Wątpliwości: wysokie temperatury wpływają opony i inne rzeczy?

Wątpliwości: wysokie temperatury wpływają opony i inne rzeczy?

„To długa podróż na południe, sześć godzin drogi i stoję na wybrzeżu Kadyksu. Wezmę samochód do garażu, aby dostać to gotowy, ale chciałbym wiedzieć z pierwszej ręki, błędy, że mogę cierpieć dla tych wysokich temperaturach okrągłych”.

Uwaga do opon, hamulców i amortyzatorów

Aby uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek zrujnować swoją podróż, lepiej zrobić samochód tune-up, zwracając szczególną uwagę na opony, hamulce i amortyzatory, kim oni są tymi, którzy cierpią najbardziej podczas podróży i jest trójkąt ostrzegawczy, a to lepiej niż robią w warsztacie. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko blowouts i nakłuć i zmniejszenie hamowania i moc silnika w pojazdach

W każdym przypadku, przed opuszczeniem wskazane jest sprawdzenie najpierw, ciśnienia w oponach. Kołem o niskim ciśnieniu pneumatycznym wzrasta w lecie 60 procentowego prawdopodobieństwa pęknięcia, skraca czas do 15 procent, a zużycie paliwa wzrasta do 7 procent. Pamiętaj, że obciążenie powinno wzrosnąć od jednego do trzech barów ciśnienia określonego przez producenta. I trzeba sprawdzić ciśnienie w zimny, przebywszy nie więcej niż cztery lub pięć kilometrów. należy również zbadać i sprawdzić zużycie bieżnika opona ma minimalną głębokość 1,6 mm.

Także efekt intensywnego ciepła jest to, że silnik jest do 15 procent swojej mocy (Ważne, aby mieć na uwadze podczas wyprzedzania lub wykonywania innych ryzykownych manewrów), a to sprawia, że ​​trzeba więcej chłodzenie. Dlatego wskazane jest sprawdzenie układu chłodzenia i zimnego płynu chłodzącego. Nie należy też zapominać, poziom oleju silnikowego, aby zapobiec uszkodzeniu.

To samo dotyczy hamulca innym bardzo wrażliwych na ciepło elementów, które mogą wytwarzać zjawisko przegrzania, znany jako „zanikanie” który pojawia się, gdy układ nie jest w stanie odprowadzić nadmiar ciepła i płyn hamulcowy przepływa gaz. Okoliczność ta powoduje nadmierne pedał hamulca jest wciśnięty, który zastępuje funkcję jego zatrzymanie pojazdu. Ponadto, wysokie temperatury powodują dużą żywotność i zwiększa zużycie płynu hamulcowego.

Inne elementy sprawdzić przed wyjściem z domu jest akumulator, światła, wycieraczki szyby płynu, płyn chłodzący, układ hamulcowy i układ kierowniczy ze wspomaganiem, a także stan piór wycieraczek, akumulatorów i systemu oświetleniowego. i klimatyzację. Również należy nosić obowiązkowe elementy bezpieczeństwa, takie jak kamizelki odblaskowe oraz dwóch trójkątów bezpieczeństwa.

klimatyzacja

A jeśli chcesz ciepłą podróż, przypomina dostroić klimatyzacji raz w roku. Nie wystarczy, aby naładować gaz, specjaliści muszą ustalić nieszczelności w obwodzie lub jeśli sprężarka jest w złym stanie technicznym i sprawdzić filtr kabinowy. Będziesz wiedzieć, że coś jest nie tak, gdy powietrze wychodzi z niewielką siłą, jeśli nieprzyjemny zapach lub jeśli temperatura spadnie nieznacznie. Pamiętać utrzymać temperaturę poniżej 22 stopni, 20 stopni zużycie paliwa wzrasta do 20 procent.

Ważne jest, aby zachować te wskazówki pod uwagę w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i nie może być rzucony na drodze na wakacje. DGT spodziewa się 84 mln przejazdów między 1 lipca a 31 sierpnia, większość z nich w kierunku hiszpańskim wybrzeżu.

* Porady świadczone przez Norauto.

Możesz być także zainteresowany

Pytanie: jak chronić samochód przed ciepłem?

Pytania: Co jest najlepsze ubrania do przewodzenia ciepła?

W jaki sposób przewodzenie ciepła?