Samochody na pamiątkę: Peugeot 205 GTI (pełny oryginalny test)

Peugeot 205 GTI, popularny legendarne sportowePeugeot 205 GTI, popularny legendarne sportowePeugeot 205 GTI, popularny legendarne sportowePeugeot 205 GTI, popularny legendarne sportowe

Nadal pamiętać Dzięki naszemu Hemeroteca Iberyjskiego Motorpress, oryginalny testuje legendarnych samochodów w historii motoryzacji. własny rozdział oczywiście jest Peugeot 205 GTI koniecznie popularny sport z którymi dorastał (i marzył) całość generacja EGB. Tym razem wracamy do czerwca 1987 i 113. Matki magazyn Automobile odzyskać cały artykuł. Maksymalna podpisany przez Sant i pod Oryginalny tytuł „Chapeau” Mamy zostawić z test pamięci. Lubisz go tyle, ile nas. Więc miał ...

„The GTI zakres Saga 205, Od samego początku on znany z jasny zachowanie, ale ponieważ Pierwsza wersja 105 KM, który nastąpił po 115, to jest zarzucając brak mocy, zwłaszcza w odniesieniu do jej jasnej ramie i zawodów oferowanych. Jest wymagający, szczególnie 205 GTI zawsze wydawało nam się wyjątkowy samochód, ale z trochę „pazura”. Ich zachowanie jest tak szlachetny i potulny, która daje wrażenie, że ulotka albo natychmiast staje się dobrym kierowcą. wersja 1,9 litra, poza dramatycznie poprawić dostawy, zapewnia samochód, który pozostaje szlachetny i skuteczne, ale z znacznie bardziej agresywne zachowanie.

Wyjaśnienie jest proste: ta wersja nie zostanie osiągnięty poprzez umieszczenie 1.9 silnik GTI zawsze, ale wymaga Zmiany w ramce. Zacznijmy od tego, co jest oczywiste w oparciu szlachetnych koła felgi sześć cali szerokości i piętnaście średnicy obute z odpowiednią Opony 185/55 pomiarowe. Oprócz tego, stabilizator i tylnego grubszego Nowe ustawienia przednich i tłumienia Robią ten model samochodu z miażdżącą efektywności.

Peugeot 205 GTImoże nie jak potulny jak ich poprzednicy -W rzeczywistości jest, ale bez zmian pozwala znacznie bardziej przyjemny jazdy. nigdy nie pojawia się podsterowność, z wyjątkiem dziko przyspieszenie tło zamknięte krzywe i suwaki, a tył nigdy nie ślizgać się na własną rękę, ale jest uprzejma i przy najmniejszym podpowiedź z nas pomaga nam zrobić krzywą. zdolności motoryczne są niezwykłe, Musimy pamiętać, jego długości, masę i siłę. Peugeot kontynuuje w tym modelu tak ukochany w Austin techniki oddanie "koło na każdym rogu„Dzięki temu uzyskuje się długości przyciętej, ale o dobrej walka -2.42 metr bez nawisami, tak obsługi jest przykładowe. Utwory są bardzo widoczne, więc podstawa nośna samochodu nie może być lepiej.

Czas uzyskany w naszej szybkiej trasy to niewątpliwy znak Ogromna wydajność samochód. Niezależnie od tego, w bardzo silnym halsie i pofałdowany drogi i autostrady, doskonała stabilność, ale z Samochód żywsze reakcje że to było kiedyś. Oczywiście, wszystko ma swój odpowiednik, i że krzywa zwinność w dużej mierze dzięki grubym pasku stabilizatora mieć negatywny wpływ w późniejszym terminie. Efekt ten objawia się gwałtownym hamowaniu na nieregularnym podłożu, gdy tylne wydaje się chcieć iść do przodu, do tyłu, jakby nadmierne hamowanie, co nie było prawdą. Jednak ta drobna niedogodność więcej niż zrównoważyć korzyści, jakie za sobą pociąga.

jako Dyskusja hamulec, Realizacja tych ma bezbłędne osiągi pod względem mocy i wytrzymałości. Dotyk jest najlepsza, że ​​pamiętamy, a to pozwala nam na przystanku „” samochodu i dokładnie tam, gdzie chcemy. chociaż brakuje ABS, tak popularny w chwili sportowej, naprawdę myśleć nie robić żadnych wad. Z taką niezwykłą eskalacji, jak tylko kierowca jest czymś ekspertem, nie jest poważnym problemem lub na mokro.

Peugeot 205Jak widzieliśmy, Stabilność i hamowanie Są na najwyższym poziomie. Tylko jeden element jest poniżej karb reszta ramy: mamy na myśli adres. Z nowymi ustawieniami zawieszenia, układu kierowniczego zaczyna być ciężkie w obszarach sklejaniu, ani nie jest z 3,8 obrotów zablokować zablokować, zbyt szybko. W innym samochodzie, nie byłoby sprzeciw hit, ale w tym, że ma takiego nagromadzenia doskonałości w swojej klatce, jest trochę na haku od reszty. prawdopodobnie z doskonałą układ kierowniczy 309 GTI byłoby rozstrzygać problem.

