Nissan X-Trail vs Skoda Kodiaq: Jaki duży SUV jest lepszy?

7 osobowa Porównanie SUV: Nissan X-Trail vx Skoda Kodiaq7 osobowa Porównanie SUV: Nissan X-Trail vx Skoda Kodiaq7 osobowa Porównanie SUV: Nissan X-Trail vx Skoda Kodiaq7 osobowa Porównanie SUV: Nissan X-Trail vx Skoda Kodiaq

Skoda niepublikowane Kodiaq osiągnął rynek jako nowa alternatywa SUV w górę 7 mandatów, Techniczne i komercyjnie się w segmencie kompaktowej, chociaż jego pomiarów zewnętrznych (o wymiarach 4,7 m długości) prawie zaciska duża SUV, typ Hyundai Santa Fe, Land Rover Discovery czy BMW X5, na przykład.

wieloaspektowe MQB modularna platforma grupa Volkswagen To ma swoje zalety zdolność do przystosowania się do wszystkich formatach i rozmiarach, które chcesz. Więc technicznie Skoda Kodiaq jest jak Ateca Seat, choć jego ciało nakładające oferuje prawie 40 centymetrów wielkości, aby pomieścić trzeci rząd siedzeń lub uchylenie tego większej zamieszkiwania, największego segmentu rynku i prawie bagażniku. Zakres mechaniczna jest tak bogata jak platforma MQB pozwala w tym przypadku znajdziemy wersję 150 2,0 TDI, z automatycznym podwójnego sprzęgła DSG transmisji 7 prędkości zintegrowane 4 koła.

Kodiaq Skoda 2.0 TDI

Pamiętacie stary Nissan Qashqai + 2? Rola świadka Qashqai dla rodzin "liczny" Brał w tej generacji Nissan X-Trail, wariant pochodzi z technicznie udany Qashqai, przedłużając swoje ciało do 4.64 m, będzie również mógł mieć trzeci rząd siedzeń lub wybrać bardzo wszechstronny i zdolny bagażnik. Jego repertuar techniczny jest na wysokości produktu. W tym przypadku mamy na najnowszej wersji, która niedawno wydała tylko 2 silnik.0 DCI 177 KM połączony z CVT przekładni automatycznej, która współpracuje z wbudowanym przekładni. Krótko mówiąc, mamy do czynienia z dwoma SUV Camperos bardzo zdolny i bardzo znajomo ... i nie zbyt duże, lub "kosztowny", Zobaczmy, jak idą.

Nissan X-Trail vs Skoda Kodiaq: Wydajność

Obie mają duże silniki 2.0 diesel, w przypadku Nissan, z 177 KM, 150 w Skoda, Jest oferując ponad 190 wersja HP. Ale bardziej niż moc każdego silnika, najbardziej znaczące różnice są typu zmiana automatyczny od siebie. X-szlak Posiada jedną CVT, tak jak w Nissan, która ma duże doświadczenie w tego typu zmian, a to pokazuje wysoką wydajność oferowanych w X-Trail. efekt poślizgu Typowe dla tych zmian jest dobrze zarządzany i chyba przestał od wypróbowania bardzo szybką zmianę nie spowalnia wszystko "suwak"W przeciwnym razie, tim suma I właściwości jezdne.

Nissan X-Trail 2,0 dciWspaniałe połączenie proponując Kodiaq. 2,0 TDI 150 KM bardzo skuteczny i przyjemny, jak to jest w każdej sytuacji swoje DSG. Ale jeśli nie dla jego mniejszej mocy, więcej waga Kodiaq przechodzi rachunek w naszych pomiarów X-szlak zawsze unosi się przed "nos", ale Kodiaq To ma bardziej wyrafinowany i turystyki rolkę i wydaje się być bardziej przygotowany do podjęcia szybkiej drogi. W rzeczywistości, to spowalnia zaskakująco dobrze. Nissan X-Trail ma ogólną atmosferę więcej "weteran"Ale ma również wpływ na dynamikę opon zamontowanych mieszanych, choć dobrze nadaje się, aby włączyć wszystkie powierzchnie, zwykle mniej dokładna, jeśli masz zamiar uruchomić na dobrym asfalcie.

