Porównanie: Peugeot 308 SW 1.6 e-HDi vs Renault Megane Grandtour 1.6 dCi i VW Golf Variant 1.6 TDI

Porównanie: Peugeot 308 SW 1.6 e-HDi vs Renault Megane Grandtour 1.6 dCi i VW Golf Variant 1.6 TDIPorównanie: Peugeot 308 SW 1.6 e-HDi vs Renault Megane Grandtour 1.6 dCi i VW Golf Variant 1.6 TDIPorównanie: Peugeot 308 SW 1.6 e-HDi vs Renault Megane Grandtour 1.6 dCi i VW Golf Variant 1.6 TDIPorównanie: Peugeot 308 SW 1.6 e-HDi vs Renault Megane Grandtour 1.6 dCi i VW Golf Variant 1.6 TDI

To nie może być jak zwykle, ale zacząć mówić o nich od tyłu do przodu. Ponieważ w rzeczywistości, w ich pniach ukrywa racją bytu tych organów, więc najpierw przystanek: Rozmiar nie ma znaczenia. Compact polega głowy, kalkulator: Jest to kategoria gdzie króluje równowagi między wymiarami, przestrzeni, użyteczności i ceny -i wiele innych zmiennych, które nie są obecnie zainteresowani mówić, ale Format znajome, to po prostu kategoria Curl: VW Passat, Peugeot 508 i Renault Laguna, ich ciała „wagon”, a około trzydziestu centymetrów więcej długości, nie oferują litr praktyczność w obszarach swoich samochodów ciężarowych testowanych tutaj. Ale jego druga opłata wyższa pojemność, reprezentacja -I teoretycznie stopniu wyrafinowania, bezpieczeństwa i wyposażenia najstarszego, z szybkością 2.700 euro w Laguna i około 5000 euro w drugiej dwie równe siły - Laguna obejmuje 130 KM 2,0 litrów silnikowy blok.

Lepiej niż salonach?

Peugeot 308 SW 1.6 e-HDi vs Renault Megane Grandtour 1.6 dCi i VW Golf Variant 1.6 TDITo pieniądze ... i trudne do uzasadnienia, teraz bardziej niż kiedykolwiek Ta nowa generacja kompaktowego ziemi zjadł mu salony które zaczynają oskarżać, nie tylko w czasie, ale konwencjonalizm i nudy panującej w wielu z nich. Ale iść do przodu. Pół metra sześcienny wiele litrów hak, również oddzielanie wartość graniczną, która Nie są one tak dobre, gdy grudki zwymiotować -Opel Astra Sports Tourer, Toyota Auris Touring Sports Hyundai i30 CW lub z tylko 420 do 465 litrów- z których wydaje się, że postawili wszystko na zmienne obciążenia -Honda PO Tourer i Octavia kombinowane, z ponad 600 litrów, kosztem projektuje również, że nie wszystkie jak podobni. Więcej niż dobrze służył, dlatego nasze trzy bohaterowie, z nieistotnym różnice w co mogą nosić, ale nie sposób.

Peugeot 308 SWZa mało, Mégane ma najniższą platformę ładunkową 308 jest dziesięć centymetrów bliżej ziemi niż Golf, wszystko z olbrzymimi studzienek, w których do przejść przez to bez odmontowuję rower. Ale wtedy niuansów: 308 rozpieszczać Golf i dbałość o szczegóły w każdym zakątku swoich samochodach, a tu, jak poprzednio, to również zauważyć. Stanowić dodatkowy uchwyt do składanych siedzeń z bagażnika przeciwko zwykłej oparcia który również konserwanty, że tylko Megane. Jedno kliknięcie sekcje, a podłoga siedzenia, w 308 z lekkim i szybkim ruchem stołka opuścić ogromny całkowicie płaska powierzchnia obciążenie do 181 cm do oparć przednich siedzeń w naszym położeniu odniesienia. dołącza również szyny przy podstawie z czterema hakami mobilnych, a pod nią ogromny dystrybutorem. Gigantyczne formy i ten nowy Peugeot już zapomniał trzeci rząd siedzeń, zanim do tego istnieją inne starsi bracia.

