Test: Dacia Logan MCV dCi 90, nikt nie daje więcej za mniej

Test: Dacia Logan MCV dCi 90, nikt nie daje więcej za mniejTest: Dacia Logan MCV dCi 90, nikt nie daje więcej za mniejTest: Dacia Logan MCV dCi 90, nikt nie daje więcej za mniejTest: Dacia Logan MCV dCi 90, nikt nie daje więcej za mniej

W tym roku sprzedaż Dacii w Hiszpanii wzrosła prawie 60 procent. Nie wdając się dalej, za miesiąc 2014 Sandero został najlepiej sprzedającym się turystyka w naszym kraju i na zamknięcie roku, pozostaje w top 10 samochodów z większą liczbą rejestracji. Zdecydowanie jeden z najważniejszych pełnego asortymentu sprzedawanego przez markę rumuńskiego, należąca do Grupy Renault, jest oferowanie bardzo przystępne ceny, skierowane szczególnie do tych, którzy widzą samochód jedynie jako środek transportu i nie dają dużą wagę do szczegółów związanych z technologią, komfortu i skutecznego zachowania.

Dacia Logan MCVTakie podejście jest przedłużony do Logan MCV gwiazd w tym teście model, który, podobnie jak wszystkie Logan, dzieli wiele elementów z Sandero. Najtańsza wersja tej wyjątkowej rodziny wynosi około 10.000 euro, choć w tym przypadku staraliśmy się mocniejszy diesel, 90 KM, również z 75 KM nie jest z pewnością najbardziej interesujące wszystkich Logan MCV, samochód Mierzy 4,5 m długości i posiada unikalny bagażnik prawie 600 litrów. No marka oferuje pojazd tego typu tak tanie.

wewnątrz

Od pierwszej chwili można usiąść za kierownicą Logan MCV postrzega Trzeźwość jest cechą. Kierownica porusza się tylko w pionie, a nie w głębi, a fotel kierowcy posiada dźwignię regulacji wysokości, która pozwala tylko dwie pozycje: albo tak blisko ziemi lub w inny sposób, bez punktów pośrednich -The taniej wersji Ambiance benzyna nawet brakuje reglajes-. Do przygotowania, spójności, trzymaniem bocznym, etc. również pamiętać, że Prostota siedzeniami. Są konkretne szczegóły przystępnej samochodu, ale nie należy interpretować, że kierowca jest niewygodne, to po prostu nie idzie tak dobrze, jak w samochodzie bardziej skomplikowana konstrukcja i ergonomia.

Co więcej, wszystkie fotele oferują wystarczająco dużo miejsca, biorąc pod uwagę jego wielkość nadwozia. Nie zgniatanie z przodu, z tyłu wydrążonym nodze jest luźna i do centralnego placu jest bardziej użyteczny niż inne modele pomimo nieco węższy niż zewnętrzna.

Dacia Logan MCVwiele dane wskazujące na maksymalne oszczędności poszukiwany przez markę, jako właściwej konsystencji drzwi, osłona przeciwsłoneczna z lustrem bez światła lub pokrycie koło służące do regulacji wysokości jest Ancestralne oświetlenie, kierownica steruje brakuje choć integruje satelitę do sterowania radiem, tylne szyby (opcja) znajdują się na ziemi, pozostawiając na zewnątrz okazało poduszkę gazową jako elementarny ... Ale jak Dacia mówi w swoim hasłem: „wszystko działa”.

duży bagażnik

Mierzona przez nasze Centrum Technicznego, pień Logan MCV oferuje 595 litrów pojemności, Objętość bardzo widoczne na samochód tej wielkości. Przestrzeń ładunkowa wyposażony oświetleniowe i boczne haki pozwalają torby wiszące, ma także kilka pierścieni w rogach, gdzie można rozedrzeć sieć, która jest oferowana jako opcja (103 euro), aby lepiej zabezpieczyć luźne wiązki mają być transportowane. Jeśli trzeba zwiększyć zdolności lub przenoszenie obszernych lub długich przedmiotów można złożyć oparcie tylnej zawsze od wewnątrz, bez strzelców w maletero-, który będzie pasował sekcje 1 / 3-2 / 3, aby opuścić podłoga bagażnika jest płaska prawie całkowicie. Seryjny cała gama Logan MCV posiada zestaw reparapinchazos, tak że pod podłogą bagażnika nie prowadzi koło zapasowe -Cuesta około 100 euro. Niewątpliwie przestrzeń ładunkowa jest jedną z zalet tego modelu, chociaż żadnych szczegółów kompleksowo wykończenia.

