Samochody na pamiątkę: Peugeot 205 T16

Peugeot 205 T16Peugeot 205 T16Peugeot 205 T16Peugeot 205 T16

80 Zostały one oznaczone przez naszych bohaterów. widząc je z powrotem płynąć wspomnienia i obrazy i emocje nieporównywalny epoki: że z grupa B rally.

Peugeot 205 T16

Wiele lat minęło, a to, co widzimy jest zastanawiające, jak małe są te samochody! Peugeot 205 T16 Series 20 Ulica nie wydaje się znacznie większy niż Peugeot 205 GTI, tylko szersze, podczas gdy grupa B (Evolution 1) asfalt, urządzenia kompaktowe i tak prawie aerodynamiczne, ukrywa swoją moc. Peugeot 205 T16 Wielki Raid, Jednak wysokość imponuje swoją wielkością i wysokim wydłużonym i wybitny spoiler. Kokpit z samochodów wyścigowych również wpływ: zredukowane do minimum, drzwi wykonane z bibułki, plastikowych okien, pałąk wykonany z maleńkim średnica rury rozdzielczej. Co dziś strajków w 1984 niezauważone lub było normą. Ponad trzydzieści lat później zasiąść za kierownicą Peugeot 205 Turbo 16 jest przywilejem, jadąc cały Grupa B Street. Stanowisko kierowcy jest wygodne, dość wysoki, a atmosfera bardzo Racing. Wspornik dolny aluminiowy idealny do uruchomienia kolec obcasie, rejestrację Turbo 16 na kierownicy, prędkościomierz do 260 km -Graduated / h- i cuentavueltas, z zaznaczonym czerwonym polu na 7500 rpm, obiecuję wojny.

Kontakt ryk silnika i Peugeot 205 T16

Grave, gardłowy, mocny. słaba izolacja dźwięczny Jest to sukces. Stanie wciąż stawia nerwów. Sprzęgło i zmiana wymaga energii i decyzji, choć nie można określić jako trudne, jak to jest w przypadku adresu statycznego. strzelanie rzut jest tak łatwe, jak każde narzędzie. Zgodnie z oczekiwaniami, poniżej 3000 obr./min wydaje się ospały, przebicia. ¿Kiepski? Nie, oczywiście. Musimy mieć turbo efekt i gwałtowny rozkład. Przewyższała występuje system przebudzenia. wieje Turbo i ... patadón! Przy 4000 obr./min powstają moc, moment obrotowy jest wysoki i silny nacisk. Rev z radości, a przyspieszenie jest stałe tempo z rosnącym huku i pyszne cięcia przed 6.000 rpm szacunku dla mechaników. Mimo to, że samochód ma siłę i szarpnięcie oczekiwany od ich 200 oficjalnych CV, które dotrą do 6750 rpm. Peugeot 205 Turbo 16 nie obchodzi, że mają proste lub zakrzywione. Jego rama przyswaja dobrze moc, ale którzy są za kierownicą ma za zadanie zarządzanie to dobrze. Przyspieszenie z zakrętów sprawia, że ​​otwarty T16 podsterowności ścieżka Delikatnie, ale z dużą przyczepność. Zaskakujące, ponieważ zarówno centralnej i samoblokujący mechanizm różnicowy jako czołowy o ograniczonym poślizgu tylnej rozproszonej momentu obrotowego i mocy do tylnych kół przewagą. W ciasnych zakrętach i podsterowności jest również bardziej miękkie zawieszenie, ale nadal bardzo wygodne z uczuciem nie wystarczająco zabezpieczone. Wszystkie zmiany, gdy prędkość obrotowa jest wykorzystywany w przednią oś hamowania oraz za pomocą transferu masy przejść szczyt krzywej. firma pedał hamulca Pozwala precyzyjnie odmierzonej hamowania tak, że samochód staje się obojętny, a nawet przekraczania stopniowo bez wszystkich mechaników, że jest już za nami zrobić DWT, wykazując się wyjątkową równowagę. Wystarczy countersteer i T16 odzyskuje linię, podczas gdy powinien on przyspieszyć ponownie i wypędzeni z krzywą ... Dla kierowców, idź! Układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny i doskonałe odczucia co do opon. W skrócie, samochodów wyścigowych na ulicę ubrana, zdrowych zachowań i potencjalnie bardzo wysoka wydajność.

