Test: Volkswagen Golf 1.6 TDI DSG Sportsvan / 7, najlepiej Golf rodzinny

Test: Volkswagen Golf 1.6 TDI DSG Sportsvan / 7, najlepiej Golf rodzinnyTest: Volkswagen Golf 1.6 TDI DSG Sportsvan / 7, najlepiej Golf rodzinnyTest: Volkswagen Golf 1.6 TDI DSG Sportsvan / 7, najlepiej Golf rodzinnyTest: Volkswagen Golf 1.6 TDI DSG Sportsvan / 7, najlepiej Golf rodzinny

Bye, Golf Plus, powitanie Sportsvan również powiązana z zakresu Golf.Zmiana nazwy nie jest wolny, ponieważ ten nowy samochód daje również nowy skręcają do jej przebiegu: Dzięki nowej wymiarów i konstrukcji, obecnie obejmuje zakres znacznie większy i gryzie bezpośrednio na gruncie ścisłego kompaktowego MPV, choć z pewnymi osobliwościami. PL 8 centymetrów dłuższe niż normalne golfa, o 22 cm krótsze niż wariant i prawie 6 cm niższy niż Touran, więc uchwyty Sportsvan proporcje z coraz najlepsze z kilku światów: niektórzy ścisłość Jest kompaktowy o tej samej długości, a wśród jego rówieśników jest tak "krótki" jako Scénic- i ogromna objętość wnętrza który, dodatkowo, VW wyciąga wielką imprezę z prawdziwego własnych rozwiązań minivan. Wtedy mówimy o przestrzeni, ale niech najpierw zobaczyć inne szczegóły. Raz na V / VI Golf Plus nie modyfikować 258 cm Bitwa o architekturze, który został oparty, natomiast Sportsvan rozciąga platformę Golf VII MQB w wysokości do 268 cm, co ciekawe, taka sama jak Tourana - około 5 centymetrów ponad Golfie pochodnej.

VW Golf SportsvanJest to obecnie poniżej 4 cm szerszy, ale pięciu i nie mniej niż 14 dłużej, co sprawia, że ​​jasne, że jest to całkowicie nowy samochód koncepcyjny -a zobaczyć, co sprawia, że ​​VW przyszły Touran- nie tylko oferuje dodatkową przestrzeń na normalne golfa, to bierze na jasne wytyczne i rodzina. VW mówi dynamiczną przestrzeń. Do mnie nie sugeruje jego linię, ale najbardziej charakterystyczny jest jego wysokość do podobnych samochodów lub zachowań sposobów Golf, ponieważ to, co sprawia, że ​​charakterystyczne dla Sportsvan nie jest dokładnie jego wspaniały dynamiczny, ale jego znakomity bieg i wyrafinowanie wysoka ogólna jakość.

rodzina

W wyniku nowej formie, wewnątrz długości odległość pomiędzy pedałem hamulca i hipotetycznej przedłużenie oparcia na podłodze samochodu przechodzi A187 182 cm, Sportsvan przestrzeń podzieloną zatem między przednimi i tylnymi siedzeniami potrzeb w celu poprawy bezpieczeństwa i przestrzeni. Państwo wcześniej, jak zawsze, zwiększenie wymiarów nowego pojazdu nie zawsze widział proporcjonalnie reprezentowane w niej, ale jedno jest miernik w standardowych pomiarów i innej rzeczywistości, a co ja mogę was zapewnić, że jest Sportsvan to jest długi, znacznie przestronniejszy niż wcześniej.

VW Golf Sportsvan ława pozostaje podzielona w części 1/3 - 2/3 ruchu wraz z odpowiednią porcję na 18 centymetrów, 2 więcej niż wcześniej, oferując przestrzeń wynoszącą nogi pomiędzy 65 i 83 cm -Przed, 79 cm wysokość maksymalistycznym, wszystkie z 93 cm więcej niż wystarczającą wysokość sufitu, nawet gdy wszystkie miejsca Spotsvan są wyraźnie wyższe niż normalnie ... Wiesz turystykę, chodzić lepiej w limuzyny, ty siedzieć prosto i lepiej skorzystać z podłużnej przestrzeni, może spojrzeć na środkowym Gniazda kotwiące mocy mającego Sportsvan gdy jest kompatybilny przestrzeń dla pasażerów i ładunku. Oznacza to, że odtwarzanie od 440 do 575 litrów objętości bagażnika, którego ładowanie usta, jak poprzednio, na 77 cm od ziemi. Nie jest zły, ale kiedy tylne oparcia siedzeń mają również regulację pochylenia, przesuń delikatnie i złożyć, gdy priorytetem jest wielkość obciążenia. potem mieć do 151 cm od powierzchni całkowicie płaskie fotele przednie -Przed cm- 140, jeśli wyciąg podłoga bagażnika i umieścić je w odpowiednich szyn, aby równo z siedzeniami, tak by zostawić pod nim szufladę około 12 cm. Krótko mówiąc, nie ma oddzielnych siedzeń ale Sportsvan wiernie odwzorowuje przestrzeń i wszechstronność minivana własny użytek naprawdę. Ani napęd z podwyższonym położeniu, -preferible naprzeciw behavior-, ale większa niż w przypadku konwencjonalnego pasażera dostatecznie "dominujący" do lepszego ruchu punktowego.

