Peugeot 402 flagowy 75 lat

Peugeot 402 flagowy 75 lat

W tym roku przypada 75. rocznica spełnione od przerwane w 1942 roku, Peugeot 402, mityczny model, który rozumie i jego dziedzictwo. Koniec ich produkcji nie pochodzą od spadku sprzedaży lub dlatego, że nie podoba estetycznie, ale dlatego, wydatki wojskowe II wojny światowej zakończył wersji cywilnej tego wyjątkowego modelu.

Pobiegł początku lat 30. złoty wiek wszystkiego dostarczonej ze Stanów Zjednoczonych. Streamline Moderne (lub aerodynamiczna stylistyka) triumfował na całym świecie; Art Deco długie poziome linie, krzywe, elementy morskich były modne ... a wszyscy producenci chcieli wdrożyć go w Europie. Jednak według ekspertów, Peugeot 402 był jedynym modelem, który naprawdę udało się pójść w ślady amerykańskiego ruchu artystycznego Streamline Moderne w Europie.

Peugeot 402 został wprowadzony w 1935 roku. Była bardzo podobna do modeli amerykańskich marek, które tryumfował w momencie, -profile zaokrąglone, zaokrąglone płetwy, długie ciało z sześcioma oknami i przednią szybę na dwie Maski. Ale Peugeot 402 zgłosiło się do przyszłej konstrukcji pojazdów wyprodukowanych od tego czasu z wprowadzenie zintegrowanych reflektory na osłonie chłodnicy, z przodu iz tyłu.

Peugeot 402: wersja cabrio i wyścig

Jeśli coś w tym charakterystycznych modelu Peugeot jest pamiętany jest przez Zamienne wersji, 402 Eclipse. Peugeot był pierwszym producentem, który produkują dach blacha i chowany cabrio w bagażniku tył samochodu. Układ elektryczny stosowany do redukcji. Początkowo nie miał wiele sukcesów, ponieważ eksperci byli jeszcze przyzwyczajeni do ręcznego systemu są uważane za „bardziej niezawodne i energooszczędne”. Jednak w kolejnych latach, kabriolety coupé zaczął być obiektem pożądania do dziś.

Tymczasem Peugeot 402 był również bardzo znany ze swojej wersji wyścigowej, w 402 Darl'mat. Nazwa odziedziczone Émile Darl'mat, przedsiębiorca kochanek lwa Marka była jedną z najważniejszych kolekcji w Paryżu, który był prekursorem nie tylko tej wersji wyścigowej, ale również zamienny.

Wersja wyścigowa było mityczny wzór dla fanów sportów motorowych, jako Brał udział w najnowszej edycji 24h Le Mans przed II wojną światową, chociaż ich udział nie był bardzo widoczny.