Peugeot 205 T16 Został on opracowany przy użyciu tradycyjnych metod i zastosowanie prostych rozwiązań, ale bardzo skuteczne. Stanowisko kierowcy jest na tyle wysoki, aby promować widoczność. To uderzyło ogromnym kołem, ale wkrótce odkrył powód: bez wspomagania układu kierowniczego i to jest twardy jak skała. Sprzęgło jest jednak gładka i progressive, a silnik dobrze reaguje z dołu. Z pierwszym niezbyt platoniczna, zmienić prędkość sześć uwięzioną pod kątem dokładności, ścieżki dysku szczelne coś przełącznik spust, tak-i imponująca prędkość. Z pewnym początkowym opieszałość ze względu na nieco brudnych świec zapłonowych po długim okresie bezczynności, silnik zaokrąglona w kilka przyspieszeń ... "

Czterocylindrowy ma niewiele poniżej 2500 obr./min werwę Ale stamtąd turbo zacznie dmuchać twarde i konie przybyć tłumnie. Więc powinniśmy być bardzo wrażliwy na cuentavueltas. Nie ma potrzeby, aby wspiąć się na 8000, marsze są wyczerpane szybko, i jest rzeczą oczywistą, że o wadze 960 kg, pojemność przyspieszenie jest imponująca. Na szczęście samochód powstrzymuje dobrze i szybkim czubka pięty możemy liczyć na zatrzymanie silnika.

Peugeot 205: Grand Raid

Peugeot 205: Grand Raid

Paradoksalnie, Peugeot 205: Grand Raid Okazuje się, że to dużo prostsze i wypoczęty samochód. Posiada wspomaganie kierownicy, bitwę 33 cm dłuższe zawiesin podróży. Więc jakieś reakcje na torach brudu i dość wyboista dozującego. Jest opracowany od Evo 2 i silnik doładowaniem posiada Garrett turbosprężarki zamiast KKK, zdolnej do wydzielania co najmniej 500 KM, chociaż ta wersja była ograniczona moc do 380 KM. Jak widzieliśmy, silnik był znacznie ostrzejszy niż w Evo 1 i poniżej 3000 obr./min było praktycznie nie działa, natomiast w wysokiej wydaje naciskać z większą spójność i brutalne. Ale w tej wersji, tylny Manda rzeczywistym, ale bez stridency, wyjaśniając skuteczność i równowagę kadru. Chociaż urodził się głównie do konkurowania, Turbo 16 akcje geny 205. Jego skóra jest niewątpliwe, reflektory, tylne światła, szyby i drzwi są te z dowolnego 205 i jego sylwetce, dlatego jego charakter jest niepodważalne. A jeśli twoje wnętrzności są lepsze, o wiele lepiej, jego serce jest czyste Peugeot przy czym stopu XU8T Nowy silnik czterocylindrowy 1775 cm3. Ponadto T16 uzupełnia gamę 205, ostatni z ich powiązań ewolucyjnych tworząc kompletną rodzinę, z użytkowym do rasowy wyścigów.

