Pytanie: jest źle, jak na samochód tankować taniego paliwa?

Pytanie: jest źle, jak na samochód tankować taniego paliwa?

"Nigdy nie ufał wiele tego typu tanie stacje benzynowe więc zastanawiam się, czy Warto czy nie tankować je. Czy paliwo jest słaba jakość? puszka wpływ na wydajność oraz Część mechaniczna z samochodu?"

Odpowiedź od naszego eksperta technicznego Luis Miguel Vitoria

Minimalna jakość paliwa jest dokładnie taka sama w sposób stacja benzynowa w innym, ponieważ wszystkie one muszą spełniać Przepisy państwowe PL 22. Ponadto, prawie wszystkie paliwa w naszych sklepach kraju i dystrybuuje firma logistyczna Węglowodory (CLH). I to jest, kiedy załadować ciężarówkę, aby przejść do stacji benzynowej, gdzie każda marka (Repsol, Cepsa ...) dodaje swoje dodatki odpowiadający w celu zmniejszenia sadzy, osadów w układzie paliwowym ... wszystko, aby zmniejszyć zużycie silnika i zwiększa wydajność.

Z tych powodów, o których wspomniałem na was, tam będzie najlepiej benzyny i oleju napędowego, ale zawsze o minimalnej jakości. temu o 10 lat, świt białe stacje obsługi etykiet, z nieocenioną pomocą profesura Silniki z Politechniki w Walencji i nasz centrum techniczne, przeprowadziliśmy badanie na ławce, z silnikiem, tak aby nie były wpłynąć external- czynniki do porównania różnic między różnymi markami olejów napędowych (Repsol, Cepsa i BP) W porównaniu do innych Auchan, Carrefour i Eroski. Tak więc, możemy stwierdzić, że pod względem energetycznym były prawie równe, natomiast różnice w zużyciu wahała się od 1,5 do 2,3 procent; tj podły dla konsumenta końcowego. Być może najbardziej godne uwagi różnice ustalenia, należy wykonać test długoterminowego, aby zobaczyć, jak reagują różne dodatki przeciw zużycia lub uszkodzenia.

Odpowiedź na różnica w cenie pomiędzy różnych dostawców może reagować na różne czynniki. Najważniejszym jest to, że niektóre znaki towarowe 'low cost' lub niski koszt Nie dodawać żadnych dodatków, tak że paliwo kosztuje ich mniej. W supermarketach, stacja paliw nie jest podstawową działalnością, ale aby przyciągnąć i lojalność swoim klientom następnie zarobić więcej wydatków, gdzie ich marża jest wyższa. Ponadto istnieje spółdzielnie stacje benzynowe, w którym tylko przeznaczone są na pokrycie kosztów konserwacji lub innych pracowników, którzy nie mają, albo tylko jeden w Box- w miarę możliwości umieścić mniej infrastruktury niższe ceny.
Inną kwestią jest to, że możemy znaleźć pewne stacji paliw bez konserwacji na ich depozyty, które mogą być zanieczyszczone czynnikami zewnętrznymi, a nie do pominięcia czas na stojąco po rozładunku ciężarówki. Jeżeli usterka może wystąpić tutaj na paliwo w złym stanie, ale problem nie jest „znak”, ale stacja benzynowa w pytaniu.

Możesz być także zainteresowany

- Pytania i wątpliwości kierowcy

- Wątpliwe: Diesel drogie, czy warto?

- Pytanie: co dzieje się z samochodem, jeśli brakuje paliwa Diesel przez pomyłkę?