VW Golf SportsvanAby zlikwidować wewnątrz wspomnieć, że z Advance wykańczanie zwana ma szuflady pomocniczy zgodnie z przodu siedzenia i stołów składanych tylnych pasażerów; Sportsvan jest pierwszym modelem czujnika znak martwym punkcie i Wyjście funkcji Assist -Detects obiekty zbliżające się od tyłu więcej niż 4 km / h do 40 metrów i posiada zdolność do działania w Brakes-; lub zapisując repozycjonowanie elementów, ma konstrukcję podobną do cech golf, ale zacząć realizować nawet nie wydają się już bardziej komfortowy samochód, ale również, więc może się czuć bardziej wyrafinowane-Warto jako przykład wyraźnie lepiej niż Golf z identycznym silniku / przełączenia. dźwięczność

zachowanie

więcej "arkusz" i sprzęt, dziś Sportsvan waży dokładnie taka sama jak Golf Plus. W przeciwieństwie do innych modeli VW TDi 1.6 ma takie same parametry jak czystej Bluemotion -Te mieć dodatkowy aerodynamiczne leczenie i inne koła, czyli 110 KM i 105, które mogą łączyć się z manualną przekładnią 5 -6 w Bluemotion- lub 7, jak w przypadku naszego DSG. Z każdym rekordzie można zrobić odniesienie, różnica jest znikoma w porównaniu do analogicznego wersji Golfa Plus, z 105 KM towarzyski, chyba że silnik teraz czuje się nieco cieńsze produktem nowej platformy systemowej, elastyczna i progresywnym.

To nie jest szybki i zwinny samochód znacznie mniej, aby uzyskać prędkość, ale Tak, aby utrzymać go bez większych trudności nawet z wozem załadowanym. Również dziś DSG / 7 wydaje się celowo zapewnić pewien poślizg pomiędzy kół zębatych do łańcucha im gładsza choć nieco wolniej, ale prawda jest wspaniałym zmiana. I zachowania, zawsze możemy uciec się do typowego temat mówić o równowadze, ale to czysta rzeczywistość: bardzo wygodne, bardzo skuteczne.

wkrótce

przyspieszenie: wyraźnie większy niż w modelu Golf Plus chociaż Sportsvan nie waży gram więcej: Przyspieszenia przyszedłem dzisiaj identyczne z testowanym w 2010 Plus.

zmiany: Jest to najlepszy uzupełnieniem tego silnika może mieć żadnej władzy pozostały. Że sama nie jest tani: EUR 1.880 premia nad skrzynią manualną.

Frenada: Bezpieczne. nawet z "niski" kauczuk i wiele ciało tonie, spowalnia Sportsvan godności i bez najmniejszego destabilizacji.

Zużycie: wydajny silnik bez bycia czystym Bluemotion: spędziliśmy tylko 2 punkty procentowe więcej niż w Golfie z identycznej mocy.

wyprzedzania: Allied DSG / 7 dla tych ćwiczeń, dzięki czemu wyprzedzania bieg Sportsvan tak szybko, jak można zrobić dla dostępnej mocy.

przestronności: Nie tylko dużo przestrzeni użytkowej, także bardzo wszechstronny i gładkie ruchy foteli, aby przejść chodnikiem wzdłuż jej 18 cm podróży.

Moc i moment obrotowyBardzo płaskie i elastyczne, ale z niewielkim stemplem. Dziś jest to mniej wydajne 1,6 rynek, ale to robi uczciwie.

głośność: środowisk jakości, szczególnie zauważalne w filtrze przedziału pasażerskiego z wyjątkiem wyjątkowych ... przy dużych prędkościach.

Porter: Duże lub wielkie jak skonfigurować siedzenia; 83 cm nogi z nich w pozycji tylnej, jest miejsce do poszukiwania dobrej równowagi.