Pytania: Kto może korzystać z pasa dla pojazdów HOV-BUS?

Pytania: Kto może korzystać z pasa dla pojazdów HOV-BUS?

Nie wszystkie pojazdy może krążyć nazywa BUS-pasy HOV, dedykowane do hov. Tylko niektóre pojazdy (transport publiczny) lub zwykle te, które są zajmowane przez kilka osób. Przez kilka tygodni, służby prawne europejskich Associates samochodowych (AEA) otrzymują wiele zapytań na temat korzystania z Hov pasa BUS-taksówki zajmowane tylko przez kierowcę, a także motocykle i pojazdy uważane za „zielony”. Wydaje się, że istnieje wiele zamieszania o tym, więc konieczne jest, aby wyjaśnić pewne punkty, które określają wyraźnie, którzy mogą legalnie używać pasa BUS-pojazdów HOV.

Należy dodać, że pierwotna koncepcja BUS-VAO niedawno dodany skrót ECO, aby określić środki, które można również uruchomić na tych ścieżkach, w zależności od ich poziomu emisji zanieczyszczeń.

Co jest HOV?

VAO oznacza wysokie obłożenie Vehicle, czyli tych samochodów wyłącznie do przewozu pasażerów, o maksymalnej dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 3500 kilogramów i są zajęte przez co najmniej dwie osoby (kierowca + pasażerskich).

Gdzie jest autobus-VAO w Hiszpanii?

Moment kilka pasów HOV-BUS istnieje w Hiszpanii. Obecnie znajduje DGT pasów HOV na głównej jezdni autostrady A-6 (KMS. 6 do 20), w Madrycie, a lewe pasy w obu kierunkach GR-3211 drogi (km. 0.115 do 1.410 w porządku rosnącym, a 0.105 do 1.530, co oznacza zmniejszenie) w Granadzie.

Przynajmniej dwie osoby przez magistralę-vào

Aby przejść przez pasy HOV-BUS wymaga jednego Minimalne dwóch osób łącznie z kierowcą, i mają dostęp tylko te specjalne pasy ruchu motocykli, samochodów, elastyczne pojazdy mieszane, autobusy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3500 kilogramów i autobusów przegubowych. I nie więcej.

Zabronione pojazdy do jazdy po pasie BUS-HOV

Nie mogą one wprowadzić BUS-vào ciężarowe, motocykle, pojazdy ciągnione zwierzęce, dostawczych lub komercyjnych pojazdów lub samochodów osobowych z przyczepami, ale w środku kilka osób w podróży.

Wyjątki mogą być przemieszczane w obrębie BUS vào tylko jednego pasażera

Kolejność ministerialne regulujących jakiego rodzaju pojazdów może krążyć przez BUS-pas HOV przewiduje, że Mogą to zrobić, jeśli tylko przejść jednego mieszkańca, tych Pojazdy dla niepełnosprawnych wyglądają sygnał V-15 (który odnosi się do upośledzonych fizycznie sterowników) i 2 koła motocykla, które również mogą krążyć przez BUS-vào nie ponosi pasażer.

pojazdy ECO także przez BUS-vào

Mogą też krążyć tylko kierowca autobusem-Hov pasów zielonych pojazdów. To jest sklasyfikowany w Rejestrze Pojazdów DGT jako zerowej emisji, które zostały sklasyfikowane na karcie kontroli i akumulatorów pojazdów elektrycznych (BEV) technicznych, samochód elektryczny rozszerzonym zakresie (REEV), hybrydowy pojazd elektryczny (wtyczka PHEV) z minimalnym autonomii 40 km, zidentyfikowanego przez identyfikator odpowiedniego kleju.

BUS-VAO specjalnymi pojazdami

Mogą też podróżować na tych pasach, z tylko jedną osobę, pojazdów policyjnych, do celów przeciwpożarowych, ochrony ludności i ratownictwa i opieki zdrowotnej w pogotowiu i konserwacji urządzeń i obiektów infrastruktury drogi.

Grzywny w wysokości 200 euro, jeśli złamać zasady bus-pasa dla pojazdów HOV

Przestępcy użyć BUS-pasy HOV przewody są narażone na grzywna w wysokości 200 euro, i nie warto do nich twierdzą, jak to miało miejsce w niektórych przypadkach, gdy towarzyszy im ... „Manekin”,lub jego „Najlepszy przyjaciel człowieka”, ponieważ do tej pory psy nie są uważane za ludzie.

Możesz być także zainteresowany

Polować w autobusie-vào z manekina

Pytania i wątpliwości o samochodach