Samochody na pamiątkę Seat 1430 1974

Klasyczny Test Seat 1430Klasyczny Test Seat 1430Klasyczny Test Seat 1430Klasyczny Test Seat 1430

70. ubiegłego wieku Żyli przybycie legendarnych samochodów. Jednym z salony Najbardziej popularne w tym czasie był 1430 Seat, bohater tego artykułu klasyczny samochód na pamiątkę. Następnie można korzystać z oryginalnego pełny dowód został opublikowany w Numer 334 magazynu silnika Klasyczne.

"Przed Picking coupé, zamienny lub turbo, Gonzalo Korzystna warstwa uwalniająca w hobby z tym sedan, rozpowszechnione w pierwszej połowie roku 70. W tym przypadku, klasyczny stan pozazdroszczenia i dobrego chodzenia.

Gonzalo jest szczęściarzem, ale jak pisał poeta rzymski Wergiliusz szczęście tylko pomaga odważna. nieco ponad rok temu, przeniosła się z Madrytu do Badajoz z zamiarem zakupu swojego pierwszego classic. Zdecydował on będzie 1430 Seat a on nie towarzyszy Aleksandra, przyjaciela i dobrze zorientowani w mechanice takich sedan RWD. Pacense w stolicy w warsztacie czeka na nich Amaranto Czerwony kolor modelu który wciela się w tym artykule i widział reklamowane na sprzedaż.

1430 SeatLubili go jak widzieli go, ale przed rozpoczęciem negocjacji musiał przesłać do wyciąg i zbadać go w głębi. niski Byli zdrowy organizm świeżo odmalowane w oryginalnym kolorze, prawidłowe przesyłanie i silnik odnowiony do 0 km. Był wydany w październik 1974 który był wówczas szefem stacji kolejowej Badajoz, który trzymał go w domu, stosowane umiarkowanie i przechowywane w warsztacie wspomnianego od bicia gwarancji.

również Zostały one odnowione wnętrza dachu, tapicerki, dywanie i wykończenia drzwi nappel, wszystkie z materiałów źródłowych. Ponadto rura wydechowa została zastąpiona przez Duramax stali nierdzewnej, co daje pewność, że ta sekcja nie spowoduje zaczepów.

w ten sposób, Siedzenie 1430 Był gotów nadal być wykorzystywane dla garstki lat, co tylko okresowe wymiany oleju, filtrów i terminowe korekt. Rzeczywiście, Gonzalo był dom Alejandro za tydzień wcześniej Zrobiliśmy sesja zdjęciowa i testowania. I czułem, że zarządzanie stało się bardziej niejasne i że pedał hamulca w dół bardziej niż zwykle. Obie nieprawidłowości były rozstrzygane, po skorygowaniu pole kierownicy i przystąpić do wymiany zarówno węża i odnowienia płynu hamulcowego.

1430 SeatZ samochód nadal spoczywa na przednich sześć wlotów powietrza umieszczonych między zderzakiem i kraty, charakterystyczny docenić 1430 Seat "wzmacniał". Zauważono również, że siatka ma nadmiar chromowane listwy, ponieważ tylko w tej serii świeciły centrum, przeszedł przez siedzenie prostokątnej tarczy. ich 75 CV, otrzymuje się ten sam system jako wersja ukazała się w 1969 roku, były osiągnięte dzięki komorę wybuch zmieniony inny gaźnika i zawór czasowy zwiększona przez sześć dziesiątych części milimetra, podczas gdy wałek rozrządu zachowała taki sam schemat 19-48-59-8.

W przeciwnym wypadku, gdy Twój profil lub tylny widział ten samochód ma podobną estetykę, która miała model od 1971 roku, kuleczki dodano w kole, zawory napowietrzające w tylnych słupków i tylne światła duplikat.

z kaptur otwarty, wskazuje, że silnik jest wygodny dostęp do jego głównych składników, takie jak świece zapłonowe, rozdzielacza zapłonu, cewka i gaźnika, przy czym skrzynia biegów jest ukryta pod przegrodą z nośnikiem. Tak, ten samochód zwraca uwagę, ochrona zapewniana przez niedawno Seat Ibiza, który ukrywa nowoczesną baterię. „Gdybym teraz te czarne baterie ze swoim zwierzakiem kotek Tudor, które zostały po okładce”, mówi Alexander.

1430 Seatpo otwarciu mieszkanie zamek i siedzieć, to doceniam wszystkie kąty widoczności, byłoby jeszcze lepiej bez tych deflektorów trójkątów, których konstrukcja została już nieaktualne w danej chwili. miękki dotyk na kole kierownicy pokryte skórą, pozostawiając niewidoczną obwodowe tradycyjne twarde i plasticky. Naprzeciw obydwu kręgów zawierających aparaturę, składającą się z Oznakowanie prędkościomierza 170 km / h, a cuentavueltas strefie żółtej z 5500 rpm i czerwony od 6000. Towarzyszą im poziomu zbiornika paliwa, termometr chłodziwa i pięciu świadków.

