Test: Mini Cooper D 5 drzwi, mądra decyzja

Test: Mini Cooper D 5 drzwi, mądra decyzjaTest: Mini Cooper D 5 drzwi, mądra decyzjaTest: Mini Cooper D 5 drzwi, mądra decyzjaTest: Mini Cooper D 5 drzwi, mądra decyzja

Pasja i rozumu kilka razy iść w parze w świecie motoryzacji. Ponieważ BMW Mini pojawił się w 2001 -Tak, minęło 13 lat, jego sukces był nie do powstrzymania. A prawda jest taka, że ​​jest to „dziwne zjawisko”, ponieważ, jeśli weźmiemy za punkt odniesienia ciało najlepiej sprzedających, nie jest praktyczny samochód (mały bagażnik, wąskie tylne siedzenia i niedostępne ...), i bardzo wygodne (dla jędrności zawiesiny) lub funkcjonalne (mnóstwo przycisków rozrzuconych wokół kabiny pasażerskiej), ani tanie ...

Ale zamiast tego, miłość od pierwszego wejrzenia, projektowanie wnętrz jak również dotyk jazdy haki, możliwości personalizacji są ogromne ...

Teraz, z pięcioma drzwiami, zarabiają więcej niż to, co może wydawać się, jako dodatkowa przestrzeń bagażnika i drugi wiersz jest bardzo interesujący, a przy użyciu to jest nieskończenie bardziej wygodne ... ale tylko dla czterech pasażerów, jak niezrozumiałe piąty się zgodna z pozostałą szczelinę.

wewnątrz

Mini 5 drzwiPrzed uzyskaniem dostępu do wnętrza, przyciągające uwagę nowe drzwi, które kształtują nowego Mini. Chociaż samochód rośnie tylko 16 cm, nieco ponad 7 odpowiada rozstawowi osi, obszar ciała, gdzie nowe dostępy są wszczepiane. Aby to zmienić i oczywiście rozmiar drzwi, który mierzy tylko 103 cm, w porównaniu z 126 trzydrzwiowego Mini. Nowe drzwi tylnych jest tylko 80 cm szerokości, ale pozostawia dobrze otwór dla dostępu do wnętrza -W 65 cm na 50 cm poza obszar Interior- z wentylowanego kąta otwarcia albo na wygodne położenie się w drugim wierszu.

Raz wewnątrz, wydrążona noga jest o 7 cm szerszy niż Mini 3p i stopy są umieszczone bez problemów pojawiających się w jego zasięgu brata. Zbędne do wysokości sufitu, ale mogą podróżować cztery dorosłe osoby z dobrym stopniem komfortu. Cztery, nie pięć. Prawdą jest, że samochód jest dopuszczony do pasażera piąty, ale w tym teoretycznym plaza, niezrozumiale, nawet dziecko. Tylny wymiar szerokości, tylko MINI Countryman jest pięć-osobowa, ale nie zaniedbuje pewne rygory bez trzy osoby dorosłe są te, w drugim rzędzie.

Innym szczegółem jest w tylnym zwisie tej nowej pięciodrzwiowej Mini, rosnące 9 cm przed trzydrzwiowej, a więc uważnie obserwować możemy zauważyć, że ma nieco zadarty tyłek. Jest to rozwiązanie, aby zwiększyć swoją zdolność bilansową, jako jego tułowia, mierzona przez nasze Centrum Technicznego, Oferuje on 65 litrów większą objętość niż Mini 3p, ważnym samochodu mniej niż 4 m różnicy długości.

