Ford EcoSport, Nissan Juke i Renault Captur: mini SUV do władzy

Ford EcoSport 1,5 TDCi, Nissan Juke 1.5 dCi i 1.5 dCi Renault Captur na zdjęciachFord EcoSport 1,5 TDCi, Nissan Juke 1.5 dCi i 1.5 dCi Renault Captur na zdjęciachFord EcoSport 1,5 TDCi, Nissan Juke 1.5 dCi i 1.5 dCi Renault Captur na zdjęciachFord EcoSport 1,5 TDCi, Nissan Juke 1.5 dCi i 1.5 dCi Renault Captur na zdjęciach

Z formalnego punktu widzenia, SUV, jako pojęcie, jest „przygoda” opracowany przez producentów w poszczególnych niestrudzony poszukiwanie nowych produktów poprawić swoje wyniki sprzedaży. Ponieważ nie pomyłka, na dole, nie przebierając w słowach, z przebaczeniem. I to, że, z nielicznymi wyjątkami, Nie są one tak skuteczne, jak kompaktowy sedan lub porównywalne pod względem wielkości i mocy, nie może dotrzeć do miejsca, można uzyskać dostęp do prawdziwie wszechstronna, a gdy Wersje jak mogą ani wyposażone AWD. Ale tutaj są dzisiaj pomnożenie i wielka akceptacja handlowa: Jak tymi Ford EcoSport, Renault i Nissan Juke Captur.

solidny wizerunek przekazywaniu większe możliwości zamieszkania co nadproża odnosi się przed każdym narzędziem, ich pozycja na wysoki koło (co daje kierowcy większą kontrolę nad środowiskiem i poczucia bezpieczeństwa), a nawet fałszywe poczucie jazdy bezpieczniejszego model w razie wypadku, nie wywarła głębokie wrażenie na kupującego. A ci producenci, którzy są gotowi, przyjęły do ​​wiadomości, i poświęcić dużą szczyptę swoich budżetów do tworzenia nowych produktów tego typu. I to nie tylko w różnych modeli w rozmiarze i stopniu komercyjnym, ale dyspersja w ich filozofii jest również poszerzenie.

Ford EcoSport, Nissan Juke i Renault Captur: znak

Dobrym przykładem tego, co mówimy, okazało się, że w Ford EcoSport, Nissan Juke i Renault Captur mamy do czynienia dzisiaj. Trzy ataki Segment małych SUVs, a najbardziej popularne kroki również dla jego silnika: Dostęp diesel pomiędzy 90 i 110 KM. Jednak robią różne podejścia. W tym sensie i zgodnie z jej cech estetycznych i technicznych, można powiedzieć, że Ford EcoSport jest idealnym produktem klient więcej „todoterrenero”, Nissan Juke nie ukrywa swojej skłonności do sportowej, podczas Renault Captur oferuje najbardziej burżuazyjny charakter, dając pierwszeństwo przyjemność i komfort.

Ścieżki do każdej z tych produktów są bardzo podobne, co najmniej w odniesieniu do pędników. w trzy przypadki wykorzystuje napędowy 1,5 litra, Są ogłaszając moc 90 KM w przypadku Forda Ecosport i Renault Captur -CV 102 i 98,5 odpowiednio według naszego banku strength- chwilę Nissan Juke, który korzysta z tego samego silnika 1.5 dCi Nissan / Renault przymierze, Wyróżnia się reklamowym 110 KM, banku, które pojawiały się w naszym Centrum Technicznym do 120.3 reali CV.

Nissan Juketo więcej mocy Nissan Juke 1,5 DCI / 110 To nie jest przypadkowy, ale odzwierciedla wyraźną intencję japońskiego producenta odznaczając w górę w stosunku do modelu Renault Captur. I to, że synergie są bardzo dobre dla gospodarki, ale umieszczono Foster bratobójczej walki między tymi dwoma produktami, które prowadzą do cannibalization sprzedaży w stosunku do siebie. To samo uzasadnienie wyjaśnia Nissan Juke również, że trio jest tylko mały SUV towarzyszyć silnik z manualną sześciobiegową skrzynią biegów, skrzynki przednie Ford EcoSport i Renault Captur, które są zgodne tylko z pięć relacje.