Daliśmy usunięciu maty typowego czasu, tak że kolor dywanu były docenić i quedasen dobrze w oczach trzech pedałów zawieszony. Stanowisko kierowcy można regulować kąt oparcia i dystans, ale musimy wybrać najbardziej rozsądną alternatywę, to jest niemożliwe, aby być w pełni zadowolony z tego siedzenia i suportu. Natomiast większość kontroli są w logicznej kolejności, aż nawet sferycznej przesuwaku pokrętła znajduje się dokładnie w miejscu, będą wyglądać na ślepo.

Stając prawem obowiązkowe wyposażenie od stycznia 1973, Ten samochód standardowe pasy bezpieczeństwa w przednich fotelach System ochrony oraz system antykradzieżowy, który blokuje działanie układu kierowniczego. Jeśli chodzi o te ostatnie, nie zatrzymał się, a następnie był jednym z samochodów bardziej „zapożyczonych z pożyczonych”, biorąc pod uwagę jego wydajność, znaczna dyfuzja i do użytku wewnętrznego. Również to cechy podgrzewana tylna szyba oraz przyciemniane szyby, fabryka dwie opcje wbudowane w większości jednostek.

1430 SeatPoprzez umieszczenie pracy silnika, znak ostrzegawczy, że ciśnienie oleju pompa spełnia swoją funkcję prawidłowo wyłącza się natychmiast. w sposób płaska droga oraz z dwoma osobami na pokładzie, Pierwsze dwa przebiegi i wtedy spadną na trzecie miejsce w 60/70 km / h, do promu biorąc puls w odosobnionym i z lekkim trasie krzywych. W takiej sytuacji, że samochód jest wygodne i łatwe do opanowania, wahacze poprzeczne rozrządu silnika i słychać i przyspiesza mocno nic dać gaz. kierunku ciągnięcia jest szybkie i cztery tarcze 227 mm osiągnąć bezbłędny deceleracje, jak w samochodzie tym czasie. Zamiast kroku nierównej powierzchni sprawia, że ​​możemy zwolnić, aby zapobiec sztywna oś odbijać tak nagle.

Kilka kilometrów później dostęp do dwujezdniowej trochę tłoczno. Przyspieszanie z dodatkiem pasa, tylna oś uspokoiła się i w mgnieniu oka możemy Czwarty limit prawny 120 km / h realne, Dzięki precyzyjnym shifter i krótkiej trasie. W tych okolicznościach, silnik obraca się z 4.800 obr./min do butów trwa nowoczesne opony 155/80 R 13. Pomiar ten jest najbliżej zamontować szereg ale skrócić rozwój 2,5%. W tym systemie, mechanicy mogą obejść się bez ryzyka, ale jest to zbyt wysoka kwota hałasu przyczyniło się przez wirowanie powietrza i silnika. Jeśli w ogóle, był już zaangażowany piąty bieg.

W rzeczywistości, Gonzalo szukał bezskutecznie sposób wydłużyć rozwój, coś, co inni fani będą również dążyć klasyczne cztery marsze. Aż znalazł najlepsze rozwiązanie, które nie jest techniczny, ale zdrowy rozsądek. ponieważ 1430 Seat Został on zaprojektowany do pracy ze zwinnością w starym dwukierunkowej ulicy, to jest satysfakcjonujące tego rodzaju okrężnymi ścieżkami. A jeszcze lepiej, jeśli firma nie ma guzki i nieprawidłowości.

W tym planie, idealny do rekreacyjnego użytkowania samochodu, to jest rozkoszą podróż do kontroli tej limuzyny, których wiek przekracza czterdzieści. Prawdą jest, że musimy wybaczyć nieco niejasne kierowniczego i zawieszenia przeprowadzone tak z ziarnistej asfalcie. W zamian za to problem na podstawie jej wigoru i dla warunek Wśród jego Gonzalo i Aleksandra są odpowiedzialne za zachowanie."

dane techniczneSeat 1430 (1974)
silnikpodłużne przodu, rolki 4-cylindrowy
przemieszczenie1,438 cm3
moc75 KM przy 5400 obr./min
trakcjaTylne koło
zmianaInstrukcja 4 łącze
maksymalna prędkość155 kilometrów na godzinę
Średnie zużycie paliwa9 l / 100 km

Możesz być także zainteresowany

- The Secret History of the Seat Ibiza I: oficjalny samochód Barcelona'92

- sprzedaży siedzenia, najlepiej od 16 lat

- Wszystkie aktualności i testów klasycznych samochodów

- W ten sposób przywrócić seat 600 kabriolet (wideo i zdjęcia)