Mégane ma litrów niedoborów, ale jego system składany jest bardziej "prymitywny": jeśli chcesz zostawić dość płaską powierzchnię trzeba podnieść rękę, z pewnym wysiłkiem, podstawy tylnymi siedzeniami obracać je i umieścić w pozycji pionowej; to jest, kiedy można pobrać kopie zapasowe. Więcej stopni, długość przestrzeni ładunkowej i mniej wyraźny podział na powierzchni między tułowia i przedziału pasażerskiego.

Renault Megane GrandtourChoć golf opiera się na tej samej platformie co 3/5 drzwi, Mégane oddziela kołach 6 cm i 308 w nie mniej niż 11 cm, szczegół, że niezależnie od tego, co może prowadzić do opanowanie na drodze i zamieszkiwania i ciało rozdzielenie mandatów 308 przyczynia się do bardziej zrównoważony, bez większego tailswing stempla. Peugeot potwierdza w pełni SW 308 od przodu do tyłu, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłej transformacji tylko z centralnym filarze, przednie siedzenia pozycjonuje również większą podróży -6 cm więcej- i oczywiście bardziej dodatkową przestrzeń z tyłu -of 4 cm miejsca na nogi obiecał w stosunku do pięciodrzwiowej mamy "znaleziono" Cm 2 w dużych we wszystkich jego aspektach amplitudy. Obok jego 136 cm szerokości jest więc jednym z najbardziej mieszkalnej kategorii samochodów. A to wszystko za 600 euro więcej równe wykończenie i silników jako 308 5-drzwiowej, pół w przypadku Golfa, który, nawiasem mówiąc, żaden z jego wymiarów wewnętrznych zasługuje na krytykę. 1.900 euro jest różnica między sedan i Sports Tourer ciała w Renault, gdzie jej szerokość jest z powrotem, który będzie ustawić limity powinny zajmować wszystkie miejsca, zwłaszcza gdy ani on, ani jego dwaj rywale prowadzili obfite tunel skrzynia biegów, chociaż w rozszerzenie Mégane konsoli środkowej z ich odpowiednimi wylotami powietrza jest mniej widoczne niż w innych samochodach.

DCI, HDI, TDI ...

VW Golf VariantMiłego bloku 1,5-litrowy 110 KM dla Mégane, choć zdecydowaliśmy się ujednolicić porównania do bloków 1,6: 105 do 130 KM, istotną różnicę w mocy klasyfikacja wydajności dzieli się na dwa: Peugeot i Golf i zdecydowanie Mégane. Renault supersoft silnik nadal łączą w Megane z krótkimi przełożeniami, które dodatkowo podkreślają odpowiedź mechaniczną, ale również przynieść do światła, które prawdopodobnie jest jedyną słabością tego silnika: przejście od niskich bardzo niskich i średnich prędkościach obrotowych, docenić, zamiast braku elastyczności, efekt overfeeding zbyt oznakowane. Świetne przyspieszenie, a co więcej, jego Szybszy ćwiczenia wyprzedzania uczynić Mégane nie kosztuje najmniej bieżnika lekko dotykając gazu, że adresy łatwiej kilogramów i kilogramów obciążenia lub trudnym terenie. Istnieje również pewna równowaga "sport" -W zwarcia między podwoziem i silnikiem wchodzimy w szczegóły, które sprawiają, że bardziej pożądane dla tych, którzy lubią szybko jeździć nie dłużej, ale mieć opcję, a gwint więcej "mechaniczny" i bezpośredni między samochodem i asfaltu. Zatrzymanie&Zacznij powoli i może wydawać się w porządku po przetestowaniu noszenia e-HDi Peugeot. Idealny partner dla tego silnika, zapalniczki kategoria ciało -Więcej niż różnica kilogramów w porównaniu do swoich konkurentów, zasługa jest w stanie stracić i 1,400 kg z nich dimensions-. Ale długie zmiany idą HDI i, co więcej, nadmierne skoki między niektórych swoich marszów, zwłaszcza czwarty Quinta- co zmusi cię do angażowania się trochę więcej jazdy i korzystać zmianę więcej częstotliwość. Stamtąd, to jego wyrafinowany i spójne lap up, jej elastyczność i zdolność nie tylko do uzyskania prędkości z długich marszów, ale aby utrzymać prędkość, z bardzo niskim silnik obraca. Wysoka jakość osiągnięty w Peugeot 308 jest widoczna również w niskim poziomem hałasu lub minimalnego poziomu wibracji w Megane także niezwykłą, dla których wydaje się spędzić letnie-renowacji był tylko lifting - chociaż Golf nadal narzucać swoje prawa można zrozumieć Państwu wycieczkę nawet jeśli mówisz szepty.

