Dudas: Mogę wziąć olej słonecznikowy z silnikiem diesla?

Dudas: Mogę wziąć olej słonecznikowy z silnikiem diesla?

Jak czytam w Internecie, będzie to możliwe. W rzeczywistości, w pewnym forum jest powiedziane, że można nawet użyć procent 50 procent każdego rodzaju płynu. Czy to tak? ¿Jest mieszaniną aditivar z jakiegoś innego specjalnego produktu? ¿Wygrywasz lub stracić osiągi silnika? ¿Emisje pójdzie w dół?

Odpowiedź od naszego eksperta technicznego Luis Miguel Vitoria

Drogi przyjacielu, jeśli rzeczy były tak proste, jak producenci mówią w żadnym z tych forach „enteradillos” paliwa oni już wszystko marketing bezpieczeństwo, Nie sądzisz? Prawdą jest, że eksperymentowanie z paliw przyjaznych dla środowiska jest tam, ale jest wykonywana z pojazdów przystosowanych do takich paliw i paliw formułowanych na podstawie ścisłych specyfikacji charakterystyki cieplnej smary, z lepkość, i tak dalej.

Być może w Silniki Diesla bardzo stary, Czyje tolerancje są ogromne, to możliwe, aby korzystać z takich mieszanin, zawsze, tak, bardzo sporadycznie. w Nowoczesne silniki wysokoprężne, znacznie ciaśniejsze tolerancje elementów, stosowanie taka mieszanka jest nie do przyjęcia. Przyczyny należy unikać ich stosowania są liczne i waga. Przede wszystkim dotyczy wtryskiwacze, W nowoczesnych konstrukcji wykazuje przejście kalibrowany w mikronach. Oraz odpady i popiół, które byłyby generowane przy użyciu home „biopaliwa”, skleić w promieniu kilku kilometrów.

Coś podobnego by się stało z pompa wtryskowa, których życie również umieścić w niebezpieczeństwie, ponieważ również nie skończy, jak wtryskiwacze, giną nadmiar „Odpady toksyczne”. Nawet tłoki i tuleje cierpią słabe właściwości smarnych w mieszaninie, która może doprowadzić silnik gripaje.

Oprócz wszystko wymienione, musimy również wziąć pod uwagę tyle Organiczne odpady-bakterii, pleśni... - co może prowadzić do stosowania oleju nie przygotowaną wytrzymać zbyt długo w zbiorniku paliwa, a raczej prędzej niż później w końcu jest uwalniany do atmosfery. Powiedział, że wbrew temu, co można przeczytać w Internecie Nie zawsze eksperymentować z silnika samochodu, co pozwoliłoby zaoszczędzić na cenie tej mieszanki krótkoterminowej byłoby zapłacić znacznie wyższe koszty w naprawach, jeśli może to zostać naprawione ...

Możesz być także zainteresowany

- Diesel lub benzyna, co jest lepsze?

- Wszystko rzeczywiste zużycie samochodów

- Wszelkie pytania i wątpliwości kierowcy