Gdy Volkswagen Dieselgate zabity downsizing

Gdy Volkswagen Dieselgate zabity downsizing

To nie nowość, że "downsizing" Volkswagen nie zamierza pójść dalej niż obecne niewielkie przemieszczenia nie będzie odpadać. Podjęła wiadomości ponieważ prezes Volkswagena, Herbert Diess, powiedział w wywiadzie, co twoi technicy marki (i wiele innych) zostały czasu mówi. Dlaczego To nie ma sensu dalej robić coraz mniejsze silniki? Paradoksalnie, w celu uniknięcia zanieczyszczenia.

Czyste powietrze wymaga energii

Istnieją powody techniczne, które Europa zdecyduje się na małych silników wyporowych o mocy oferowanej. Wyjaśni, na końcu artykułu. Podsumowując, uzyskane do tej pory plony bardzo jasne z małych silników, w momencie, gdy dobra dostawa i zużycie były wyznacznikami. Motoryzacyjnego paradygmat uległ zmianie. Będą patrzeć bardzo uważnie emisji CO2 (ściśle związane z zużyciem paliwa), ponieważ kraje płacą za emisję CO2 i można zapłacić kary na producentów samochodów emisji CO2 Każdy wagon sprzedawane powyżej pewnej granicy, 95 g / km w pierwszym przypadku. Ponadto, nie wystarczy, że rozpatrzenie i zatwierdzenie stałe hamowni jak poprzednio, ale test "pytania otwarte", Czyli samochody będą oceniane w odmiennych warunkach użytkowania i znacznie bardziej realistyczny niż dotychczas. Ale zwłaszcza po Dieselgate zamiar ściśle monitorować emisję gazów zanieczyszczających, zwłaszcza NOx (tlenków azotu), i realistycznie użytkowania. przybycia również Nowe gazy zanieczyszczające podlegające kontroli.

Dla wszystkich wyżej główną troską producentów silników i już dawno przestał być doskonałą wydajnością. Jego pierwszym punktem jest to, że nowy silnik jest bardzo wydajny, Inżynierowie poszukują przede wszystkim silnik emituje bardzo mało CO2. Jednak ani oni przyjdą do zapłony elektroenergetycznych wysokich temperatur sprzyjających wytwarzaniu NOx, jak zwykle. Wypełniona tyle technologii lub więcej, Przyszłe silniki będą faktycznie "czarne skrzynki". Misją silnik będzie dwojaka: dać władzę wystarczy przenieść do samochodu oraz z nadmiarem mocy o bardzo skomplikowanej obróbki chemicznej roślin spalin. Nie tyle, aby czysty silnik, ale silnik zużywa niewiele, a następnie z wystarczającą dodatkową moc w każdych warunkach jazdy, aby sprostać wymaganiom temperatury, ciśnienia i energii potrzebnych że "Centralne czyszczenie" , mają zawsze Nadmiar energii w leczeniu wydechowy nie dogadać się z ciasnych silników, musieli odpowiedzieć na proste wymagania przyspieszenia kierowcy i profilu drogi, a także unikalny rodzaj rolek hamowni.

Następnym krokiem "downsizing" będą znane silniki Miller i Atkinson -z lub bez turbodoładowania, odpowiednio rozpowszechnione dzięki Toyota Prius. Nie wydaje się, aby stanąć do władzy, zwłaszcza jeśli spojrzeć na ich względnego przemieszczenia lub wysoki "rozbudowy", Dzięki wysokiej silnikiem uzyskać pełną ekspansję gazów spalania, dużo pracy wydobywających je i pracujących przy stosunkowo niskich temperaturach, z nielicznymi zanieczyszczeń.

Wielu producentów zapowiedziało już, albo już mają w swoich zakresach tych silników, które emulować typ operacji Atkinson-Miller. W związku z tym, a ponadto wymagają one wyszukane zmiennych faz rozrządu (bardziej zmienna i szeroko normalne) i EGR (recyrkulacja spalin), które wymagają skomplikowanego chłodzenie. Atkinson Miller stanowi pierwszy krok w kierunku wspomnianej "czarna skrzynka" do oczyszczania spalin, a nie jako skuteczny i elastyczny, ale czyszczenie w silniku, i w przypadku konwencjonalnej katalizowanej spalin.

Nawiasem mówiąc, taka złożoność napędza niektórzy producenci uważają, że ogniwo paliwowe jest o wiele bardziej realistyczny i bliższy propozycję co może wydawać.

Europa i jej niska wyporność

Europa wydaje się uzależniony od niskich przemieszczeń. Przeciwnie, szczególnie w niskich przemieszczeń. Istnieją dwa zasadnicze powody. Pierwszym z nich jest finansowy, ponieważ wiele z ich krajów ukarać przemieszczeniaBez względu na rzeczywistą moc, ale silnik. Mogłoby się wydawać, że jest to podatek od korzystania z powietrza, to byłoby politycznie poprawne, ale byłoby to kłamstwo, ponieważ Podatki nie martw się, że wprowadzenie turbo dużo powietrza do silnika. Drugim powodem niskiej pojemności skokowej ma stechiometrii silników benzynowych: tylko wtedy, gdy zachodzi proporcja powietrza do spalania i paliwa, jeśli umieścić jak najwięcej powietrza, więc trzeba umieścić benzyny. Jeżeli silnik jest duża ilość powietrza jest wysoka, a ilość zużytej benzyny, będzie również wysoki. To jest tylko silniki benzynowe, w oleju napędowym, nawet jeśli dużo powietrza i tylko kilka kropli oleju, będą skutecznie spalić. Dlaczego silniki Diesla zostały zachowane stosunkowo wysokie przemieszczeń.

W przypadku mniejszych cylindrów może być zmniejszone tarcie wewnętrzne, które są straty energii. O mniejszej pojemności skokowej zamiast duszenia silnika (Z przepustnicą na benzynie) i wydajności na zgniatanie, Wykonana jest do pracy w obszarach o większej wydajności. Jednak nie może być zmniejszone coraz większą pojemność i lepsze plony wiedzieć producentów silników przez długi czas, na potrzeby przygotowania i sam spalania spalanie: to będzie jak gotować w mini-paellas jeden cazillo. miniaturyzacja silników jest nie tylko drogie w produkcji, również wymaga lepszych materiałów: Silniki trzy cylindryczne tak, że zachowują dużych cylindrów, usuwając jeden, to pomysłowe znalezienie rozwiązania w celu kompensacji wibracji wyjaśnia, że ​​pociąga to za sobą. Lub ciekawych sztuczek jak dezaktywacji cylindrów.

Możesz być także zainteresowany

Ferrari 3.9 Czy Downsizing?

¿Downsizing, czy nie? Porównaj Mondeo 1,5 Ecoboost 160 Mazda6 2,0 Skyactiv, Passat 1,4 TSI ACT 150