Pytanie: dlaczego nagle zatrzymuje silnik samochodu?

Pytanie: dlaczego nagle zatrzymuje silnik samochodu?

"w górę motor reaguje znakomicie, ale gdy zaczyna padać, nagle, silnik zatrzymuje się bez ostrzeżenia. Potem długo czekać, aby ponownie uruchomić. Gdy próbuję cokolwiek innego, stojąc, a nie osiągnięcie. Co sądzisz, co się dzieje? Raz na motor, Wkrótce staje się zatrzymać jeśli trzyma pada. Jednakże, jeśli escampa, samochód działa sprawnie. Wziąłem na warsztat, ale nie znaleźliśmy nic dziwnego. Ponadto, jak tylko to się dzieje, gdy pada deszcz, trudno jest sprawdzić usterkę to zależy od pogody. Czy może być coś poważnego brakuje? ¿Dlaczego nagle zatrzymuje?

Odpowiedź od naszego eksperta technicznego Luis Miguel Vitoria

Zapytanie wygląda egzamin, ponieważ niepowodzenie tak wyjątkowy i połączone z klimatologia Jest bardzo dziwne. Chyba, zdalne i bezsilni, nawet spojrzeć, bo jeszcze trudniejsze. Wejście, zostawmy na bok kwestię deszcz Wtedy, być może, jest to po prostu zbieg okoliczności. Tego rodzaju przypadek, który prowadzi nas do myślenia w złym kierunku, a nie patrząc oczywiste. Na przykład, może to być krótki pozostawić bez uruchamiania silnika. Oczywiście, dlaczego następnie powraca do pracy może mieć więcej do czynienia z temperatura z deszcz. Po ochłodzeniu i zarażenia jakiś związek, ponownie przepływającej przez normalnie mógłby. Oczywiście, jeśli nie nam powiedzieć, kiedy do motor również pobyt Electroless inny obwody wtórne. Jeśli tak, to rozwiązanie krótki będzie miał większą wiarygodność, ale jeśli trzymać prąd w pozostałej części samochodu, to może być wykluczone.

Inna sytuacja, że występuje jest to, że Kable zapłon są słabe, do tego stopnia, że ​​z jakiegoś powodu nie nosić prąd potrzebny do świece zapłonowe lub więcej z nich nie mają prawa przymocowany do swoich odpowiednich przewodów zaciskowych, więc motor Nie dość siły by znaleźć jeden lub dwa w dobrym stanie operacja. Jednak zakładamy, że jest to pierwsza rzecz do zrobienia w warsztacie, zweryfikować, że pięć przewody świec zapłonowych są poprawnie „podłączony”. Teraz, jeśli uważamy, że uznanie, którym nie powiedzie, gdy pada deszcz jest poprawna, to będziemy musieli skupić się przerwy w dostawie prądu, na przykład wycieraczki. Być może ten element produkować zwarcie że wyłączenie silnika, ale nie możemy odpowiedzieć dlaczego restartuje. To byłoby odpowiedzieć, czy wlot wody do dozownika, a następnie suszy usterkę sama by zniknąć. W tym przypadku należy upewnić się, że posiada wlot wody przez zanurzenie kołpaka dystrybutor lub nieszczelności rury System spryskiwaczy.

Możesz być także zainteresowany

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

- Pytania i wątpliwości o samochodach

- Wątpliwości: Dlaczego wibruje i silnik mojego samochodu brzmi śmiesznie?

- Pytania: Jak niezawodny jest system start-stop samochody?