21 rzeczy, których nie wiesz o poduszek powietrznych w samochodach

Wszystkie tajemnice samochodów poduszki powietrzneWszystkie tajemnice samochodów poduszki powietrzneWszystkie tajemnice samochodów poduszki powietrzneWszystkie tajemnice samochodów poduszki powietrzne

1. poduszki powietrzne są Worki z tkaniny z włókien syntetycznych, poliamid lub nylon, że wypełnić azotem w czasie, czujniki umieszczone w pojeździe (małe kulki stalowe, przenoszenie, zamyka obwód elektryczny) zwolniony z oddziaływań zarejestrować się 3 g.

2. Poza wysięgnika wytworzenia zapłon układu pirotechnicznego chwilą napełnienia pozostaje w jednym powietrza kabiny białego proszku jest talk co ułatwia tkanki rozmieszczone poduszkę, ponieważ ten minerał (najniższa twardość w skali Mohsa) zapobiega przywieraniu.

3. target poduszek powietrznych to jest Poduszka pasażerów pojazdów wpływ na różne sztywnych elementów ich INTERIOR, jak koła kierownicy, desce rozdzielczej lub w szybie i bocznych słupów kryształów itp To tylko naprawdę skuteczne, jeżeli są stosowane razem pas.

4. Poduszki zredukować o 30 procent ryzyko zgonu w odniesieniu do pojazdów, które ich nie mają, w którym jest tylko podtrzymujący pas.

5. Jest to obowiązkowe dla pojazdów, Od 2006 roku dwie przednie poduszki powietrzne. Chronią one w czołowej na głowę i klatkę piersiową wpływu kierowcy i pasażera. Pierwszy znajduje się zawsze w rdzeniu kierownicy; Drugi, zazwyczaj na tablicy rozdzielczej nad schowkiem. W niektórych samochodów te ostatnie mogą być też rozmieszczone z górnej części dachu, na przykład; lub nawet w dolnej części deski rozdzielczej.

samochody poduszki powietrzne6. Nie tylko z przodu, samochód może mają o wiele więcej poduszek powietrznych, a strona. Przednia lub tylna, są wdrażane od zewnętrznych płatków siedzeń i amortyzować uderzenia z boku klatki piersiowej przedziału pasażerskiego.

7. poduszki sufit lub kurtyny ochrona przed uderzeniami i pasażerów szyby boczne lub filarów. Zapobiegają one również przedostawaniu się obiektów. Oni rozwijają, zwykle od słupków bocznych.

8. Istnieją inne poduszki powietrzne mniej powszechne, jak kolano; Jest zabezpieczającą, gdy napompowane pod kolumną kierownicy, kierowca stawów wpływa na desce rozdzielczej. dużo więcej są inne egzotyczne jak spływu kurtyną, w Toyota iQ, montowany jest za tylnym siedzeniem i wyświetlane po bokach i nad tylnymi zagłówkami jeżeli zakres tylnym.

9 najrzadszych poduszki być może ci, którzy w niektórych modelach GM są wdrażane pomiędzy pasażerów przednich siedzeń, aby uniknąć wpływu siebie. Chronić głowę i klatkę piersiową

10. To również może być zamontowany poduszki powietrzne pasy, jak niektórych modelach bród, jak Mondeo, na rynku hiszpańskim. Są one zintegrowane z pasem bezpieczeństwa, a jego praca jest rozszerzenie obszaru zaciskową w przypadku uderzenia. Bardzo przydatny, zwłaszcza w przypadku używania przez dzieci, ponieważ poprzez zwiększenie ich rozmiaru, powierzchnia, na której rozprasza siła jest większa.

11. Nie tylko w kabinie, ale także Istnieje poduszki powietrzne znajdujące się w organizmie. Jest to przypadek poduszki powietrzne dla pieszych. Oni rozwijają pod maską i chronić od przedniej szybie, tak że głowa pieszego, należy przejechać, otrzymują mniejsze obrażenia.

samochody poduszki powietrzne12. Wszystkie poduszki puchną od efektu pirotechnicznego. Zamykając obwód elektryczny, małym chipie azydku sodu (NaN3) rozkłada się w tysięcznych Drugi i wywołuje reakcję chemiczną otrzymanego azotu pompowania poduszkę: nie butelek tego gazu nieszkodliwego w coches.13. Wdrożenie torba jest bardzo szybko: w około 30 milisekund, do 10 więcej dla pasażera. A boki są nawet szybciej. Ale naprawdę skuteczne łagodzenie wpływu jest stopniowe deflacja, która trwa około 50 milisekund. Więc nie, jak w niektórych filmach, poduszka powietrzna nie jest nadmuchany po uderzeniu, ponieważ gaz wewnątrz ucieczce siatek umieszczonych w tkaninie.

