Wątpliwości: Dlaczego olej mój samochód pachnie jak gaz?

Wątpliwości: Dlaczego olej mój samochód pachnie jak gaz?

"am zmartwiony Ten problem, ponieważ myślę, że może to prowadzić do możliwe przyszłe szkody Podejrzewam, że może to być poważna. ¿Co to może być?"

Odpowiedź od naszego eksperta technicznego Luis Miguel Vitoria

Jeśli olej I wyraźnie zapach benzyna to dlatego, że będzie to miało mieszany z smar znaczna ilość, dobrze, że paliwo, dobry wydechowy.

Jednym z powodów może być to, że w systemie karmienie swój samochód jest nieprawidłowe. Na przykład, ponieważ wtryskiwacz pozostaje otwarte. Jest to możliwe, jeśli istnieje wiele Zanieczyszczenia w komorze spalania a niektórzy go dosięgnąć. Z otwarty, nawet gdy nie przyspieszając, otrzyma silnik benzynowy a niektóre z nich kończy się w miska olejowa. To było coś, co stało się częściej niż samochody wstrzykiwań w gaźniku. Oznaką usterki wtryskiwacza byłby na biegu jałowym niestabilny. Jeśli samochód nie jest, przyczyną tego zapachu jest gdzie indziej.

Inną przyczyną może być w świece zapłonowe. Jeśli są one daleko od swojej najlepszej formy, tak że nie wszystkie mieszanina jest spalić, niewielka część paliwa może skończyć się w oleju, ale większość powinna zakończyć zamiatać kierunek spalin. Wskazanie to może być czarniawy dym w niej; ale będzie to również pomóc sprawdzić stan świec zapłonowych, ponieważ elektroda będzie czarny. W każdym razie, wydajność spada i silnik powinien być zauważony.

Jeśli samochód ma już wiele kilometrów za nim, może się zdarzyć, że segmenty tłoki posiada stopień zużycia spędzają niektóre sproszkowane paliwo do miska olejowa.

Jeśli problem jest segmenty, Naturalnie łatwiej jest występować, gdy silnik jest bardzo zimno, tak że tłoki nadal nie zostały one rozszerzone i są na tyle „luki” ze ścian komory.

W małych ilościach, które występują Mieszaninę benzyny i olej To nie jest problem. Jednak ważne jest, aby dowiedzieć się, jak to jest produkowany. Jednak jest wykrywany czy nadmierne mieszanie coś, co może również pomóc zużycie sterowania z komputerem samochodu lub robi własne kontrole repostar-. Jeśli tak, to problem wykracza poza zapachem lub koszt benzyna nadmierne, za co może zagrozić to bardzo smarowanie i chłodzenie motor, jak olej tracą skuteczność. Więc można skończyć z zajęciem silnika. Właściwe jest zatem, jak najszybciej, że idziesz do mechanika naprawić usterki, które mogłyby przejść wyżej.

Możesz być także zainteresowany

- Jak zmienić samochód samodzielnie olej

- Pytania i wątpliwości kierowcy

- Filtr cząstek stałych: wszelkie pytania i wątpliwości