Pytania: Ile zmiana sprzęgło samochód? Czy to sprawiedliwe?

Pytania: Ile zmiana sprzęgło samochód? Czy to sprawiedliwe?

ciekawy badanie które znamy dziś dzięki Tallerator.es. Według informacji opublikowanych tego Portalu, zmienić zestaw sprzęgła To może być bardzo różna w zależności od winy, ale przede wszystkim w obszarze, w którym mieszkasz. A nie fakt znacznie mniej anegdotyczne: jest stosunkowo powszechne usterki w samochodach i najdroższe można znaleźć.

raporty Tallerator.es, Koszt Zestaw sprzęgła zazwyczaj kosztuje średnio około 650 euro o. Jeśli jest to Podwójne koło zamachowe Mass, wówczas cena pójdzie w górę i do 1,200 euro. Ale pytanie jest również ...To kosztuje tyle samo we wszystkich województwach Hiszpanii? I, jak zwykle, odpowiedź jest wyraźnie nie.

Gdzie to kosztuje więcej, a gdzie mniej

Tallerator otworzyć swój raport zapewnienie, że zestawy sprzęgło dwumasowe koło zamachowe, co najmniej, że spadły ceny aż ponad 3 procent w ubiegłym roku. jako Prowincje tańsze do naprawy rys, po pierwsze, Orense, gdzie średnia wynosi około 770 euro. Następni Toledo i Segovia, z pomiędzy 800 i 900 euro a.

Jeśli teraz zatrzymać się w Zestaw sprzęgła Normal (Bez dwumasowe koło zamachowe), usterka tak można powiedzieć, że dzisiaj jest droższe niż rok temu: a 700 euro, a prawie połowa. jako koryto zarejestrowanych miejsc Tallerator Huelva, gdzie naprawa będzie kosztować prawie 400 euro. Badajoz i Jaen Będą one również o średnim koszcie około 470-480 euro. Wręcz przeciwnie, w La Rioja, gdzie jest najbardziej kosztowne byłoby, ponad dwukrotnie więcej niż w Huelva, kosztującej prawie 950 euro. w Teruel dano 900 euro i Guadalajara dla 890 średnich.

Ceny są uzasadnione?

Tallerator podsumowuje swój raport staje się jedno pytanie:ceny te są uzasadnione? I jego odpowiedź jest jeszcze jednoznaczne: nie. Koszt fabryka, na przykład, dwumasowe koło zamachowe sprzęgła nie przekracza 500 euro zwykle. Istnieją warsztaty dopłatą stosować nadmiernej części, które mogą stać się między 200 a 400 euro. Więc oni ostrzegają, coraz więcej użytkowników, którzy kupują zestawu i albo zgłosić się do warsztatu, aby umieścić go, albo zainstalować mu się w przypadku, gdy istnieje złota rączka. oszczędności mogą być nawet o 80 procent.

Możesz być także zainteresowany:

Jakie są najczęstsze błędy sprzęgło?
Użycia sprzęgła tak, że nie złamie