Test: Opel Adam 1.4, ruch obywatel

Opel Adam Jam 1.4Opel Adam Jam 1.4Opel Adam Jam 1.4Opel Adam Jam 1.4

Widząc, ulice wkrótce wydaje się niemal bram. Pokazowo Niewątpliwie zmęczony, natomiast łagodzący i pragmatyczne nie pasuje do nowego wizerunku firmy. Aspekt kult przybiera nowe formy, a także sprzedaży obsługiwanych. I to, że od W 2001 roku otwarto zakazu Mini miejskiego stylu i dostosowywania, wielu wybrało w przemyśle motoryzacyjnym trend będzie kontynuowany. również odzyskiwanie retro pojęć takich jak Fiat 500; inne zakłady awangardy jak najbardziej dorosłą Audi A1 i Citroën DS3; i każdy szuka inspiracją Premium.

Opel Adam Jam 1.4Efektem tej miejskiej mody „Moda” nastąpił wzrost 30 procent w rejestracji obywateli ... i 110% w tych małych i bardziej ekskluzywne propozycje. Ostatnim przybyć dzisiaj przychodzi Katalog marki Opel boom i że jeśli Insignia Mokka i wykazał swoją wiedzę w samochodach resultones, teraz zapowiada się o krok dalej. Obejmowało odcinek funkcjonalną do 4 metrów długości w „mini” Agila objętości, a także z wielowartościowym Opel Corsa, tym razem uznać grając marki „pull” wobec obrazu i zabawy z Adamem jako kalejdoskop jak również zastanawiające.

Poza Corsa

Towarzyszy całego wszechświata personalizacji, można nawet tworzyć własne Opel Adam, ubrany nadwozia, opony, dach, deska rozdzielcza, siedzenia ... Istnieje aż do 61.000 różnych kombinacji. Tak, smakuje na bok, porozmawiajmy o tym, co zawsze znaleźć. I tam, i tu, różne twarze.

Na początek Adam Opel ma wnętrze, które oprócz krzykliwe i kolorowe, pięknie wykończone; Tak, że nie tylko przewyższa większość rywali, ale lepsze Opel Corsa. Tutaj pachnie premii.

Opel Adam Jam 1.4Opel pochwalić także jako jedyny producent rozwija i produkuje segmentu samochodów w Niemczech. Nie wierzymy, że ma sens, ale okazuje się, że regulacje i zwieńczenia są wyższe kategorii. widoczne w grupie kontrolnej Astra i Insignia w połączeniu z wyściełaną górnej deski rozdzielczej, a nawet współczesnej opcjonalny system multimedialny 7-calowy ekran dotykowy (310 €), nietypowe dzisiaj wśród swoich konkurentów. Dobre regulacje, wystarczających pustek, wygodne siedzenia i bardzo naturalna pozycja kierowcy (samochód czuć niż, na przykład, zminiaturyzowane Fiat 500) zakończyć bardzo atrakcyjną rzędzie. Ale nie jest.

Podobnie jak jego rywale, Opel Adam to 4-osobowa... ale tylko, sprawiedliwy; Tak, że mimo ich 3,70 metrów mniej użyteczny go plecy i nogi o wysokości Fiat 500, A i10 Hyundai lub VW Up!, Modele do 15 centymetrów krótszy. Inną twarz, która pokazuje, że przestrzeń nie była priorytetem, ani bagażnik, że 180 litrów obciążenie mimo że tylko standardowe antipinchazos zestawu, Jest to najmniej zdolny Segment na zakup ... i to wszystko. Kolejny typowy aromat premii. Wystarczy zapytać mini lub Audi A1.

Staromodny

burza dotykowy ulice, Opel obiecał dużą dynamikę jazdy. Silniki spojrzeć na pierwsze, a tam nie widzę: po raz kolejny ciężar marki, która pcha się wszystko inne. W chwili obecnej istnieją tylko 3 mechaniczny, a już stary. Ani zaawansowany dwucylindrowy TwinAir turbo i 500, lub jedno-litrowy trzycylindrowy VW lub małe jak 1,2 z doładowaniem A1. kiedykolwiek tu tylko prosty atmosferyczny. Odrzucono słaby 70 KM 1.2 Przetestować zarówno 1,4, 87 i 100 KM. Prawie € 700 rozdzielając je ... i nie polecam wydatki jedno euro więcej: ja to lepiej zainwestować personalizacja.

