Samochody na pamiątkę: VW Golf VR6 (oryginalny dowód)

mityczne testy: Volkswagen Golf VR6mityczne testy: Volkswagen Golf VR6mityczne testy: Volkswagen Golf VR6mityczne testy: Volkswagen Golf VR6

Ponownie, w Autopista.es Zwracamy się do naszego wielkiego Hemeroteca Iberyjskiego Motorpress podejść do jednego z samochodów sportowych, które przy tej okazji, zrobił historia wczesny 90. Przypomnijmy, które oznaczone Volkswagen Golf VR6 i podamy pełną oryginalnego dowodu, że wydaliśmy w liczbie 180 magazyn Automobile, w roku 1993. W galerii znajdą także wyciągi z urzędowych rejestrów i danych wydobytych przez naszego Centrum Technicznym w tym czasie. Cieszmy się to tak bardzo jak my!

„Skulony w nieszkodliwym wyglądem zewnętrznym, podobnie jak jego poprzednicy, Volkswagen Golf VR6 Dzieli się z nimi filozofię: stałą przewidywanie ich własnym czasie i do ich otoczenia. Obserwować przebieg tego zarówno nietypowy i bardzo popularny model bardzo interesująca. Wydaje się niewiarygodne, że dyskretny samochód i prawie wygórowana cena w porównaniu do swoich bezpośrednich konkurentów osiągnie rekord sprzedaży złamania. Tajemnica Golf osiągnąć znacznie przekraczają barierę sprzedawane 12.000.000 zawsze te same jednostki: zerwać z ustalonym przełomów w ewolucji technologicznej wielofunkcyjnych sportu.

Tak, VW Golf GTI On oznaczał narodziny nowej ery i 16 zaworów Podążył tą samą drogą. Z pewnością VR6 będzie przewodnik latarni w ostatniej dekadzie XX wieku. Dlatego nie dziwi fakt, że w 1991 roku, na początku tej dekady, trzecia generacja Golf wierzyciel stał się prestiżową nagrodę "Samochód Roku”. Na pierwszy rzut oka niewiele zewnętrzne znaki, które wyznaczają prawdziwego ducha tej agresywnej wersji. Tylko doskonałe obuwie i loga touting specyficzne cechy silnika na wszystkich czterech stron, to z dala od reszty swoich braci w zasięgu.

VW Golf VR6w Wewnątrz jednak różnice znaczące zwiększenie. Zarówno kierownica trzy-ramienny i dźwignia hamulca ręcznego i gałka biegów są ze skóry, z pysznym dotyku. Znaleźć wygodną pozycję jazdy ma problemu z siedzeniem, który ma niemal wszystkie rodzaje ustawień, w tym wysokości. Kierownica jest regulowana w pionie i pedały są dobrze przygotowane umożliwiając ruch przechyłu końcówki produkcji bez większych problemów. Deska rozdzielcza, nowa ustawa, podobnie jak reszta ich braci w zakresie jest mniej spartańskie niż poprzednie pokolenia. Oferuje on zestawu wskaźników doskonałą lekturę, chociaż prawdą jest, że może być bardziej kompletna.

VW Golf VR6: silnik

ale najnowsza jest ukryta pod maską: the mięśni V6 2: 8 litrów, Jest ona wyposażona samo Corrado VR6 1 mm, ale mniejszej średnicy w każdym cylindrze. W celu włączenia go w modelach pośrednich napęd na koła przednie, w tym Golf, inżynierowie Wolfsburg uciekają się do pomysłowych rozwiązań. Siłowniki, opierającą się razem, tworząc wąską V tylko 15 °, co pozwala na mocowanie do pojedynczego głowicy do obu brzegach. W ten sposób można zlokalizować poprzecznie, co skutkuje niezwykle uderzające jego kompaktowe wymiary. Serce, który zwiększa moc Golf, w naszym banku, powyżej 175 KM przy 5.800 obr./min, Oznakowanie nowy i wyrównać nad swoimi najbliższymi rywalami, którzy przebywają w najlepszym przypadku, poniżej granicy 160 KM. Również krzywa momentu obrotowego jest doskonałe, z 24,0 mkg przy 4200 obr./min.