Tak jak mówiłem, Mégane zapewnia najbardziej dynamiczny zestaw szybko zidentyfikować na silniejsze tłumienie obsługuje rolki mniej niż dwóch innych samochodów, a nawet niektóre zaangażowania tylnej pociągiem, ale komfort nie obsługuje przekreślenie. Rolling nienaganną jakość. Ale komfort i większy zasięg, w ukształtowaniu ich dwaj inni rywale są na innym poziomie. Golf "czysta bawełna" nawet jeśli kolejny pociąg otrzymuje mniej elastyczny niż w wersji pięciodrzwiowej kretynów. To jest równoważenie i opada na poparcie lub hamowania, ale nadal oferuje łatwy, bezpieczny i jakości jazdy. Tymczasem Peugeot 308 SW, prawdopodobnie Szeroka baza wsparcie nie tylko walka, ale także vías-, kategoria wydaje się nawet skali w porównaniu z opanowaniem pięciodrzwiowej i spójności oferowanych w każdej sytuacji, ale bez utraty tego doskonałe właściwości jezdne i miły oferując kompaktową wersję.

wkrótce

przyspieszenie: Konie kilogramów ... a nawet więcej. Pierwszy logicznym miejscem dla najmocniejszego Megane. Golf zbliża DSG i zamknięte stosunki tylko się tak szybko jak Peugeot 308 e-HDi SW / 115.

Frenada: Megane, najbardziej osobliwy akcent: w kilku milimetrów nakładkami na pedały "ugryźć" dosłownie płyt.

dźwięczność: Komfort i jakość. W tych małych szczegółów, które nie zawsze widać, ale czuć, VW zawsze wyróżnia się: na pokładzie, cichszy i lepiej izolowane wnętrze.

Wyprzedzania. decydujące sekundy. DSG sprawia, że ​​1.6 TDI / 105 nigdy nie opuszczę cię wiszące. bardzo spójna Push w Mégane przez równowagi między rozwojem energetyki i krótkie wymiany.

Moc i moment obrotowy. W środku jest silnik virtud.Como, odizolowany od innych elementów, 1.6 e-HDi jest najbardziej zrównoważony: przed Golfie, dużo więcej stempla; przeciwko Megane, wyższej elastyczności. Na każdym samochodzie, rzeczy się zmieniają, a różnice między TDI i HDi wąski. DCi, sportowy, ale uważaj na ich niski, jeśli nie jesteś w odpowiednim biegu.

Zużycie. excelling. Minimalne różnice z doskonałymi wartościami dla trzech Skoda Octavia Combi 1.6 TDI tylko była w stanie poprawić.

Waga. Peugeot Lion rocoge świadkiem ST, najlżejszy tak daleko; Jest to tylko jeden z jego rodziny opuszczania bariery 1400 kg