Samochody na pamiątkę: Saab 900 Turbo (Buying Guide)

Buying Guide: Saab 900 Turbo, mityczny samochódBuying Guide: Saab 900 Turbo, mityczny samochódBuying Guide: Saab 900 Turbo, mityczny samochódBuying Guide: Saab 900 Turbo, mityczny samochód

Inny nie równa się lepiej i jeszcze jeden z głównych atrakcji jest różnorodność klasycznych samochodów. Teraz samochód jest jednorodny, homogeniczny i prawosławny. Może czasami nawet on jest nudny. Przedtem były bardziej różnorodne techniczne i estetyczne.

Jednym z więcej heterodox marki Saab zawsze i wydaje się, że ten ma dwojakie zasługę: po pierwsze, to było z mniej zasobów niż produkty konkurencji. Co więcej, Pozostał wierny sposób robienia rzeczy prawie do końca.

Saab 900 Jest to prawdopodobnie Najlepszym podsumowaniem tego, co zostało Saab, szczególnie turbodoładowanych wersje. Saab 99 Turbo spadkobiercą 1977, 900 urzeczywistnił Pomysł stosowania Saab turbodoładowanie nie wyłącznie dla samochodów sportowych. W dużej mierze rozwój turbo został zaprojektowany przez szwedzkiego inżyniera Per Gillbrand, co wyjaśnia jego zastosowanie: „Wszystkie samochody posiadają pompę olejową, pompę paliwa i pompy wody. Więc dlaczego nie pompa powietrza, która jest, co naprawdę jest turbo?”. Miał rację.

Saab 900 Turbo niskie ciśnienie turbodoładowania (Amerykańska wersja 900 wysadzili do 0,5 bar) było punktem wyjścia. Rozwój techniczny silników nie ma sobie równych w dowolnych wymiarach marki Saab. , Az Saab 900 Turbo styl, nie więcej, aby zobaczyć obrazy zewnętrzne i wewnętrzne. Wysoce zakrzywiona szyba na osi pionowej lub desce rozdzielczej kierowcy zorientowanych to tylko niektóre z cech, które zawsze wyróżnia. Na Saab Klub Hiszpanii jest znacznie więcej informacji niż możemy dać tutaj i jest chyba najlepszym miejscem do znalezienia jednostek na sprzedaż.

Saab 900 Turbo silnika i skrzyni biegów

Saab 900 Turbo silnik (145 KM) jest samo w sobie stałe: Może przekroczyć 200.000 km w dobrym stanie. W zimnym i powinien zostać zmieniony węże chłodzenia i upewnij się, że alternator nie jest w ruchu. Przy pracującym silniku i zimno, to musi wyglądać w dystrybucji hałasu oraz niedopasowania popychacza lub z powodu zużycia łańcucha. Straty są najczęstszą uszczelki olejowe dystrybutor uszczelnienie wału korbowego i pokrywa głowicy cylindrów. Z samochód pracuje na pełnym gazie w długim marszu z niską prędkością check że ciśnienie turbo osiąga czerwonej strefie. Ta sama procedura została wykorzystana do obserwacji z ewentualnego zużycia oleju (segmenty, Turbo lub zawór przewodników, nie tanie w każdym razie).

Najczęstszym Saab 900 Turbo problem nie jest w silniku Sama, ale w stojaki, początkowo gumy, a od 1986 roku, hydrauliczny. Pierwszy i drugi są złe, gorsze. Układ mechaniczny nie pomocy: silnik jest pochylony pod kątem 45 stopni, a skrzynia biegów poniżej. Ustaw silnik z kapturem otwarte jest najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy porusza się zbyt. Najsłabszym punktem 900 Turbo jest skrzynia biegów, bardzo trudne do zastąpienia, a jeszcze trudniej naprawić. Objawy problemu jest odwrotna skok (co jest trudne jest normalne, nie jest zsynchronizowany), rysy trzecie lub koszty wziąć piąty.

Saab 900Saab 900 Turbo: rama

Zawieszenie posiada swoją pierwotną stronę. Równoległoboku przednia jest z nakładających się na siebie trójkąty i tylne, sztywnej osi poprzecznie osobnika z prętem Panhard i wzdłużnie unikalny równoległoboku Watt, w którym przednie ramię zapewnia podparcie dla sprężyny. Zawiesinę gotowano i tylko powszechne problemy jakie mogą się pojawić tulei zużycie, zwłaszcza w górnej części przedniej trójkąta.

Hamulce są również źródłem problemów. W wersjach wcześniejszych od 1987 roku parking jest na przednie koła i wymaga szczególnej opieki, aby działać poprawnie. Jest to rzadko zdarza się znaleźć Saab 900 Turbo osiem zawór z ABS i prawie lepiej nie mieć możliwy problem, ponieważ jest drogie; oko świadka, ponieważ niektóre rozłącza się ukryć awarię. Główną wadą, która może nadać kierunek jest utrata płynu. Jeśli tak się stanie, to jest łatwe do wykrycia przez zbiornik przy wejściu do pompy i mniej łatwy w szafie. Jak zawsze, należy uważać, jeżeli jest to umyte. Jeśli nie ma luzu w kierunku zasadniczo są kneecaps. Problem polega na tym, że trudno jest znaleźć części zamienne.

Saab 900 Turbo: zdjęciaKoła TRX zamontowany Saab 1980 dla organizmu pięciodrzwiowej oraz w 1981 roku dla wszystkich Turbo; Potem zatrzymał ich używania. Jeśli to możliwe, najlepiej jest unikać, ponieważ znalezienie opony TRX jest trudniejsze i droższe niż normalne.

Saab 900 Turbo: kryty i elektryczność

Podobnie jak wiele samochodów z lat 80-tych i 90-tych (nie należą do rzadkości w Audi tym czasie), Wewnątrz dachu Saab 900 Turbo gaśnie z łatwością; poprawka nie jest ani trudne, ani kosztowne, ale trzeba znaleźć kogoś, kto dobrze (jest to naprawa, że ​​nadaje się do marnej jakości wykonania). można też obciąć część deski rozdzielczej lub oprzyrządowania. Podział na desce rozdzielczej można godzić się na części, która obejmuje; To nie jest trudne do znalezienia w internecie, ale wiem, co właściwą jakość. Przerwy w dostawie prądu nie wykraczają poza brudnych lub uszkodzonych przełączników.

Saab 900 Turbo: ceny i wycena

model

lat

cena

900 Turbo

1978-1989

1500-6000 €

900 Turbo 16

1984-1993

5,000-15,000 €

Możesz być także zainteresowany:

Wszystkie nasze wiadomości Saab

To był Saab 9-3 1.9 TTiD

Test: Saab 9-5 3.0 TiD