Nowe baterie EMBATT: 1000 km autonomii elektryczny

Bateria Embatt 1000 km autonomiiBateria Embatt 1000 km autonomiiBateria Embatt 1000 km autonomiiBateria Embatt 1000 km autonomii

konsorcjum nazywa EMBATT ( „Podwozie Wbudowany Energia” lub "Energia zintegrowany z podwoziem") prowadzi działalność optymalizacji baterii do nawet 1000 km autonomii w przyszłych samochodów elektrycznych, zajmując tę ​​samą przestrzeń jako akumulator. Aby to osiągnąć, muszą zdać gęstość energii 250 Wh na litrze dwukrotnie, 500 Wh / l, podczas gdy koszty obniżenie o 200 $ za kWh (analitycy zawsze mówić koszt 100 $ / kWh byłoby moment całkowitego przejścia do samochodów elektrycznych). To jest dokładnie to, co mają nadzieję osiągnąć, choć do końca 2017 roku nie należy się spodziewać, aby mieć pierwszy prototyp, w stosunku 1: 5.

Embatt, anty-Tesla i reszta

Niektórzy ludzie śmiali się Tesla, za to wziąć ładowalnych ogniw cylindrycznych dostępne komercyjnie i układać je w bezpiecznym pojemniku i elektroniki. Co nie jest tak zabawny uczynił ich rywale, że udało mu się podróżować setki kilometrów z zasilaniem, nawet jeśli będzie musiał umieścić ich tysiące. Tak, z elektrycznym pojemności baterii Tesla S100 (czyli 100 kWh) trwać wiele godzin, aby naładować, ale Tesla wynalazł zarówno Doładowanie dużej mocy, aby zmniejszyć czas odnawiania kilka godzin.

Jednak producenci samochodów dedykowane, starając się poruszać w kierunku elektrycznym, Nie zrobili nic innego do Tesli. Tak, mają wystandaryzowane rozmiary komórek zrobili je lornetki do poprawy zwartości (Inni zrobili form toreb, płaskie), ale między Obudowy, złącza, mikroprocesory do kontrolowania każdej z komórek, kabli połączeniowych i mocy ... stracił miejsce Pozostaje znaczna. I nie ma miejsca, co jest pozostawione w samochodzie, miejsca, które mogłyby być wykorzystane do gromadzenia energii, która jest, co zamierzał. IAV Engineering Group wskazuje, że bardzo aktywny materiał zajmuje tylko 40 procent bieżącej baterii i jego koncepcja Embatt może wzrosnąć do 80 procent.

Embatt z cienkich baterii

Embatt proponuje przemyślenia od początku. moc zintegrować baterię bezpośrednio do podwozia, nie w szufladzie, która mieści inne szuflady z kolei. Rozwiązanie to wymaga czegoś tak "prosty" jako przeformułować komórkę od początku, zamiast zoptymalizować. Co wykazały wyraźnie pamięta ogniw paliwowych w swojej strukturze. wezwanie dwubiegunowe elektrody, anodowe i katodowe płyty w każdej ze swoich powierzchni, z odpowiednią powłoką.

Zespół układania dwubiegunowej elektrody

Ułożone w stos płyt elektrody by cieszyć się dużą powierzchnię, a czynnych powierzchni komórek paliwowych. Każdy z Warstwy mogą mieć grubość do 300 mikronów i mechaniczna stabilność stosu jest osiągnąć egzoszkielet i szkielet wewnętrzny, w najlepszym wypadku, sugerują, że może to być po prostu ewakuację.

Minimalna przestrzeń wysokiego napięcia

Jeśli technika IAV (Regular współpracownikiem wielu producentów samochodów w różnych dyscyplinach) poszukiwanie tej integracji, Fraunhofer IKTS rozwija materiałów i procesów dla nowych elektrodami Inżynieria ThyssenKrupp systemu Będzie on odpowiedzialny za produkcję samej baterii. tlenku niklu, manganu, litu na katodzie, anoda z tytanu, tlenek litu należy dostarczyć 3,2 V w każdej z komórek, ale nie wspomina się w elektrolicie chyba wyzwanie znalezienia ideału. IAV wskazuje, że takie opakowanie pozwalają napięć 850 woltów aw przyszłości do 1200 woltów. Pracować przy tak wysokich napięć znacznie zmniejszyć straty, które mogłyby obniżyć zużycie i zwiększenie autonomii silnika. Inną opcją jest to, że zamiast przedziale 1000 km, może znacznie się mniejsze baterie, kradzież mniej miejsca do przedziału pasażerskiego, mniej kosztowne i nawet rozsądne autonomia. Musimy poczekać do osiągnięcia go 2025, dzień, w którym mają nadzieję uruchomiły swój rynek baterii.

Możesz być także zainteresowany:

SUV w przyszłości pokochasz I-Pace Jaguar, Mercedes EQ ...