Peugeot 205 GTI: silnik

Postrzegane jako ramy, nadszedł czas, rozpocząć analizę mechaniki, godne wielu komplementów, jak to. Punktem kulminacyjnym tego silnika jest jego niesamowite pary do każdego reżimu. z zachwycający zmiana w użyciu, rozsądnie stosunki zamknięte, a mechanizm popycha równe 2000 do 6000 obrotów na minutę, musi zostać zamierza pozostać bez przerwy bez trakcji na krzywej.

Niewiele więcej można powiedzieć silnik, bo choć imponujący na pierwszy, jak przyzwyczailiśmy się do niej zapominamy; i że możemy nacisnąć pedał po prawej stronie, jesteśmy w marszu jesteśmy, będziemy mieli dużą liczbę koni. Łatwo jest się przyzwyczaić do dobra. Zmień rozmawialiśmy przelotnie, ale będąc Peugeot, niewiele jest do powiedzenia, bo jak każdy jest gładka i precyzyjna. Wiadomości do pętli w pętli, która zmieniłaby byłoby pokrętło na drugi mniej wyrafinowany; zwykłą piłką, która do przedstawienia dowodu przeciwnego, pozostaje idealną pokrętło, przynajmniej pójść szybko.

Peugeot 205 GTI 1987Uratowaliśmy żadnych uwag dotyczących konsumpcji. Będąc charakter sportowy samochód bardzo wyraźne i nie jest szczególnie tanie, Nie sądzę, że jest to poważny problem. Ponieważ ponadto, spędza bardzo mało jak rozwiązała sprawę przez. Co do samej wydajności warto na marginesie, ponieważ silnik ten nie dał nam konie ogłoszone. Koło nie wydaje się brakuje, ponieważ silnik, dzięki swojej imponującej elastyczności pokazał porywczy. Ale po co korzyści, czy możemy zobaczyć widok z figur uzyskali brakowało kilka koni, jak skończyliśmy nasz bank potwierdził rolki. Z jego 130 KM pełną nadzieją poprawy dane, zwłaszcza przyspieszenia i maksymalnej prędkości; który jest bardziej zadowalający teoretyczne niż praktyczne, bo jak mówią, za kierownicą, nie brakowało.

1,9 GTI wnętrze jest praktycznie identyczna z ich poprzednicy, z wyjątkiem pokrowce. o fotele, które można zakwalifikować jako praktycznie idealny podejmując zdecydowanie sportową jazdę, za trzymaniem bocznym to jest prawie konkurencji Bacquet. Ponadto, pomimo najbardziej kolorowej tapicerki i uderzające czerwony dywan nie sprawia nam zapominać, że ta sekcja nie przestaje być skromny 205. I bardziej ogólnie wrażenie, że zespół, ponieważ oprócz ich atrakcyjne koła, doskonały sprzęt oświetleniowy i bardzo kompletne oprzyrządowanie, również wyposażone w centralny zamek i elektryczne szyby, więc nie można prosić o więcej; Może klimatyzacji, ale w wyraźnie sportowym samochodzie jak my nie biorą pod uwagę element, którego brak jest niewybaczalne. Co nas nie przekona jest kierownica, To bardzo dobry skóra zaczyna dotyk, ale zbyt gruba i bardzo małej średnicy. Jechać naprawdę, o średnicy 38 centymetrów jest rozsądne działanie, a może je pomniejszyć jeden aspekt „Racing Santander”, ale rzeczywistość jest zupełnie inna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zarządzanie nie jest miękki.

Jeśli chodzi o wygląd, uważamy, że w tym przypadku jest to zaskakujące, jak wiele można zmienić samochód na pojedynczych kołach. Tak bardzo, obawiamy się, że po testach samochód i zobaczyć, jak to jest, że wydaje się ładniejszy. Prawda jest taka, że ​​bez utraty wspólny apel do wszystkich Zakres 205 jest o wiele bardziej agresywny i sportowy, oraz opinia mamy wciśnięty do testu nie może być bardziej pozytywne.

W skrócie, nie będziemy ukrywać samochód nas oczarował. chociaż Wiedzieliśmy ramę i silnik 205 GTI 1.9, Połączenie obu elementów nie może być szczęśliwsza. Bez wychodzenia z jego rolę praktyczny i łatwy do prowadzenia samochodu, nadaje się do naszej pani iść na zakupy lub odebrać dzieci, 205 1,9 GTI ujawniono w pełnej krwi sportowego, zdolne sklejaniu tempo wyścigowe w prawie obszary samochodu i bezpieczeństwo i przyjemność ulotka trudne do pokonania”.

Możesz być także zainteresowany:

VW Golf GTI Mk1 GTI vs vs Peugeot 205 GT Turbo Renault Superfive

Peugeot 205 GTI i Rallye

Peugeot 205 T16