Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4, anty GTi

Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4

Są to dwa z najbardziej kompaktowej formie. Volkswagen Golf GTD i nowe Volvo V40 D4 wydają się zapach krwi. Mają tradycyjne GTI już w świetle reflektorów i grożą dziś z zagęszczania. Pod tym pozornie wspólnego skórze, że czają się dwa uprzywilejowane podwozie i dwa silniki 184 i 190 KM, odpowiednio, mamy avanzadísimos. Autentyczne sport, tak, pachnący turbodiesel.

Trzymać się fotela, ponieważ pochodzą dwa utalentowany Volkswagen Golf i Volvo V40 zerwać ustalonego porządku. Nie, że tradycyjny GTI dziś i nakręcić uciekać, znacznie mniej, bo to także bardzo ewoluował jeszcze tu zatrzymać. Ale jeśli hybryd plug-in, z silnym wsparciem elektrycznym, ogłosić się na jednej stronie, a ich przyszłość (jak ogłoszono VW przynajmniej w swoich nowych wariantów GTE), az drugiej te Diesel oblec od dzisiaj na pewno w całym jego terytorium ... nawet grożą zburzyć przeciekać teraz, a także z Niemiec, który obok VW Golf 8 będą miały R z nowym silnikiem 2.0 TDI BiturboW Passacie i nie płaci mniej niż 240 hp.

Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4, anty GTi

Są mity, że podobnie jak to, czy nie, dziś ewoluować, tym razem ujęte w pobicia oferując najbardziej nowoczesny turbodiesel między szybkością i konsumpcji... i dlaczego nie powiedzieć, że w swojej klasie już przekroczony „petroletas”. Choć oczywiście bez finezji i rozciągnięta nawet najlepszej benzyny, od dawna pozostawił chmury czarnego dymu, wibrować coraz mniej (the Nowy silnik jest bardzo wyrafinowany Volvo D4), Rozciągnięte tu do 5000 rpm i trudno nawet brzmi ładnie, zwłaszcza Volkswagen Golf GTD z opcjonalnym dźwiękiem wylotowym wzmacniany bardzo sugestywny i trochę zazdrościć GTI. stosuje się również sztuczki.

Oczywiście, jeśli poprawa w takcie nadal nie przekonują cię, że nie jest ona również poznać działanie tych nowych turbodiesel. Więc płacić dokładnie, także dlatego, że mamy teraz dwa z najlepszych w sporcie kompaktowy Diesel chwili. Oni nie osiągnie taki wielki ostateczny kompromis i zaślepki Opel Astra Biturbo 195 CV, Ford Focus ST 2.0 TDCi 185 KM, Peugeot 308 180 GT BlueHDI, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 175 KM i Mercedes klasy 220 CDI 170... nawet Seat Leon i Audi A3 2.0 TDi z silnikiem VW Golf akcji. Tylko BMW może pokonać je z ich wyników 1 Series 120d 184 KM i, przede wszystkim, 125d od 218, ale w zamian za wyważonej odpowiedzi również coraz mniej przyjemności w codziennym użytkowaniu; koncepcja zatem bardziej radykalne i mniej GTi.

Jedna lub dwie turbosprężarki?

I tu, w tym porównaniu, mówimy teraz GTI smak. Volvo V40 i Volkswagen Golf GTD i zacząć budować swój sukces w dwóch avanzadísimas mechanicznych. jeśli Golf Diesel i postawić tylko rynek ze zmiennymi fazami rozrządu, volvo Przedstawia jego nowa generacja Drive-E, 4 aluminiowy cylinder 2 kolejne turbosprężarki i niepublikowane adaptacyjna regulacja ciśnienia i najnowocześniejszej technologii w każdego wtryskiwacza i ciśnienie wtrysku 2500 bar. Superbus. Przeludniona od dołu i z większym momentem obrotowym, kiedy twój przeciwnik, można poczuć prawdziwy piorun i bardzo progresywny. Na pewno więcej niż VW Golf GTD jest wszystko wybuchowość. Ale wyścig dopiero się zaczyna.

Bardziej szpiczasty, Volkswagen Golf TDI GTD docenią jakąś powolną reakcję (który nigdy nie jest pusty) w pierwszym kwartale do prędkości obrotowej silnika, całonocnej przejść do pełności skradającego i 1700 obr./min. Są to uczucia, które, z kolei, nie odzwierciedla naszą okrążenie później. Superszybki dwa, Volvo V40 D4 jednak nie sięgnął ze swoim bezpośrednim kopnięcie szlakiem Golf GTD, ciało zawsze przed nim. Objaśnienia do? Przede wszystkim oba.

Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4, anty GTi

Pierwsze polega na większej objętości ciała Volvo V40 D4 utraty reakcja jak 115 kg Extra na swojego rywala. Drugi to tylko kwestia zmiany. Volvo postawić tu nowy przekładnia automatyczna 8 i konwerter momentu obrotowego. Jeśli uważasz, że jest to kolejny samochód z popularnej ZF poczyniła większe BMW, mylisz ... jak ja. Jako dobre, to jest po prostu zacząć czuć się mniej gładka i nieco wolniej niż wyjątkowej ZF. ... Pytania i odpowiedzi: Aisin jest, Ani nie jest Manca dzisiaj rozwijać nowe pola i silniki 3-cylindrowe BMW, takich jak i8 supercar. Nie dlatego, że jest tak szybki jak, gwałtownych manewrów, ale coś super szybki, DSG podwójnego sprzęgła VW Golf GTD, tutaj dzisiaj wariant 6-biegowa a nawet funkcjonować lepszy plan niż Volvo V40: nie ma potrzeby, aby osiągnąć 70 km / h, aby wejść w tryb bezwładności poprzez uwalnianie gazu, w przeciwieństwie do Aisin.

Szkoda, tak więc nowe Volvo V40 D4 musi być mierzona w kategorii, aby zmierzyć się Volkswagen Golf GTD jeszcze szybciej i spędza mniej (dwa są w stanie strzelać zwykle nieco powyżej 5 l / 100 km zużycie) Ponieważ do daje wyobrażenie o tym, jak dobry jest też w perspektywie końcowego i spędza jak Seat Leon FR TDI o 200 kg mniej. I to dużo.

pociski

zatem przyspieszyć oszczędzić, a zarówno najszybciej Volkswagen Golf GTD i nowe Volvo V40 D4. Więc musimy zobaczyć jak wygląda droga następnie zarządzania. Od początku mówimy o GTI koncepcji i postępuj zarówno milimetr. W rzeczywistości, Volkswagen Golf GTD zachowuje tę samą strojenie podwozia (nawiasem mówiąc, obniżony 15 mm) i hamulce, wykończeń i opcji wyposażenia VW Golf GTI. Jeśli nie otworzyć maskę i zapomnieć pewne pisowni są prawie dwie krople wody. Zarówno powyżej średniej jak przenoszenia i zaglądanie segmencie premium (Więcej przekonuje mnie tam ukończeniu Volvo V40, projektowania i regulacji, ale nie bardziej ograniczonej przestrzeni), VW i Volvo kompaktowy zaproponować dwa upodobanie i właściwości jezdne.

Porównanie: Volkswagen Golf GTD vs Volvo V40 D4, anty GTi

Oboje wiedzą, bardzo wygodne, jeśli tak, to przede wszystkim Volvo V40 nałożone jakość rozpocząć toczenia nieznacznie wyższy. Uczy jego ramie jędrność tylnej osi pewną suchość w dziurę kroku, ale jego opanowanie i jakość wykonania są odzwierciedlone we wspaniałej zdeptany przez ekspresowych. Lokomotywa. Blisko forcefulness jedno koło Volkswagen Golf GTD Golf tutaj tak dobrze ... a następnie między krzywymi prawie tak duży GTI. I to jest Stąd, jako rasa sportowym, gdzie zaczyna mieć znaczenie. zakręty samolotu i bardzo szlachetny reakcji, Volvo V40 idzie zawsze sączyła się jego dotyku i zaznaczyć więcej podsterowności podczas uruchamiania rekwizyty: im większa waga znowu jest obecny.

W zamian, Volkswagen Golf GTD jest bardziej zwinny. z bardzo szybko kierunek zmienny promień to po prostu wymaga adaptacji i plecy, które nigdy nie zaburza (na który czai się ESP, który nie obsługuje całkowitego odłączenia) to pole jest zdalnie sterowany samochód, który również prowadzi asa w rękawie ... a nie tylko mówić o ich różni profile napędowe pozwalają przenieść się z dobrego komfortu przy maksymalnej zwinności naciśnięciem klawisza (więcej o opcjonalne aktywne zawieszenie DCC), natomiast Volvo V40 można tylko za odpłatnością zmodyfikować układ kierowniczy czuje lub wybrać sportowe zawieszenie. Nie, mówię o swoje + XDS ulepszony układzie, EDS autoblocante który pomaga uniknąć nasycania zarówno przód: przewidywać pewne przyspieszenie kiedy minimalnie wspierane i poczuć, jak to działa, aby poprowadzić wierzchołek bez utraty koła. Nie Haldex nowy Seat Leon Cupra, ale działa bardzo dobrze.

W skrócie, jeśli chcesz bardziej żywe reakcje i sportowy emocje, może w kategorii BMW 120d lub 125d są rzeczywiście samochód. Ale jeśli to, co Cię interesuje to samochód bardzo szybki i kompaktowe sportowe do codziennego użytku, mówię wam, dziś nie znajdziesz lepszej równowagi w tej dobrej Volvo V40 D4, a przede wszystkim, w tym Wreszcie szybsze i dokładniejsze Volkswagen Golf GTD. Niewątpliwie GTI jest dotykana.