13. Wdrożenie poduszka Jest to przybliżoną prędkość 400 km / h,. Oznacza to, że do 111 m / s.

14. większa poduszka jest zazwyczaj pasażera, które mogą mieć objętość górę 120 litrów. tych Amerykańskie samochody wydają się być większe Europejczycy: po drugiej stronie Atlantyku nie jest zobowiązany do noszenia paska, a jego wielkość próbuje złagodzić tego niedoboru.

15. Siła, z jaką pęcznienia jest podobny do tego z stempel bokser: 340 kg.

16. pierwszy znak który sprzedał jedną ze swoich samochodów z poduszką powietrzną, w tym przypadku zainstalowane na kierownicy, Mercedes był: w 1981 roku. Jednak w 1967 roku było ich już pionierskie projekty zostały opracowane w 1973 roku najwcześniej. W roku 1977 Bosch jest projektant, który byłby pierwszym zainstalowany w samochodzie produkcyjnym.

17. Niektóre poduszki wygaśnie, jak jogurty. Ale jak te, które mogą być spożywane one przekroczone daty wydrukowanej na opakowaniu, minęło 10 lat (co jest gwarancją życia dla pierwszych pokoleń poduszek powietrznych), nie oznacza, że ​​nie będzie działać prawidłowo po tym czasie. W nowoczesnych modelach są one zazwyczaj przeznaczone do ostatniego żywotność samochodu.

samochody poduszki powietrzne18. Konieczne jest dokonanie przeglądu poduszki powietrzne. I to jest normalne, że zmiana ta jest wskazana po pięciu latach samochodzie lub po osiągnięciu 120.000 km. Oczywiście, jeśli jest włączona, należy je wymienić: oni nie są wielokrotnego użytku.

19. Aby zapobiec przypadkowemu rozmieszczenie poduszek powietrznych w momencie uderzenia, wspólna miara straży pożarnej jest wyłączyć zacisków akumulatora. Jednakże, chociaż środek ten zmniejsza ryzyko inflacji, poduszki powietrzne mogą puchnąć nawet bez energii elektrycznej i, w rzeczywistości, pojemniki są nadal aktywne. Stąd ważne jest, aby wiedzieć (szczególnie w przypadku wydań), gdzie stoją. Tak więc w ciągu marek pojazdów można znaleźć z napisem „airbag” lub „SRS” (system powściągliwość bezpieczeństwa).

20. Należy zauważyć, że Poduszka powietrzna pasażera, jest niezgodna ze stosowania fotelików dziecięcych, Z drugiej strony, zawód zakazane przez przepisy. Istnieją jednak wyjątki od tej okupacji: jeżeli samochód nie ma tylnych siedzeń, jeśli reszta siedzenia są już zajęte przez dzieci poniżej przekraczające wielkość 135 cm lub gdy tylne siedzenia nie pozwalają zainstalować fotelik dziecięcy. Dziecka umieszczonego w siedzeniu pasażera w fotelu ich tyłem do kierunku jazdy, to należy pamiętać, że tylko to zrobić, czy można wyłączyć przednią poduszkę powietrzną.

21. Niektóre japońskich producentów takich jak Toyota, dokonały Niedawny nazwać ostatnim przeglądzie swoich pojazdów (Korona i Yaris) do wytwarzania poduszek powietrznych w ich wad. Jednak nie jest to jedyna marka z użyciem Takata poduszki, ale można je również znaleźć, jak również w innych japońskich marek, modeli amerykańskich czy nawet Ferrari. Japoński producent poduszek powietrznych jest obecnie rozważa złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości w jednostkach zależnych, takich jak Stany Zjednoczone i poszukiwania gwarancje, które pozwolą im zmierzyć się z ogromnymi kosztami zaangażowanych Oceniasz i cofania 100 milionów jednostek zainstalowanych w pojazdach, jak radzić sobie z milionami grzywny.

Możesz być także zainteresowany

- 34 mln samochodów, do przeglądu przez poduszki powietrzne

- Tak jest sufit airbag Citroen C4 Cactus

- Nosić okulary nie zwiększa ryzyko obrażeń z poduszką powietrzną

- Alarm: fałszywe lub poduszka powietrzna mordercami?