Samochody na pamiątkę: VW Golf GTI – Mk2 GTI 16V

Volkswagen Golf GTI Mk2: legendarny sportowyVolkswagen Golf GTI Mk2: legendarny sportowyVolkswagen Golf GTI Mk2: legendarny sportowyVolkswagen Golf GTI Mk2: legendarny sportowy

Volkswagen Golf GTI Mk2, bez radykalne sportu, było przyjemny do jazdy w każdych okolicznościach, jak codzienne samochodu i szybkim tempie przez kręte drogi. To nie było trudne zawieszenie, nie miał reakcje, które spowodowało trudne do opanowania i nie wymaga przeprowadzenia silnika w szybkim tempie. Bez tych cech najbardziej ekstremalnych cech sportowych, Pozostał szybko na zakrętach Zostali dzieje się szybko. Opel Kadett GSi Miał lepszą wydajność i Peugeot 309 GTi To było bardziej zwinny i jeszcze, VW Golf GTI był nadal bardzo apetyczny.

Pozwolono mu wejść do samochodu i hamowanie na zakrętach, które mogłyby przyspieszyć przeszłość wierzchołek silny. Wszystko to bez konieczności twardej lub suchej zawieszenia. Jedną z tajemnic pierwszej Volkswagen Golf było bardziej sztywna rama które kiedyś mają samochody od jego wielkości w latach 70. w Druga generacja prawdopodobnie istniał jeszcze tę przewagę.

Volkswagen Golf GTI Mk2 Golf mk2 GTI miał Push średniotonowy i miły dotyk akceleratora. Ponadto, Zmiany były krótkie, Maksymalna prędkość wynosiła 400 obr powyżej znamionowej prędkości maksymalnej. stosunki walutowe i nie sprawiają, że samochód większą prędkość w każdym zakresie prędkości, ale w tym przypadku mogą korzystać trzecie stosunkowo powolny dróg o dobrej rezerwy przyspieszenia.

Przychodzi 16v VW Golf GTI

Wiedząc, że nie byłoby 16v wersja z mocniejszym silnikiem wiele jak my w iluzji czasu. Częstym komentarz wtedy było: "Jak byłoby przejść golfa z silnikiem Kadett?”. To daje wyobrażenie, czego brakuje w golfa w odniesieniu do konkurencji: więcej pchnięciem. Zrozumieliśmy, że nowy silnik 16-zaworowy, która dałaby pazur. Nie.

Volkswagen GTI 16V miał czują się bardziej sportowy niż oryginalny GTI spowodowany Niższa prześwit 10 mm, różne sprężyny, amortyzatory i Stabilizowania i lepsze hamulce, z większych i lepszych tłoków wentylacyjnych. Klasyczny obraz krzywej Golf GTI „Podnoszenie nogę” (z wewnętrznego tylnego koła w powietrzu) ​​był nawet elementem w GTI 16V (choć na pewno na zdjęciach do magazynów jest zmuszony trochę, drążenia, gdzie Fotograf wskazywał). Oznacza to, że jako Sportowy, 16V wygrał wyższej dokładności ścieżki i zwinności.

Silnik był jednak nieco rozczarowujące. Rozwój nowego szefa był hack. Decyzja, aby zachować nienaruszony raczej wąski bloku określona konstrukcję głowicy. Zawory są usytuowane w „V" ​​średniej od wstęp mają nachylenie 25 °, ale spaliny były prostopadłe do głowicy nie jest zbyt szeroki. W związku z tym w komorze spalania nie ma kształt półkuli, ale ma kształt klina.

Volkswagen Golf GTI Wynik był jednym z tych silników 80 przedłużony błędne że 16 zawory nie mogą być elastyczne. Czasami daleko od tego, co teoretycznie idealnego kompromisu technicznym i to działa. W tym przypadku tak nie było. silnik GTI 16v nie jest elastyczna, przez nakładanie krzywe momentu obrotowego silnika 8 i 16 zaworów wyglądało niż pierwsza jest większa przy małej prędkości. Że z 16v na tyle pozostało do osiągnięcia tych 139 teoretyczny CV. Ten brak elastyczności w stosunku został zniwelowany częściowo przez Rozwój końcowy nawet krócej niż GTI, chociaż odpowiednie do reżimu maksymalnej mocy silnika. 31,7 kilometrów na godzinę w 5th, prędkość maksymalna została prawie cięcia układ wtryskowy.

Kierowca dzisiaj może się to wydawać dziwne, ale wtedy nie było. Jeżeli samochód nie osiągnie maksymalną prędkość w piątej skrzynce pięciu, Mówiło się o „4 + E”. Dziś jest stosunkowo normalny nie osiągnie maksimum w wyższym biegu. Jednak ciąg silnika GTI czuł brakuje i wiele okazało się zadać pytanie: „Jak przejść 16V do 16V Golf Kadett silnik?”.

Dla tych, którzy poszukują sporty dotyk, 16v zyskał znacznie w stosunku do konkurencji. To było prawie tak zwinny jak a 309 GTi, ale mniej gwałtowne. Względem Kadett 16, zdobyte w dokładności wejście krzywej i silnika. Escort XR3i lub Renault 11 Turbo były do ​​tej pory w dynamicznych cech jak były w cenie. Koszt golf co najmniej 50 procent konkurencja. Jest tam coraz lepiej, nawet gdy wspomaganie kierownicy był dostępny, przed którym nie było jeszcze uprzedzenie bo denaturacji do sportu (malarkey).

inny znakomita jakość Golf (Z zaworami, które były) jest jego jakość obudowy. Wnętrze jest proste, ale dobrze zrobione i wtedy można było jeszcze zobaczyć, że Volkswagen nie działa dobrze, zwłaszcza, gdy patrząc w komorze silnika lub podnieść samochód do windy. Kwota Golf które przetrwały, a ich obecny stan jest wskazaniem tej jakości, ale musimy też pamiętać, że samochód zawsze był doceniany i zwykle mają więcej opieki niż Ford czy Renault.