Niepewni: niebieski dym z rury wydechowej samochodu, co może się zdarzyć?

Niepewni: niebieski dym z rury wydechowej samochodu, co może się zdarzyć?

Czy zwolnione tempo, kiedy zastrzelony... Mój zaufany mechanik „Wiem, że sporadyczne naprawy Citroen BX i ma on Xantia- mówi mi, że mogę go naprawić, jeśli kładziemy rękę motor, choć nie wiem, czy to warto się do awarii, która będzie mnie dotyczyć niemal więcej niż kosztuje samochód. Chciałbym, oczywiście, jeśli dym z objawem czegoś poważnego, ale nie sądzę, że to jest to, co to jest? do zwolnione tempo dym towarzyszy wibracja jako nieregularny Jakie kroki mogę podjąć, zanim konieczności zmiany w górę iw dół silnika?

Odpowiedź od naszego eksperta technicznego Luis Miguel Vitoria

gdy istnieje opary drogą musi być określony w kolor a jeśli zapach lub nie. Pozwólcie mi wyjaśnić. czarny lub szary ciemny wskazać różne Symptomy niebieskawy szary lub biały.

W twoim przypadku problem może być w pompa wtryskowa, Segmenty lub prowadnicami zaworów silnikowych, które pozwalają olej komora spalania. Ale zdecydowaliśmy się na usterki wtryskiwaczy: dziwne wibracje o którym mówisz może być tupot wskazując, że wina jest właśnie w nich.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na, jak mówisz, „dostać w swoje ręce” do silnika, moja propozycja jest, aby pomóc „chemia”. Uruchom za pomocą diesel premium, aby sprawdzić, czy mają dodatki, które poprawiają sytuację, ponieważ mogą one przyczynić się, na przykład, aby usunąć jakąś małą przeszkodę do wtryskiwaczy. Można również zdecydować się na poszukiwanie dodatków olej napędowy, typ stp, IADA, Wynn lub Bardhal, na przykład. W tej cenie, warto spróbować: dasz je między 6 a nieco ponad 10 euro.

Można również uzupełnić ten zabieg paliwo na inny olej, atakować kilku frontach. te Płyny o wysokiej lepkości, jak olejów przekładniowych, co robią jest trzymać się ścian metalowych z tego dotykać ruchomych części silnika z gęstej warstwy.

W niektórych przypadkach, kombinacja dwóch dodatków, czasem jeden just- pojawiają oznaczone jako "pre-ITV„Jakie to daje wyobrażenie o celu dążyć do poprawy mechanizmu rozwiązywania egzaminu gazy z ITV.

Jeśli nic z tego nie działa i zarówno dym jak tironcitos utrzymują się, chyba najprostsza operacja pójdzie przez demontażu i czyszczenia wtryskiwaczy, albo z wysokim ciśnieniem, ultradźwięki, desmontándolos ... W razie potrzeby wymienić je na nowe. Stamtąd, a jeśli problem jest związany z wtrysk lub zarysowaniami, Może powinniśmy regulować taktowanie pompę, usuń głowa do przeglądu wytycznych zawory lub tłoki zmienić segmenty, na przykład. Jest to działanie, które boją.

Możesz być także zainteresowany

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

- Pytania i wątpliwości o samochodach

- Pytania: dlaczego samochód spędza dużo oleju?

- kolory dymu wydechowego: znaczeń i podziały