Ford EcoSport, Nissan Juke i Renault Captur: wydajność

Cechy te określają logicznie dynamikę każdego z modeli. I nie zapominając o Ograniczenia nakładane przez oddzielne uprawnień, i zgodnie z oczekiwaniami, najszybciej jest Nissan Juke 1.5 dCi 110 KM, który prowadzi swoich rywali w obu przyspieszeń, a zwłaszcza w ich odporności. Ponadto japoński model jest tylko jednym z trzech, które pozwala kierowcy na „PLAY” z jego charakteru, a dzięki Przycisk D-Mode na konsoli środkowej, zmieniać reakcję silnika na gazie, co turysta lub sportowy.

Renault CapturTo ciekawe, aby zobaczyć, jak Nissan PickUp 1.5 dCi 90 KM, mimo że na mniejszą moc on wrzucony do banku Podkreślono przy wykonywaniu jego silnika. Z pewnością ich osiągi nie są tak jasne, jak Nissan Juke, ale jego silnik odznacza się znaczną elastycznością, gładka i przyjemna praca i, co najważniejsze, po prostu chodzenie tempo, Oferuje on więcej treści zużycia Trio. W rzeczywistości, jeśli szanujesz swój spokojny charakter, uprawiania swobodnej jazdy, może się okazać, że konsumpcja może być nawet umieszczony poniżej 4 l / 100 km.

dyskretny wszystkim okazało się być Ford EcoSport, nie tylko został wyprzedzony przez rywali w swojej zdolności do przyspieszenia lub odzyskać, ale jest również najbardziej jest zobowiązany do utrzymania kursów podobny marsz paliwa: 5,8 l / 100 km średnio w naszym Centrum Technicznym w porównaniu z 5,2 Nissan Juke i 5,0 l / 100 km Renault Captur. Czy to ma coś wspólnego z brakiem systemu Stop / Start?

Ford EcoSportFord EcoSport, Nissan Juke i Renault Captur: wszystko szlachta

teraz wejściem Warunki zachowania, definiującą cechą tych trzech małych SUV jest szlachta. Jednak takie zachowanie kwalifikuje się każdy z tuningu podwozia. Nissan Juke obejmuje prowadzenie, ale tylko wtedy, gdy szukasz dla sportową wydajność. A japoński SUV ma Zawiesiny twardszy wytarowanych. Wynik w skuteczność jest gwarantowana, ale zamiast tego jest zarejestrowany jako model niewygodnej jeśli znak nie jest idealnie gładka.

Ford Ecosport i Renault Captur zawiesiny wybrać bardziej miękką regulacji, szczegół, że nie stanowią szczególne zachowanie problem, ponieważ korzyści płynące z obu, chyba poważnego błędu w wyroku, nigdy się nie krępować ramkę. Musimy jednak przyznać, że jeśli celem jest komfort, Renault Captur rama wydaje się nam najlepiej rozwiązał równanie komfortu / performance. Ponadto, chociaż układ hamulcowy ma nieco gumowaty dotyk, to jest ten, który potrzebował mniej metrów również zatrzymać samochód.

Ford EcoSport To nie rozwiąże zły to głosowanie, ale dostosowywanie podwozie jest krytyczna. Dowodem tego jest to, że jego trwałość jest bardzo czuły i spowalnia modelu raczej gwałtownie, przez sposób, w najmniejszym nutą radości jazdy. niewątpliwie, Zawiesinę najwyższy trio, sprawia, że Środek ciężkości jest wyższe, który boli prędkość gdy „zarządzanie” Zmiany obsługi.

Ford EcoSport, Nissan Juke i Renault Captur: przestrzeń

Wreszcie mówi o użyteczność, Renault Captur wydawało się najbardziej „okrągłe” z trzech. Jego strefa zamieszkania jest najszersza wraz z Ford EcoSport, ale podłużnie regulacja tylnego siedzenia daje dodatkową wszechstronność, że nie cieszy się Ford, a ich miejsca są znacznie bardziej obfite i bardziej komfortowe.

Najgorsze zaletą jest Nissan Juke, Oferowane przez mniej miejsca na nogi z pasażerów tylnych siedzeń, a także bagażnik jest również najmniejsza: 225 litrów stoi 400 litrów Ford Ecosport i pomiędzy 370 i 485 litrów Renault Captur, w zależności od sposobu regulowany tylny rząd znajduje. Nissan Juke cena jest nieco wyższa, chociaż różnica ma nad rywalami uzasadnia z wyposażeniem technologicznym trio, która podkreśla charakter i system selekcji ekran widzenie peryferyjne. Musimy również zwrócić uwagę na klucz elektroniczny z Renault Captur, który jest sukcesem dla komfortu zapewnia.

Możesz być także zainteresowany:

Honda HR-V, staraliśmy kolejny mały SUV

SUV pojawi się w 2016 roku