radar specjalne: co należy wiedzieć, aby nie ticketed

radar specjalne: co należy wiedzieć, aby nie ticketed

Każdego roku DGT nakłada grzywny 2,2 miliona i więcej niż połowę, to za przekroczenie prędkości. radary stałe i ruchome rozciągania, helikopter około 850 między nimi Urządzenia do kontroli prędkości zawierać dostępną ruchu floty. Jest zatem interesujące wiedzieć, gdzie one są, ile margines przyznaje nam i jak je rozpoznać.

1. Gdzie się znajdujesz radary?

Wydział Ruchu ogłasza jego pozycja stała radar zainstalowane na drogach regularnie na swojej stronie internetowej. radary mobilne, w zasadzie nie są ogłaszane choć rok temu, Traffic publikuje 1500 odcinki dróg jakiemu podlegają szczególnemu nadzorowi gdzie jest to możliwe, aby znaleźć radar. Czasem są małe odcinki, ale inne czasy są bardzo długie odcinki. Jak powiedział dyrektor Ruchu własne Maria Seguí, nieco ponad rok w czasie realizacji tej polityki, nie znajdzie się w rowie lub ukryte, i zostanie ogłoszony „w miarę możliwości”, z odpowiednią sygnalizacją. Tego typu kontrole są krótkie, „edukacyjnych” zgodnie z definicją z samego DGT, więc kierowcy nie dowiedzieć się, gdzie są.

Tutaj znajdziesz gdzie radary autostrad i dróg drugorzędnych i konwencjonalne sekcje szczególną ostrożność, w tym zakresie.

Wszystkie radary dróg krajowych

Wszystkie radary mobilne drogach drugorzędnych

mobilny radar drogi uaktualnienia

2. Jakie są margines radary?

Po znanej pozycji radarowej, pytanie brzmi, Ile nie mogę ticketed stało dla mnie? Jaki jest margines każdego radaru? To zależy od rodzaju radaru i maksymalnej prędkości. Obecne ustawodawstwo stanowi, że maksymalny błąd stałe radary to jest 5 km na godzinę, to jest niższe pomiarów przy prędkości 100 km / h i 5 procent większe wymiary przy tej prędkości. A margines radary mobilne to jest DE7 mph poniżej prędkości i 7 procent z tą prędkością. W przypadku sekcja radar, Prawo stanowi, że maksymalny margines błędu jest 5 procent, natomiast w przypadku Pegasus radary helikopter, błąd jest 10 procent, ponieważ ich sposób pojazdy pomiar jest bardziej złożona.

teraz więcej niż rok temu, DGT ustawia margines „7” we wszystkich swoich radarów. Oznacza to, że biorąc pod uwagę maksymalny margines, przynajmniej w tempie, w którym skacze radar, aktywację. 7 km na godzinę pomiarów poniżej 100 kilometrów na godzinę i 7 procent powyżej. Teraz nie ufam, bo od następnie, jak to ma zastosowanie margines jest kontrowersyjna, ponieważ przyznaje nic, coś wiele sądy wykazały. ! Ale hej, to tylko odnosi DGT lub Transit Katalonii i Kraju Basków Traffic przyznać działy ich jest o wiele bardziej skromny i trzymać się minimalną urządzenia pomiarowego.

3. Co z radaru Pegasus helikoptera gdzie on jest?

Ale jeśli nie jest skutecznym radar, to radar DGT helikopter Pegasus. Trzy lata spotkały się w tych dniach, ponieważ pierwsze urządzenie zostało wprowadzone w życie, obecnie ma DGT 8 śmigłowców z radaru Pegasus. I wkrótce będzie zawierać dwa. Każde Centrum Zarządzania Ruchem ma jeden (La Coruna, Madryt, Malaga, Sewilla, Walencja, Valladolid i Zaragoza). Nie wszystkie śmigłowce, 12 dostępne do DGT, mają radar Pegasus, ale wkrótce będzie dobrze.

Pegasus jest najskuteczniejszym radar dostępne dla DGT, czyli relacja między monitorowane i jest największym ticketed pojazdów. Podczas gdy normalne stałe radar ma skuteczność 3 do 5 procent Pegasus jest 24 procent. Jest to jeden z czterech monitorowanych pojazdów są karane. Choć musimy pamiętać, że monitorowanie deska tych urządzeń jest bardzo selektywny i pilot i operator kamery są zamocowane na pojazdach, które jasno omówić zbyt dużo jaśniej. Średnia dla cyrkulacji Pegaza grzywną dla samochodów był 28 kilometrów na godzinę na autostradach i 30 w ograniczonej ponad 100. Jak wiadomo, czy helikopter DGT czuwa nad masz lub drogi Pegasus nie jest radar patrzeć jeśli sobie białe pole na boku.

4. Co o niewykrywalnym lub niewidzialnego radar?

Kolejne radary, które sprawia, DGT Sierpień jest niewykrywalne lub niewidzialny radar, pseudonim, który jest znany Multaradar C. Jest radar laserowy, jest najbardziej zaawansowane cinemómetro fale ruchu dostępnego. Aw Autopista mieliśmy okazję zobaczyć go w akcji kilka miesięcy temu. Nazywana jest niewykrywalny przez ich wygląd i tryb pracy. W stanie działać w stacjonarnych i ruchomych, zainstalowany w samochodzie lub taksówce, Można mierzyć do 6 pasów ruchu jednocześnie. To nie ma klasyczną zewnętrzną antenę w kształcie stożka, więc jeśli jest zainstalowany w samochodzie będzie trudniejsze do rozpoznania. Niewykrywalne pseudonim przychodzi do niego w części przez jego tryb pracy w bardzo wysokiej częstotliwości, tak, że przynajmniej na razie detektory nie są w stanie się dowiedzieć.

Multaradar C5. Gdzie są rozciągnięcie radary?

Jeśli mówimy o efektywności radary napinane są po Pegasus, najbardziej skuteczne. Pomimo ogłoszone w ostatnich latach są one jednymi z najbardziej Multan. Znajdziesz je szczególnie na autostradach, ale w ostatnich miesiącach DGT zaczął instalować w drogi.

Dlaczego wpadamy w nich? z mało widoczne sygnały do ​​dolnej granicy drogi prędkości do ogólnej gdzie są one zainstalowane lub brak stałości kierowców, aby utrzymać prędkość, faktem jest, że grzywny jest wiele.

A jeśli umieścić bilet za przekroczenie prędkości, należy pamiętać, że w swoim sprawozdaniu zawsze musi pojawić maksymalna prędkość na torze, Prędkość zmierzono przez radar i Prędkość zmierzono poprawione w zależności od marginesu błędu. Być jasne, jakie masz prawa: do końca możemy opuścić plan odwołać mandat za przekroczenie prędkości.