Wątpliwości: są niezawodne akumulatory do samochodów hybrydowych?

Wątpliwości: są niezawodne akumulatory do samochodów hybrydowych?

"Handlowych mówi mi, że nigdy nie zmieniaj, który został zaprogramowany w konserwacja okresowość wymiany, ale przyjaciel powiedział mi, że niektóre taksówkarze uznały, że w razie uszkodzenia. Co sądzisz o tym? Czy jest to dobry zakup? Są naprawdę niezawodne baterie samochodów hybrydowych?

Odpowiedź od naszego eksperta technicznego Luis Miguel Vitoria

ponieważ niezawodność systemu hybrydowego elektrycznego z samochody hybrydowe Toyota budzi pewne wątpliwości być technologia mimo stosunkowo nowy-wiodący na rynku 1997 z więcej niż 6 milionów sprzedanych egzemplarzy- Toyota Posiada system gwarancja dla twojego modele hybrydowe znacznie szerszy.

Tak więc, 3 lata lub 100.000 km gwarancja mechaniczna, Wszystkie elementy systemu hybrydowego (moduł kontroli trakcji baterii akumulatorów, falownik z konwerterem i przekładni hybrydowej) zdarzy się, że 5 lat lub 100.000 km. Ponadto, po pięciu latach, jeśli klient zdecyduje się narażać swój pojazd do opcjonalnego „roczny przegląd stanu hybrydy„-do około 30 euro- będziesz cieszyć się maksymalnie pięć lat dodatkowej gwarancji. Zatem, zakres zostanie rozszerzony na więcej niż uspokajających 10 lat lub 150.000 km dla on-koszt około 150 euro; również płacimy po pierwszych 5 lat. Jedną z opcji na pewno bardzo zalecane.

Według marki Hybrid Battery samochodów Został on zaprojektowany tak długo jak życie pojazdu, ale prawdą jest również, że niektóre jednostki poniosły Rozwiązywanie problemów w tej sekcji. I nie należy zapominać, że jest to bardzo kosztowny element, wycenione w tym przypadku, zasilany niklowo-wodorkowe, o 1.800 euro, chociaż utrata zarobki znacznie niższe niż jon litu. Ponadto, jest to możliwe do naprawy uszkodzonych komórek lub możliwej regeneracji baterii, naprawę zewnętrznej oficjalny serwis marki, a zatem bez gwarancji, oferowane na temat 600 euro.

Użytkownik może również wykonywać swoją rolę. Aby to zrobić utrzymanie w czystości baterie wentylacyjnych i unikać okrągłych zapylone z opuszczonymi szybami. Ponadto istotne jest, aby zawsze używać płynu chłodzącego silnika i specyfikacji falownika oznakowania CE producent.

W skrócie: Tak, jest to dobra okazja, ponieważ z niezawodnością jak Przedłużona gwarancja Jest oferowany przez producenta. samochód hybrydowy jest idealny dla spokojnych kierowców w tej efektywności jest sprawą najwyższej wagi, z możliwością rejestracji zużycia zaskakujące, szczególnie w cyklu miejskim, iz wielką gładkością użytkowania.

Możesz być także zainteresowany

- Jak samochody hybrydowe działają?

- Pięć najlepiej sprzedających się samochodów hybrydowych w Hiszpanii w 2015 roku

- Test długoterminowy Toyota Auris Hybrid