WYSTĘPYNissan X-Trail Skoda Kodiaq
ACEL. 0-100 km / h9,57 s10,78 s
ACEL. 0-1000 metry31.3 s32.6 s
Wyprzedzania 80-120 km / h6.84 s8,80 s
Głośność 100 kilometrów na godzinę67,0 dB64,0 dB
Głośność 120 kilometrów na godzinę70,5 dB67,9 dB
Hamowanie ze 140 km / h83,1 m68,9 m
wagi1774 kg1,897 kg

Nissan X-Trail vs Skoda Kodiaq: Pobór

jeśli efektywność energetyczna skręcić mówić, oto Skoda Kodiaq który jest jeden krok. Zachwyca zarówno samochód i tak mechanika może być regulowana zarówno konsumpcji w drogi i miasta. dane na temat zużycia Nissan Są wysokie wśród podobnych modeli i być może są one uzależnione od kursu w konkretnych okolicznościach, zwłaszcza gdy często zmiana tempa (W mieście), zamiast stałych rejsów (szosa). Oba urządzenia cechy Stop-start kompatybilny z automatycznych funkcji, które sprawiają, że zmiany łatwo i skutecznie.

ZUŻYCIENissan X-Trail Skoda Kodiaq
zużycie miasto8,9 l / 100 km7,0 l / 100 km
zużycie Highway7,3 l / 100 km6,2 l / 100 km
Średnie zużycie paliwa8,0 l / 100 km6,5 l / 100 km

Nissan X-Trail vs Skoda Kodiaq: przestrzeń

Zacznijmy noszenie bagażu, Prawdziwe pomieszczenia ładunkowe dla dużych rodzin. Konfiguracja 5-miejscowy The 730 litrów dokonać bagażnik weryfikowanym Kodiaq jeden z odniesienia rynkowe, z gigantów Hyundai Santa Fe i Wielki Volvo XC90. Zdecydowanie nie X-Trail, imponujące również z maksimum 695 litrów. Bardzo interesująca zarówno przesuwając środkowy ławki, Jest umożliwiając modułowe wnętrze przestrzeni w zależności od potrzeb w danym momencie: bardziej tułowia lub większa na nogi w ośrodkach rzędul. Ogólnie rzecz biorąc, Skoda Kodiaq zawsze oferuje ulepszone poziomy zamieszkiwania, ale są one tak obfite w obu, który robi dużo mniej źle Nissan X-Trail.

SPACENissan X-Trail Skoda Kodiaq
szerokość przód144 cm147 cm
Rozstaw kół tylnych141 cm143 cm
wysokość z przodu93-98 cm94-100 cm
wysokość tył91 cm94 cm
na nogi53-75 cm60-78 cm
tułów490-695 litrów540-730 litrów

Nissan X-Trail vs Skoda Kodiaq: Cena

ceny pomiędzy tymi wersjami można wyraźnie przechylić szalę w stronę Skoda Kodiaq, około 4.000 euro tańsze Nissan X-Trail. Różnica jest uzasadnione jego najlepszy występ. Należy pamiętać, że zakres Kodiaq Jest jeszcze inna wersja 2.0 TDI 190 KM, byłoby to bardziej bezpośredni rywal X-Trail 177 KM, a następnie stopy byłyby wyrównane, a nawet Nissan X-Trail miałoby bardziej korzystnego cenę wywoławczą. również Nissan oferty Szlak X DCI 130 CV... z których powinniśmy brać numery ponownie. W każdym razie, nowy Skoda Kodiaq narzuca swój nowoczesność transmitowanie dalsze udoskonalenie i bogatsze wyposażenie. Z odnowienia Nissan Qashqai ogłoszone w najbliższych tygodniach, można sobie wyobrazić, że nie będzie miała X-Trail również nadrobić zaległości. To może być dobry moment, aby negocjować cenę w dół.

Zniżek (kwiecień 2017)Nissan X-Trail (pomiędzy 38525 a 41475 €)Skoda Kodiaq (między 34.475 a 38.135 euro)

Możesz być także zainteresowany:

Jest to nowy Nissan Qashqai 2017

Ateca Seat, Skoda i VW Tigua Kodiaq, Który wybrać?