Ford Mondeo TDCI / 180 Sportbreak AWD i Skoda Superb TDI / 190 4×4: Który jest lepszy?

Mondeo 2.0 TDCI Sportbreak-180 Powershift AWD przeciwko Skoda Superb 2.0 TDI DSG-190 4x4 ogóle szlachetnyMondeo 2.0 TDCI Sportbreak-180 Powershift AWD przeciwko Skoda Superb 2.0 TDI DSG-190 4x4 ogóle szlachetnyMondeo 2.0 TDCI Sportbreak-180 Powershift AWD przeciwko Skoda Superb 2.0 TDI DSG-190 4x4 ogóle szlachetnyMondeo 2.0 TDCI Sportbreak-180 Powershift AWD przeciwko Skoda Superb 2.0 TDI DSG-190 4x4 ogóle szlachetny

Pojawienie się nowego AWD Ford Mondeo (pierwsza generacja i urządzenia) pozwala podnieść swój status w ofercie segmentu, podobnie jak Skoda Superb w plus dynamiki i bezpieczeństwa że konsoliduje wśród najbardziej wszechstronny z jego otoczenia przynoszą modele nawet premium, na które można teraz być postrzegane jako alternatywa, gdy szukasz kombinacji elementów jak silnik Diesla o wysokiej wydajności, automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. I to, że choć nie będzie najbardziej poszukiwane wersje w swoich zakresach, pozwolić jej jedna pozycja zintensyfikować salony inne marki i modele, które nie mogą zaoferować swoim klientom Diesel warianty, które osiągają 200 KM wyposażony w napęd na wszystkie koła i automatyczną skrzynią biegów. I, do niedawna, którzy szukali modelu z tych funkcji nie mogła znaleźć takie marki jak Audi, BMW czy Mercedes-Benz i wśród ogółu, model koncernu Volkswagen, jak Volkswagen Passat, a niedawno temu kleiste Skoda Superb.

System AWD z Ford Mondeo prace W normalnych warunkach, jak napędem na przednie koła, w sprzęg hydrauliczny, który przenosi moment obrotowy tylnego mechanizmu różnicowego, gdy wykrywa utratę przyczepności na przedniej osi, jak to konieczne. W warunkach granicznych, Możesz wysłać do 100 procent momentu obrotowego Silnik może pochodzić oś tylną. System, który obejmuje 100 kg nadwagą i Wzrost zużycia około 1 l / 100 km według naszych pomiarów (Mk mówi prawie 0,4 litra). I tu nie osiąga stopień sprawności jego rywal, z Średnie zużycie paliwa rejestrowane przez nasz Centrum Techniczne 7,1 l / 100 km w porównaniu do 6,3 l / 100 km zarejestrowany przez czeski oszczędny. Cena, AWD w Mondeo wzrost około 3000 euro w stosunku do wersji z napędem na przednie koła. Napęd na wszystkie koła, zamiast promować sportowy charakter jest zamierzony istotnie w celu zwiększenia bezpieczeństwa na lądzie z małym uchwytem, albo deszcz lub śnieg. Mimo to, oprócz oczywistej poprawy bezpieczeństwa, nieznacznie zwiększa dynamizm.

Ford Mondeo i Skoda SuperbWięcej doświadczenie gromadzi się ostatnio Skoda w swoich salonach 4x4, prowadzi od 1999 roku używania go w wielu swoich modelach i są ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy od tego czasu napęd na cztery koła. Podobnie jak w Mondeo, system jest Skoda Superb automatycznie dołączany w zależności od potrzeb poprzez sprzęgło Haldex jest, a zatem Nie różnicowy.