I, w praktyce, oba silniki pracują tak samo, ale z 100hp (rysunek z większą marketingu) spędza 0,2 l / 100 km, więc nie sądzę, to rekompensuje. W oczekiwaniu na turbo i bezpośrednim wtryskiem, niski cylinder i 6-relacje i Opel ogłosił, Ten 1.4 nie celują w każdej sekcji, z wyjątkiem gładkość, z którym jest dostarczany. W tej twarzy, to zwiększa się w mieście, tak tak to rozsądne. Brak wibracji, wszystko jest eskalacja ma dobry start / stop zmiany biegów i krótkie (do 10 procent dostosowany do VW Up) sprawi, że zapomnisz zmianę pomiędzy ulicami: będziesz nieustannie porusza się w 4 i 5, rzadko dzisiaj.

Opel Adam Jam 1.4Właściwa widoczność i szybka konfiguracja do obrotu (na wzór Fiata, ma Miasto kierownicy poruszać niemal palcem) potwierdzają Opel Adam jako miejski skuteczne, choć zawieszenie nie zapewnia absorpcję, na przykład, VW Up! Seat Mii lub. zawsze zaangażowana te miejskie przez jego krótki montaż amortyzatora sprężynowego, Opel Adam nie czuje się szczególnie dobrze lub przez dziurę, czy guz prędkości, choć nie są tak niewygodne, takie jak Ford Ka. Nie porusza się on od produktów premium.

Po drugiej stronie, na drodze, prowadzi do mniej wykwalifikowanych Adam Opel, który kosztuje do świata zakrętów (jego reżim musi rozciągać jak poprzednio), a zatem spędziłem koniec prawie 1 l / 100 km więcej niż jego rywale do poruszania się w tym samym tempie.

Opel wywiera presję

A to, jak widzieliśmy wcześniej również w Mokka, Opel ponownie odwołując się do bardzo wysokich ciśnień opon (Do 2,6 bar z przodu i 3,2 z powrotem w trybie Eco również bardzo niesymetryczne) poszukuje w celu obniżenia zużycia ... i wszystko powiedział, lepiej powstrzymać i uczynić go bardziej podsterowności; to jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

W praktyce, pierwsze wrażenie zostawiła mi drogę Opel Adam jest bardzo solidny samochód. Stworzony na platformie Gamma II (the Corsa z przybraniem bitwy) I tak szeroki tor jako mini (do 7cm niż innych konkurentów), Opel Adam Poise największy samochód, z dala od bardziej niespójność ekspresowych a, na przykład, Fiat 500. footstep więcej premii.

prosty Technicznie, Adam Opel zamontowany za kilka podstawowych bębnów, ale zatrzymuje się dobrze. Jednakże, mamy bić i stanęliśmy na poparcie sprawdzić ponownie inną stronę Adama Opla. W szybkim łuku, zainicjowany kompresję jesteś zmuszony do kierunku „metr”, aby utrzymać stale na linii wyścigowej. Wchodzi więc prawie skacze, sama odpowiedź, że pozostawia uczucie między krzywymi, a przede wszystkim przez firmy nieregularny: przednia zmuszony do pracy wiele z ciągłych korekt kierowniczych (Zbyt szybki w pierwszym etapie, a następnie nie niesie znaleźć łatwy stopień rotacji potrzebne), natomiast tylny sztywny wydaje się iść w pojedynkę, powodując ciągłe „tańczyć” ciała.

Wiele z tych bardzo żywy, ale trochę neutralnego zachowania Opel Adam jest sfałszowane jego Opcjonalne opony 215/55 R17 pomiarowych, zawsze z jeszcze bardziej bezpośredni układ kierowniczy i podwoziem sportowym, obniżona i mocniejsze zawiesiną. Myślę, że w takim świetle i krótkiej walce miejskiej jak to Adam Opel zamiast dodatkowy sportowy oznacza mniej do jego stabilności. nie polecam... ani przestrzegać zalecanych ciśnień. Próbuję pobrać je do segmentu standardowego (2,2 / 2,2 bara), a następnie znaleźć bardziej progresywny Adam Opel kompensowane bez odbijanie, a zatem dokładniejsze przodu.

więc są różne twarze, które zostawia mnie Adam Opel, który dobrze wyposażona, posiada wyższą cenę niż inne miejskich, tuż obok Fiata 500, Citroën DS3 największa lub najbardziej ekskluzywnej wersji VW Up! Przez jeśli podejście premię ... chociaż nie jest to mini.