Peugeot 205 T16 tylko brał udział w World Rally Championship przez trzy sezony w latach 1984 i 1986, ale pozostawiła niezatarty ślad. Kilka miesięcy po rozpoczęciu konkurujących przyszło pierwsze zwycięstwo: Ari Vatanen zdobył 1000 Lagos na swojej ziemi, w Finlandii. Oznaczał wyjścia sygnału fantastyczny epos

na świecie. Peugeot zdobył tytuły pilotów i oznacza dwa kolejne lata w 1985 roku Timo Salonen i 1986 Juha Kankkunen. Vatanen nie osiągnął mistrzostwo, ale ogarnęła koło 205. Wygrał trzy z pięciu rajdów rozgrywanych w 1984 roku, ale doprowadził wszystko. Przy drodze na Korsyce i załamania w Grecji ściętego smuga. W 1985 roku, po zwycięstwie w Monte Carlo i Szwecji, fiński doznał bardzo poważnego wypadku w Rajdzie Argentyny, a także z 205 Evolution 2, który trzymał go wycofał się z konkursu dwa lata, a pośrednio przyczyniły się do tragicznego końca z grupa B. Ari zwrócone w 1987 roku Peugeot 205 zawraca się do Paryż-Dakar. I oczywiście znowu wygrał. Peugeot 205 T16 Wielki Raid Afryka dominują w dwóch kolejnych latach, drugi dzięki Juha Kankkunen. W 1989 roku przeniósł swoją skorupę przez 405 Turbo 16. W zasadzie ten sam wilk z inną skórę i Ari Vatanen ponownie wygrał dwa kolejne lata. On także triumfował w nie mniej słynnym dojściu do Pikes Peak 1988 można docenić niezwykłą krótki 'Climb danc' Jean Louis Mourey. Obrazy jasno, że Vatanen, a co za tym idzie kierowcy tych samochodów były prawdziwe superbohaterów.

Zdobywanie World Rally Championship

Za swoje osiągnięcia, kontekst, w którym Peugeot nałożone jego reguły daje większą wagę do tych wyczynach. Wzbudzane przez doświadczenie Talbot Sunbeam Lotus i pobudzone przez poważny kryzys, Peugeot postanowił wyruszyć na podbój World Rally Championship, gotowy, aby odnieść sukces lub tak. I zrobił to ze śmiałym projektem: pierwszy rajd samochodowy centralnie silnikiem i napędem na cztery koła.

Coachbuilder Heuliez natomiast produkowane zespół jezdny odbywa się ręcznie w fabryce Peugeot Talbot w Boulogne. Dział wyścigowy Peugeot Talbot Sport powstała w 1981 roku i był kapitanem przez Jean Todt (Lider zespołu), Jean-Pierre Boudy (Silnik) i André de Cortanze (Chassis) z walki nie mniej niż Audi i Quattro i Lancia z 037.

Ponieważ wprowadzenie konkurencji, Peugeot 205 T16 domino i w pierwszym pełnym roku zdobył tytuł mistrza świata, zakończył hegemonię Audi Quattro i nawet on pobitych sławny Audi S1, Masz tylko aby wygrać wyścig. Grupa All B, które następnie po jego mechanicznego podejścia: bród

RS 200, Lancia Delta S4 i Austin Metro 6R4. I wszyscy zostali pokonani. Jego pierwsza wersja pojawiła się w Rajd Francji 1984, a oficjalnie dostępny 350 KM. Evolution 2 miał również swój chrzest w teście corsa sportowego następnego roku 1985. Jego silnik 480 KM i rozwija. Ale rozwój ten był prawie mutacja,

zatem znaczny wzrost mocy jako estetycznej transformacji poniesionej przez samochód, mnóstwo urządzeń aerodynamicznych. na pewno

1985 Grupa B samochody przekroczył granice rozumu, chociaż Decyzja FIA zakazać tych super maszyny, Była to trasa łatwa i oznaczał koniec bardzo silny i krzyczy szybkich samochodów, ale niedobór w zakresie bezpieczeństwa.

Możesz być także zainteresowany

Ford Escort RS Cosworth

Mercedes 300SL

Prototyp coupe Renault 8 TS

Sanktuarium zapomnianych samochodów (zdjęcia i wideo)

Seat Bocanegra 1200 Sport