AIDS jazdy

Mini 5 drzwiNajnowsza generacja Mini przyniósł pewne zmiany w wystroju wnętrz, podkreślając wyjście prędkościomierza Duży obszar centralny, który jest teraz poświęcony „ciało i duszę”, aby Dostęp do wszystkich funkcji pojazdu, w tym łączność i rozrywkę. kolorowy wyświetlacz może być 6,5 lub 8,8 cala. Istnieje kilka pakietów, które łączą różne systemy wspomagające prowadzenie samochodu, takie jak Asystent jazdy (1000 euro), która obejmuje: funkcja hamowania City (z zachowaniem ludzi i ostrzeżenia kolizji) i wiązki asystenta tempomatu w oparciu o kamery (reguluje odległość od pojazdu), wykrywanie sygnałów drogowych,. Asystent parkowania (800), jest to pomoc parkowania w akumulatorze półautomatycznie obejmuje również czujniki przednie i tylne dystans. Nowością jest HUD, który jest związany z przeglądarką Zawodowej, partner w pakiecie przewodowej (2.200 euro), a także integruje urządzenia: dostępu i terminal internetowy Apple, kierownica wielofunkcyjna, serwer rozrywki 20GB, Bluetooth, podłokietnik składany z przodu Komora i cruise control z funkcją hamowania.

Ciesz się koło

Mówiliśmy już przy innych okazjach moc małych trzycylindrowy łoża silnika to Cooper D, popycha do przodu od 1200 rpm na każdym biegu, wykazując genialny odporność, nawet w tym Mini 5P doszła do skali 65 kg więcej niż 3p. Ponadto drgania są prawie niezauważalne na kierownicę, pedały i gałka zmiany biegów, podkreślając mechanikę poziom izolacji. tylko System przystanek&Początek powinny być bardziej dopracowane w czasach re-boot. Zużycie to również zaletą, o rzeczywistej średniej 4,7 l / 100 km.

Mini 5p utrzymuje żywość reakcjach, że fani docenią sterowników z sugerując tylnej osi i zdecydowanych kierunku, ale największa bitwa tego ciała wzmacnia równowagę i To przynosi coś więcej progresywnego w swoim zachowaniu. Oczywiście, firma zawieszenie i opcjonalne koła 17 „”, czytać każdy milimetr asfaltu, której sankcją komfort.

A la carte sprzęt ...

Mini 5 drzwiStandardowe wyposażenie w zakresie Mini spełnia minimum tych zewnętrznych elementów takich jak lampy przeciwmgielne, Bluetooth, czujniki deszczu i świateł, kierownica wielofunkcyjna ... chociaż Pack Pepper (400 euro), grupy najbardziej. Ponadto, jedną z atrakcji dla mini kupujących możliwości dostosowywania i, w ten sposób, aby wszystkie szczegóły trzeba wyrzucić portfel. Niektóre przykłady: Przypadki chrom lusterka zewnętrzne (90 euro), migające biały (80), na zewnątrz linii chrom (150), białe i czarne linie na osłonie (110), wykończenie wnętrza drewna lub matowy wygląd białej porcelany lub Piano czarny lub ciemny srebrny (między 170 a 300 euro), tapicerka w różnych typach skóry (od 950 do 2000 euro) ... Jeśli zamiast kół 15 „” wolą standardowe 16 „”, wypłata extra będzie 650 euro, a jeśli zdecydują się na czarnych Kosmosu Spoke 17 „” jedzie nasz zespół testowy z oponami 205/45, ustawa budzi 1.300 euro. Wszystko będzie zależało od tego, jak daleko chcesz się udać.

wniosek

Wiemy, że Mini podobnie jak wiele kobiet -mayoría ludzi, bo wpada do oka, do tej wyjątkowości, która oferuje zarówno wewnątrz i na zewnątrz i bardzo konfigurowalny styl. -Więcej także miłość do mężczyzn, „uczucie”, który przekazuje swoją jazdę, nawet w słabszych wersjach, takich jak Cooper D. i dobrą rzeczą jest to, że w tym nowym ciele 5-drzwiowej dodaje więcej bagaż i łatwość użycia drugiego rzędu, mimo że obsługuje tylko dwóch pasażerów; trzeci jest fikcją.