Samochody na pamiątkę: Opel Kadett GSi

Opel Kadett GSi: kompaktowy legendaOpel Kadett GSi: kompaktowy legendaOpel Kadett GSi: kompaktowy legendaOpel Kadett GSi: kompaktowy legenda

Rodzina Opel Kadett Urodził się w pierwszych latach 1960, Jest oprawione jako Najbardziej podstawowym krokiem w oferowaniu marki. Oczywiście, to nie trwało zbyt długo, aby mieć szeroką gamę organów i mechaniczne. Już w latach osiemdziesiątych, wraz z uruchomieniem Corsa, Opel Kadett róża statusu i został umieszczony w środkowym segmencie rynku. Nowa seria zaprezentowana 1984-85 wprowadzono semibreak ciało, salon i przerwa (Pole).

Opel Kadett GSi 1987Ale to było w 1.987, rok produkcji kopii, które wnosimy do dziś jako "Przypomnijmy samochód„Kiedy dotarł wpływu to zasłużył. jego już Opel Kadett GSi mityczny wersja zamontowany silnik Dwa litry przemieszczenia oraz wtryskiwania, dostarczające 130 KM moc przy 5600 obrotach na minutę i Przekroczyła 200 km / h prędkość maksymalna. Zastąpiła starą wersję, w tym samym podmiocie dwudrzwiowego że wyposażonej pojemności skokowej silnika od 1800 cm3, także zastrzyku.

Impuls Opel Kadett następnie pokonać swoją rolę praktycznie w każdej rozmowie, która pojawiła się w GTI, aby następnie nałożyć odpowiedni GSI ich jako argumentu. A prawda jest taka, że ​​dobry smak, który pozostawił nadal przebywa dzisiaj. Być może, że i wynik mimo że trochę niesprawiedliwe reputacji „macarras samochodowych” podobnie jak wiele innych modeli w czasie, Kadett GSi pozostaje kusząca opcja jako.

Właściciel jedności naszego artykułu jest kolektor salmantino, który mówi nam powody swojego wyboru: "Zawsze lubiłem szybkich samochodów i samochodów sportowych a teraz, że było około czterdziestu lat, spojrzałem tęsknie w tych czasach młodości, w którym praktycznie wszystko zwarta masa obiegowa posiadanych wersji wysokiej wydajności w jego zasięgu, który placated częściowo ogniste impulsów młodzieży, która czas. Renault 5 GT Turbo miał; Volkswagen, Golf; Peugeot 205 i Citroën Visa mieli swoje GTI warianty i Fiat Uno Turbo. To były lata osiemdziesiąte i -felices Opel Kadett GSi spowodował rewolucję w tego typu samochodzie, nie tylko ze względu na zaawansowaną linię, jego technologii i płyty cyfrowej, ale przez jego ciało stałe niemiecki zakończyli fotele Recaro, jego moc, jego przyspieszenia w zakresie od 0 do 100 km / h, w 8,5 sekundy a przede wszystkim dla jego wyposażenia. Szkoda była jego wysoka cena jak dłoń przekroczyła milion i pół peset. tych GTI i GSI zostały napiętnowane, stanowiących ciemny obiekt pożądania, że ​​wszyscy młodzi entuzjaści samochodów chciał posiadać. "

Opel Kadett GSi dzisiaj nie jest to łatwe, aby znaleźć samochód w dobrym stanie konserwacja. I pochodzenia, ponieważ jednostki następnie sprzedawane na rynku kasowym przeszedł nieostrożnego ręce większości, generowane parku Kadett GSi z załącznikami z dala od wyposażenia modelu, a niektóre nawet przyjście na świat tunning.

Opel Kadett GSi„Z biegiem czasu chciałem nabyć zrównoważony GSI, czyli był w dobrym użytku, który nie będzie wymagał kompleksowej renowacji i będzie miał dobrą starość, wolne od akcesoriów zewnętrznych, Powered chipsy i inne, zwykłe prezenty w drugim i trzecim właścicieli takich samochodów. Okazja nadarzyła się w 2006 roku, kiedy odkryłem ten problem za pośrednictwem forum internetowego. Skontaktowałem się z właścicielem, który nie chciał się go pozbyć bez pewności, który spadł w dobrych rękach. Musiałem wyjaśnić moje zamiłowanie do klasycznych samochodów, a dopiero potem zgodził się go sprzedać, nawet w dobrej cenie, „mówi.

Dwa dni później, nasz bohater wziął bilet autobusowy do Madrytu iz powrotem przewrócił się w swoim nowiutkim Opel Kadett GSi i. Samochód wszedł więcej niż myślał, więc po przyjeździe, pierwszą rzeczą, jaką zrobił, było sprawdzenie, czy silnik był oryginalny. I to było rzeczywiście. Jego stan był wyjątkowy. Miał 115.000 km Real, jednego właściciela, regularne przeglądy były przekazywane na oficjalnej służbie marki i zawsze były trzymane w garażu. „Na wszelki wypadek wymienić paski, filtry i płyny. Ale ja pojechałem wokół niego, ale umieścić go regularnie. Jak Zawsze biorę je pyłki moje samochody, ja to nazywam -Borjamari-, ponieważ nie było dzieci gruszka w momencie Kadett GSi nie ma jej. " Słowo jego właściciela.

Opel Kadett GSI1.987
silnikpoprzecznym z przodu. 4 cylindry w wierszu. 1998 cm3.
moc130 KM przy 5600 obr./min
transmisjaNapęd na przednie koła. 5-biegowa
maksymalna prędkość205 kilometrów na godzinę

Możesz być także zainteresowany:

Samochody na pamiątkę: Citroën Visa GTi

Samochody na pamiątkę: Renault Fuego

Samochody na pamiątkę: VW Corrado