prima komfort

Dacia Logan MCVJak wiele myśli do kierowania rynkach wschodzących, gdzie dominują drogi w złym stanie, MCV zawiesinę miękkie, zachowując większy komfort, co sprawia, że ​​łatwo zobaczyć krzywe ciała oscylacji. Jednak ogólnie rzecz biorąc, jest to ładny samochód do jazdy, ponieważ ich reakcje są przewidywalne i stałość współpracuje z dowolnym utraty ścieżki.

Jego silnik dCi stosowany w modelach Renault i Nissana, nie jest bardzo widoczne w rumorosidad. Naciskając tę ​​rodzinę przepuszcza światło i sprawne działanie. Rzeczywiste średnie zużycie 4,9 l / 100 km, jest to bardzo dobry wynik, aby być bez przystanku&początek. Funkcja ECO -mitiga HEATING & AIR CONDITIONED- przyspieszenie i sygnalizator zmiany biegów pomaga zaoszczędzić. Izolacja akustyczna, zwłaszcza rodadura- ulepszona. Adres właściwej dotyk, odpowiednie drogi hamowania i zarządzanie zmianami, długie przebiegi, należy zdobyć sympatię. Słabe natężenie światła.

Cóż ... z tańszych opcji

Wykończenie Laureat jest standardem i zawiera dwa najbardziej prominentnych cztery poduszki powietrzne, ESP kontroli stabilności, światła przeciwmgielne, komputer pokładowy, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby przednie, Bluetooth, gniazdo USB ... Jest to logiczne ramy samochodu jego ceny, ale, na przykład, klimatyzacja jest zawsze dobrowolne, zapewniono automatyczną kontrolę klimatu i nie jest możliwe, aby kurtyny powietrzne, czujniki deszczu i świateł, elektrycznie składane lusterka lub, oczywiście, technologii i pomocy wskazówek ostatnie pokolenie. Opcje poziomu kulminacyjnym jest pakiet medialny Nav przenoszenia naszej jednostki, system multimedialny z nawigatorem i 7-calowy ekran dotykowy również poprawia obraz na desce rozdzielczej i jest oferowany w przystępnej cenie (230 euro). Jeśli ktoś myśli o zakupie dostępu wersję z silnikiem benzynowym 1.2 75 KM i wykończenia Ambiance, należy wiedzieć, że standardowe wyposażenie nie obejmuje bardzo podstawowe dane, ponieważ kierownica jest stała, siedzenie kierowcy nie jest regulowane na wysokość i brakuje istotnych elementów wyposażenia.

Dzięki doskonałej marki

Wszelkie Logan MCV nie wymaga nakładów duży, nawet jeśli zdecydujemy się na to droższych opcji, więc amortyzacja z czasem będzie łatwiejsze. Pod maską czai stosunkowo nowoczesną mechaniczną TCE zwłaszcza benzyny i DCI-, ale prace konserwacyjne są proste i akceptowalne ceny części zamiennych, z przewagą rozbudowaną sieć pomocy pod nadzorem marki doświadczenie Renault.

Przy podejmowaniu decyzji o rodzinie jako Logan MCV jest bardzo jasne, że absolutnym priorytetem w ograniczaniu budżetu jest podane. Bez dużych inwestycji możliwe jest mieć praktyczny samochód z ogromnym bagażniku, a w swej prostocie, zawiera silnik i inne elementy opracowane pod patronatem Renault, ważnej gwarancji, nie ma wątpliwości. Uderzająca jest projektowanie i kolorowe materiały pomocnicze lub wyrafinowane jazdy ... ale kto by tak samo użyteczne i rola rodziny pojazdów.