Skoda Superb i Forda Mondeo Sportbreak: Diesel, 4x4, automatyczna

Są zatem dwa modele bardzo podobny układ mechaniczny, salon z którego można cieszyć się oraz komfort (Nawiasem automatyczna skrzynia biegów) I bezpieczeństwo (AWD) z wychodził na długich trasach drogowych we wszystko, co trzeba zrobić, aby cieszyć się jazdy. Uważamy im długą podróż, która obejmuje nam około cztery godziny do swoich dowódców, wiele kilometrów ścieżek jako zróżnicowane, z płatnych dróg na drogach drugorzędnych z krzywymi wszystkich typów i asfalt w dobrych i złych warunków dowiedzieć się w jaki sposób są one ze sobą.

bród Mondeo, Tym razem ze swoim rodzinnym Sportbreak ciała, jest nieco cięższe -1846 stoi 1,743 kg- i widocznie bardziej obszerne proporcje, to czuje mniej sprawnych gdy ścieżka wymaga ciągłych zmian trajektorii, lecz pozostaje przez cały czas precyzja w zakrętach i pozostawia go na pełnym gazie z wiele motoryka gdy są one pokazane na asfalcie 180 KM rozwija. Poza tym jest Galar, kierunek Skoda Superb czuje szybciej pozwalając skuteczniej poruszać się w tego typu dróg, na których demonstruje bardziej typowe zwinność mniejszych salonach. również ich DSG, która wydaje się szybciej Wkładki i redukcje, które również PowerShift podwójnym sprzęgłem automatycznym Mondeo, przyczynia się do poczucia ruchu między krzywymi z większą dynamiką, z nieco wyższą cenę, ale również oznacza, pozostawiając Ford łatwo.

Ale ten rodzaj ścieżki, na drogach coraz bardziej niezwykłe hiszpańskich, nie ponosi zatem najbardziej popularny rodzaj jazdy. Ekspresowych lub szerokie dwupasmowe drogi, gdzie nie docierają te ścieżki przedstawiają bardziej odpowiednie dla tego typu modeli.

Skoda Superb szybciej niż Forda Mondeo

180 i 190 KM, odpowiednio w obu przypadkach związane z automatyczną skrzynią biegów, wykazują wielką łatwością osiągnąć prędkość przelotową my uznają w każdej chwili. Przyspiesza mocniej Superb 2,0 TDI preferowane przez Better / stosunek wagowy i zmiana DSG szybciej kiedy zazębienia kół zębatych. Tak więc popieramy pomiędzy 1,9 i 2,3 sekundy w dużych pomiarów przyspieszenia. Mondeo straciła również grunt odzyski, na pokrycie 80-120 km / h 7,5 sekundy do 6,2 Skoda.

Skoda Superb i Forda MondeoAle dla każdego, kto chce szczególnie duży komfort jazdy to nie spowoduje znacznie mniej ostatecznego wyboru. I to właśnie komfort jazdy cokolwiek oba znaki, komfort, że pochodzi owocowych zarówno ich stojaki, a przede wszystkim, co trza amplituda jest dominującym uwaga, ze specjalnym wyróżnieniem dla osób Skoda Superb, którego tylne siedzenia pokazać więcej miejsca na własnych nogach luksusowego sedana; 88 cm w porównaniu z 79 Sportbreak Mondeo. Mają też wystarczająca szerokość jako dla że trzy osoby dorosłe Są one przyjmowane bez zbyt wielu problemów, a może długie podróże z wystarczającym stopniem komfortu.

w porterage, objętość coraz wspaniały kładzie odniesienia z jego 595 litrów. w Mondeo Sportbreak ich 520 litrów również dają się znacznie, zwłaszcza w tym znajome ciało rozszerzalna do swojej objętości, jeśli weźmiemy pod uwagę przestrzeń z pokrywą bagażnika kurtyny do sufitu.

Skoda Superb przed Fond Mondeo: werdykt

Dynamicznie, Skoda Superb Jest to nieco powyżej Ford Mondeo, gry z niewielką przewagą, która daje jej lżejsze i bardziej wydajny silnik / ustawić zmianę. Ponadto, wymiary wewnętrznej umieszczone również w nieco bardziej korzystnym położeniu.

Możesz być także zainteresowany

Salony z większym bagażniku

Ford Mondeo 2.0 TDCI 180 przeciwko Mazda6 2.2 D 175

Skoda Superb i Volkswagen Passat 2.0 TDI z silnikiem 150 KM, braci krwi