Po sprawdzeniu, że rzeczywiście na Volkswagena udało się skutecznie wprowadzić ten energicznej jazdy na próżno Golf Limited, natychmiastowe pytanie ktoś zapyta, czy przy takim obciążeniu na oś przednią, samochód będzie nadal zachowywać się z taką samą szlachtę niż ich poprzednicy. Ale widać, że pole nigdy nie przestają nas zaskakiwać. VR6 zachowuje doskonałe prowadzony że obnosił pierwszy GTI, w połączeniu z tym samym szlachty które zawsze scharakteryzowanym modelu. W rzeczywistości, tylko to weryfikowany i aktualizowany system zawieszenia, bez szukania nowych, rewolucyjnych rozwiązań. Dlatego też nadal narysować McPherson z przodu i pół-niezależne koła leżącego na plecach.

VW Golf VR6: InteriorPrzy najmniejszym wskazywać na kierownicą, Przedni koniec opada swobodnie w zakrętach, bez groźby śledzić impulsy oznaczone bezwładności, które można założyć w samochodzie bilansowej 65 procent swojej wagi w przód. Ponadto, dzięki Podobny tłumienie tarowana że Corrado VR6, ale większość podróży, Golf jest bardziej szlachetny i łatwe, prawol napędowego. Tylny działa w perspektywie do zarejestrowania samochodu z łatwością w rogach, ale gwałtowność, która charakteryzuje Corrado. Wbrew temu, co się dzieje z nim, nie być wytrawny volantista jechać bardzo szybko z Golfa VR6. Wystarczy mieć prędkościomierzy oczu, aby uniknąć niespodzianek przy końcu linii. Bo to imponujące.

2,8 litrowy V6 działa przy niskich obrotach, jak prawdziwy prowadnicy, ale wystarczy, aby utrzymać nacisk na pedał przyspieszenia, aby zostać przekształcona w czystej sprinter chcących obniżyć uznanych marek. W odpowiedzi na reżim blask V6 towarzyszy bardzo udany stosunek wymiany. Przyspieszenia w zakresie od 0 do 100 km / h, w 7,6 sekundy przezwyciężyć bariery 225 km / h, Oni są bardziej charakterystyczne dla świadczeń sportowe wyższe kategorie.

Aby zapobiec utracie przyczepności, VR6 ma skuteczny system anty-poślizgową, EDS, który jest odpowiedzialny za porównanie prędkości obrotowej kół przednich, zwalniając osiągnięcie wyższych. Wbrew temu, co się dzieje z innymi podobnymi systemami, najlepszą rzeczą, jaką można powiedzieć o tym, że ich obecność jest ledwo zauważalne, co odpowiada dotykać doskonałości. I choć prawdą jest, że można go bardzo szybko z Golfa, to problem nie zatrzyma. Cztery krążki -ventilados front-prace niestrudzenie przez cały czas i mają współpracę z ABS, która wchodzi w grę tylko czasami ograniczyć, dzięki czemu znacznie pęd hamowania gładko.

Volkswagen Golf VR6: zdjęciakiedy mówić zużycie, Nie można też powiedzieć, że VR6 jest poza granice przyzwoitości. Pośpiechu, rejsy 120 km / h, nczy to właśnie jeden z pojazdów najbardziej żarłoczny z tych, którzy przeszli przez nasze ręce. To prawda, że ​​kiedy naprawdę każdy marsz jest wyciskany na czerwonym polu obrotomierza, numery szybować. Ale to, że mamy prawdziwy rasowy, zdolnej do średnich, które tną czkawkę; i każdy samochód, który działa, wydać. Jest to aksjomat nadal bezkonkurencyjna przez dowolnego producenta.

Niestety, w tym życiu nie można mieć wszystkiego. Volkswagen Golf VR6 będzie tylko jeśli nie idealne za tę cenę, przynajmniej jest to umieścić na naszym rynku. Prawie cztery miliony peset na samochód czterech metrów jest zbyt nawet jeśli jest tak wyrafinowany i specjalne jak tego stworzenia. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Niemczech kosztuje trochę więcej niż GTI 16V. Ale było też znacznie droższe niż jego rywale GTI kiedy dotarł na terytorium Hiszpanii, a tym samym stało się później z GTI 16V. Jest to cena, którą trzeba zapłacić w Hiszpanii, przynajmniej na razie na wyłączność dla prestiżu przynosi pojazd wyprzedza swój czas podnosząc poprzeczkę poza to, co ktoś przyszedł się spodziewać. "

Możesz być także zainteresowany:

To był VW Corrado

Wszystkie nowe plany i przyszłość samochodów VW

To jest nowy VW Golf 2017