Ford Focus RS vs Seat Leon Cupra 300: co jest lepsze?

Pojedynek sportu kompaktowy Ford Focus RS vs Seat Leon CupraPojedynek sportu kompaktowy Ford Focus RS vs Seat Leon CupraPojedynek sportu kompaktowy Ford Focus RS vs Seat Leon CupraPojedynek sportu kompaktowy Ford Focus RS vs Seat Leon Cupra

Jakby jeden z tych epickich starciach Ali Foreman, lub Pacquiao przeciwko Mayweather, Ford Focus RS i Seat Leon Cupra prowadzić z widokiem na tron pomiędzy super-GTI w każdej z ich wznowień. Oba są dwa samochody w segmencie mediów i jej reprezentowania summum pod względem sportowym wśród kompaktowy, krok powyżej mity jak VW Golf GTI w poziomie mocy.

A każdy z nich ma jego własna osobowość. Tak więc, Ford Focus RS wynik Lusher, mięśni i radykalne; więcej ekstrawertyk w ich sportowej; Krótko mówiąc, z punktu przesady w swoich paragolpes, Słupy boczne i tylne aerodynamiczny wyciąg... i że stracił jazdę skrzeli na masce w poprzednich rat. Jego wizerunek przypomina tamte bojowników wielki cios; tak, że najmniejsze nieostrożnych przeciwników może zrobić różnicę i jednym ruchem wbić przeciwnika słuchać licząc do dziesięciu na podłodze.

WYSTĘPYFord Focus RS 350Seat Leon Cupra 300
ACEL. 0-100 km / h4,87 s6.19 s
ACEL. 0-1000 metry24.45 s25.02 s
Głośność 100 kilometrów na godzinę69.9 dBA67.4 dBA
Głośność 120 kilometrów na godzinę71.6 dBA69.5 dBA
Hamowanie ze 120 km / h52,3 m52,4 m
wagi1,575 kg1,395 kg

Seat Leon Cupra, zamiast tego, Jest bardziej dyskretny i subtelny szczegóły, takie jak zderzaki sportowe które identyfikują wydaje się, że to nie afiszować. Będzie odgrywać rolę stylisty, lżejsze i bardziej precyzyjny w swoich ruchach, ale na tyle, żeby grać w mocy i wręcz z taką precyzją, że sprawia, że ​​trudno jest łatwy. Jest w stanie wejść i wyjść z uderzającym odległości aż do wyczerpania jego najsilniejszy rywal.

Ford Focus RS i Seat Leon Cupra: obwód lub rozdział

Biorąc pod uwagę jego zdolność do emocji, nie jest łatwo zachować spokój i analizować te dwa pełnej krwi na podstawie fracjonalnych aktorów, takich jak cena, sprzętu lub wewnętrznej przestrzeni dostępnej zwłaszcza dla pasażerów siedzeń i traseras- tułów, korzystne zarówno dla Leon pomimo bardziej kompaktowy korpus. również Siedzisko jest nieco bardziej wyrafinowane, z głośność niższa od obrotów biegu jałowego i zawieszenia o różnej twardości, które będą lepiej dostosowane swobodnej sytuacji podczas jazdy.

Ford Focus RS i Seat Leon CupraJednak gdzie oni pokazują ich wyjątkowy charakter jest podczas cieszyć się spektakularny moc mechaniczna, że kładzie prestacional następny poziom Porsche 911 właśnie dziesięć lat temu. Tak więc, Seat Leon Cupra zachwyca siłowym, z prawdziwie spektakularny przyspieszenia, ponieważ jest ona w stanie zbliża 25 sekund do podróży pierwsze 1000 metrów coś dostępne tylko dla kilku elect-. Jednak zanim blednie Focus RS, że Przyspiesza jak prawdziwy pocisk i prowadzi jego rywalem o prawie jedną sekundę, aby zakończyć pierwszy kilometr. To naprawdę katastrofalne! Nie byłoby to możliwe bez dwóch kluczowych elementów: elektroniczne środki pomocnicze jezdne, które prowadzą do racjonalnych pod względem mocy i Napęd na cztery koła, która pomaga przekazywać ziemi te brutalne 350 KM i „oswoić” bestia, co czyni go mniej wymagający, bardziej dostępne dla większej liczby fanów niż poprzednie pokolenia faced żądając przodu blokady mechanizmu różnicowego.

