klasyczny Test: Renault 5 Cup

klasyczny Test: Renault 5 Cupklasyczny Test: Renault 5 Cupklasyczny Test: Renault 5 Cupklasyczny Test: Renault 5 Cup

W przeciwieństwie do 2CV, Renault 5 Zajęło mi to już w pełni aktywne jako dziennikarz-tester w temacie motoryzacji. W rzeczywistości, można nawet uznać za częściową poprzednika (bo poszli do różnych odbiorców), R4, i pojawił się kiedy zrobiłem debiut na tym świecie, ale w czasopiśmie „prędkość”. Ale prezentacja R3 / R4, we francuskiej Camargue, nie dotykaj mnie, więc musiałem czekać kolejny rok, aż do testów w Hiszpanii, po raz pierwszy Alternatywą że Renault właśnie 2 CV. Ale kiedy pojawił R5, Myślę wcześnie 1.972, Byłem już w autopista i prezentacji, a także we Francji, I dotknął ten czas na mnie, więc może zajmować biegle w języku francuskim i dlatego, że kilka testów, które zostały dokonane wówczas były praktycznie takie zachowanie kopalni.

Tym razem, uruchomienie odbyło się w francuski Bretania, szczególnie w pobliżu miasta Lorient, stosując jako podstawę luksusowy hotel, który z kolei rozłożył w co potem nazwano spa, a teraz okazuje się być „spa”. Jeśli „nieporównywalne” prezentacja wykonana wpływ wśród grupy hiszpańskich dziennikarzy, nie mniej sam produkt przedstawiony przez RENAULT R5. nędznie rok wcześniej, a w Lanzarote, mieliśmy udział w prezentacji, który przez wiele lat był jego wielki rywal, gniazdo 127. Dyskusje pomiędzy zwolennikami obu samochodu kontynuowane długo po zniknięciu zarówno (i do dziś w niektórych forach), ale oprócz swoich zalet, co ma wątpliwości, że pod względem estetycznym, Renault oznaczała przemianę w projektowaniu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mówimy o samochodach segmentu B.

Renault 5 Cup

I prawie czterdzieści lat temu, linia w ogóle, a niektóre estetycznych szczegółów w szczególności, stanowiła prawdziwą rewolucję. Bardzo szczegółowo, kształt i rozmieszczenie świateł tylnych były zaskoczeniem, ponieważ dotychczas stosowany być, przynajmniej w samochodach tej wielkości, małe czerwone kropki i bursztynu okrągły, kwadratowy lub prostokątny lekko. I oglądać je zintegrowane w tylnej konstrukcji słupowej C, duży wymiar pionowy (później podniesiona w „restyling”) i znajduje się znacznie wyżej niż do tej pory zwykle zakłada się szok.

Mimo, że nie był to jedyny szczegół, który również reflektory były dobrze zintegrowana z frontu, i boczne własnego ciała, z rozbudowane zabezpieczenia, również stanowił wielki krok naprzód w projektowaniu. Po pewnym czasie, tylne światła ewoluowały w kierunku oznaczonym przez Renault (Volvo i Mitsubishi były pierwsze do naśladowania), ale R5 ma zaszczyt posiadania zastąpiona co do tej pory były „” dla kierowcy elementy doskonale zintegrowanego projektowania oświetlenia, a nie jako obowiązkowe dodał.

Technicznie, R4 R5 pochodzi od, Jeśli chodzi o Silnik środkowy podłużny, z Skrzynka cantilevered różnica zmienia przyszłość. To był wyłącznym wprowadzenie marki, która również znalazła swoje miejsce zarówno w R6 i R16, kilka segmentów samochodów znajduje się jeden dwa wyżej, odpowiednio. Ta implementacja miała przewagę oferując dzielenie zrównoważona waga, ale odjęcie zwrotnego, przestronności; Co więcej, sytuacja w przekładni doprowadziło do dźwigni był w tej samej pozycji jak w Citroen 2 CV. Wysoki procent hiszpańskich kierowców, w tym czasie, dodaje się wszystkie samochody dwóch marek W takim układzie, prowadzone tak swoistego transmisji systemu sterowania; System, który niedawno wrócił w części, z pewnym dźwigni z eksploatacji kabli sterujących i nie barów, pozostawiając na środku deski rozdzielczej.

Renault 5 Cup

R5 To było wygodne zawieszenie samochodu, chociaż On nie osiągnął stopień zrównoważenia Citroena; Ponadto, od początku a on prowadził „Sierra” silnik pięć głównych łożysk, szczegół, który do tej pory nie było zbyt powszechne. Ale, jak mówię, a nawet dał dużo grę jako niezawodne, bezpieczne i wygodne trzymanie się drogi pojazdu, wpływ R5, zwłaszcza w pierwszych latach po jego rozpoczęciu, więc przyszedł dużo personel, uderzające i nowoczesny w swojej linii, że przez długi czas pozostawała najbardziej zaawansowany był między małych samochodów, jak to wówczas nazywano samochodów segmentu B

wersja o szczególnym znaczeniu Nazwano R5 Cup, chociaż później pojawił się wyższą moc R5 Turbo przez overfeeding, ale którego mechaniczne pochodzące z innych znanych już Turbo (R11) i zastosowano płaską głowicę zaworów równoległych.

Ponieważ znaczeniu „Cup”, oprócz służyć jako podstawa do kilku latach konkurencji pojedynczej marki (Stąd jego nazwa), to dzięki niemu Wreszcie dotarł na rynek hiszpański znany Gordini półkolisty głową z boku wałka rozrządu, ale podwójnym wahaczem, że przegubowy w przeciwnym kierunku. Uruchomiony z pierwotnego R8 Gordini a następnie Gordini R12 i R16 w TS Występ był wyraźnie lepszy od płaskiego tyłka. Najśmieszniejsze, mogę powiedzieć, że gonił go przez ponad rok, aby uzyskać jednostkę testową aż przypuszczać, że ze zmęczeniem w FASA-Renault zdecydował się umieścić napęd w tym parku. Większość kolegów ani znany, ani w związku z tym nigdy nie podziękował mi, ale dzięki mojemu uporowi testowane.