Dlaczego należy podłączyć telefon do wynajętego samochodu?

Dlaczego należy podłączyć telefon do wynajętego samochodu?

Oczywiście, możemy podłączyć nasz telefon komórkowy (smartphone) Do naszego samochodu, a priori, nie musi prowadzić do jakiegokolwiek ryzyka. Problem pojawia się, gdy wynająć samochód i podłączeniu urządzenia (poprzez USB, Bluetooth i / lub aplikacji kabla).

I, jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem tej technologii, telefon widzieliśmy zwykle powiązane z systemem infotainment samochodu, a tym samym informacji jako nasz książka adresowa, wiadomości tekstowe i Rejestr połączeń. Jeśli łączymy prywatnego telefonu, może nie mieć nic do ukrycia, ale kiedy używamy firmę mobilną, co może się skomplikowane.

FTC (Federalna Komisja Handlu, która broni praw konsumentów USA) i prace badawcze George Mason University (USA)„Analiza danych systemu bezpieczeństwa pojazdu i rozrywki i aplikacji platformy” ostrzega, że ​​dane są przechowywane w samochodzie mogą być wykorzystane do ujawnienia poufnych informacji o spółce, a nawet dane GPS lokalizator a zatem, odwiedził miejsca lub wyjazdów.

Ze swojej strony, praca z George Mason University odkrył, że istnieją systemy połączenie smartphone do samochodu (w tym przypadku hacked MirrorLink), Które nie gwarantują pełną poufność informacji o użytkowniku. W rzeczywistości, jeden z najgorszych błędów, jest to, że Hasła są przechowywane bez szyfrowania właściwe. Które mogą umożliwić haker użycie złośliwego oprogramowania i uzyskać prywatne informacje na temat danej osoby.

Od FTC zaproponować użytkownikom tych technologii do podjęcia kroków w celu wyeliminowania lub przynajmniej zmniejszyć ryzyko utraty danych. Jedną z propozycji jest, że firmy zakazać ich pracownicy połączyć pracę mobilną do samochodów, które nie należą do ciebie, w każdym przypadku za pomocą kabla z gniazda zapalniczki (12V) w przypadku trzeba przeprowadzić naładowania akumulatora.

również doradzić usunąć urządzenie z listy „dopasowane” samochód, który można znaleźć w menu ustawień. Zatem wracamy wynajem pojazdu całkowicie „czyste” z naszych informacji. Wielka troska musi być złożona z aplikacji, które łączą smartfon do samochodu, jak to będzie konieczne, aby zmienić ustawienia domyślne, aby nie dzielić się więcej informacji niż chcemy „mózg” pojazdu lub nawet we własnych sieciach społecznych.

I jest rzeczą oczywistą, że to samo dzieje się w przypadku sprzedaży samochodu do kogoś innego, trzeba usunąć urządzeń systemowych, jeśli nie chcemy śledzić.

* Źródło: https://mcdonaldhopkins.com

Możesz być także zainteresowany

Policja chce zatrzymać swój samochód za pomocą pilota

Technologie, które nie może zabraknąć w Twoim samochodzie

Autonomiczne samochody, kolejnym celem dla hakerów