ZUŻYCIEFord Focus RS 350Seat Leon Cupra 300
zużycie miasto10,4 l / 100 km8,3 l / 100 km
zużycie Highway8,1 l / 100 km6,8 l / 100
Średnie zużycie paliwa9,2 l / 100 km7,6 l / 100 km

Teraz, aby usiąść za kierownicą Ford Focus RS tam ma być realizowany ekspert w sportowej jeździe. Niemniej jednak, jeszcze bardziej wymagający niż Seat Leon Cupra, jak to jest pokazane bardziej zwinny i reaguje na przelewów masowych, produkowanych przez kierowcę dobrowolnie lub przypadkowo jakiejś małej awarii przewodzenia. Tak, to widać łatwiej poruszać podczas hamowania w celu wspierania, aby przesunąć w przypadku gwałtownych zmian poparcia oraz feinting z nadsterowności na wyjściach narożnych, więc wymaga pewnej ręki i równowagę z gazu, aby utrzymać kontrolę podczas starasz się ustawić czas na okrążeniu. Ponadto, Ford Focus RS ukrywa efekt końcowy: the tryb Drift Przełącznik trybu jazdy, które staje się on „de facto” do napędu na tylne koła i byłoby odtworzyć powodując grandstanding płóz oparte modułowe prawy pedał.

Ford Focus RS i Seat Leon Cupra 300Ze swej strony, Seat Leon Cupra reaguje na tej demonstracji Moc i wydajność z zaskakującą łatwość prowadzenia obraźliwe, nawet w dwa koła napęd przetestowaliśmy wersję, 4.600 euro tańsze niż napędem na wszystkie koła. Przesuwa granice dalej i może zbliżyć je bez cienia obawy, że wizja prędkościomierza, to będzie nam powiedzieć, jak bardzo szybko, że zawsze będziemy dokładnie, opanowanie i łatwość zmiany kierunku przy najmniejszym nutą kierownicą. Prawdą jest, że wolniejsze obszary siedzenie To może wydawać się mniej gwałtownie niż bród, ale nie więcej niż wizualnego wrażenia, ponieważ jak widzieliśmy w naszym torze testowym w obwód INTA, to uczucie nie jest zatwierdzony przez pomiary stoper. A Lion zajmuje doskonałe dopasowanie do przedniej EDS i nie marnować ani na jotę siły w coś innego niż iść do przodu. hamulce, Tymczasem są one imponujące, jak Leon identyczny jak imponujące drogi hamowania RS, chociaż robią dotykać bardziej miękki pedał, punkt może mniej zbędne przy zastosowaniu dokładnie w obwodzie, ale bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu dla jej mniej twardy kontakcie.

SPACEFord Focus RS 350Seat Leon Cupra 300
szerokość przód141 cm142 cm
Rozstaw kół tylnych142 cm135 cm
wysokość z przodu98 cm94/100 cm
wysokość tył93 cm95 cm
na nogi71 cm75 cm
tułów305 litrów390 litrów

Ford Focus RS vs Seat Leon Cupra: codziennie

Zapomniane chwile maksymalna wyszukiwania wzbudzenia niemożliwych przyspieszeń lub odkrywać nasze możliwości w jakiejś odludnej górskiej drodze pojawia się codziennie, które zazwyczaj wykonują otoczony stacjonarnej i komórkowej sekcji radarów i groźny śmigłowców. Jeden dzień po dniu, w którym cenimy rzeczy jak dźwięk, który dotrze do kabiny pasażerskiej, łatwy do prowadzenia rozmowy z innymi pasażerami, sprzętu elektronicznego, komfortu jazdy lub łączności wsparcia, aspekty, w którym siedzenie konsoliduje tę zaletę, że choć jest mała w każdej ocenie, podobnie czyni różnicę w dolnej linii. Na dodatek, jego silnik 2.0 Jest nieco bardziej wyrafinowany i ekonomiczny niż skupić 2.3, chociaż oba oferują siłowym i zdumiewające eskalacji.

Jego estetyczny dyskrecja także pozwoli Seat Leon Cupra spędzać więcej niezauważony w dobowy ruch lub nawet gdy zaparkować na dowolnym ulicy, jeśli nie faworyzują wywołać tyle uwagi. W drugim rogu Pierścienia Focus RS wykazuje pełną moc mięśni „ekstrawertyk” ku uciesze tych, którzy chcą również korzystać z bardzo sportowy kompakt, ale także zdecydować się na obraz, który wyświetla bardziej jasne, że moc i wycenie większą wyłączność bez ciebie opiekuńczy zapłacić znacznie wyższą cenę.