Porównanie: Volkswagen Golf kontra Seat Leon i Audi A3

Porównanie: Volkswagen Golf kontra Seat Leon i Audi A3Porównanie: Volkswagen Golf kontra Seat Leon i Audi A3Porównanie: Volkswagen Golf kontra Seat Leon i Audi A3Porównanie: Volkswagen Golf kontra Seat Leon i Audi A3

Chyba w tym momencie, a po wielu latach czytania autostradzie, a jasne, że o ile lepiej jest technologia ma samochodów. Tak powinno być i zawsze było w całej historii. Wszystko rozumiemy samochód bardziej niż niezbędnymi środkami transportu chcemy nasz nowy samochód ma najlepsze i zaawansowane technologicznie, z najnowszej ewolucji każdej z ich systemami. Stąd kiedy Volkswagen Group ogłosiła, że ​​będzie używać tylnego drążek skrętny zamontowanych na samochodach i Multilink (Zaczęli z platformy PQ35), a jego kompaktowy Golf, Leon i A3, wiele Przywieźliśmy ręce na głowę. Osobiście nie rozumiem, i wydawało się krok do tyłu. Całe życie mówić o korzyściach płynących z niezależnym zawieszeniem na wszystkie cztery koła, kontrola technicznie bardziej geometryczne, a teraz to zrobić; Jest to decyzja ekonomiczna, ale to tak poważnie? Musiałem sprawdzić.

Seat Leon

Rozumiem, że technologia jest dziś już tak dobrze, że osiągnęła punkt, w którym nie zawsze jest konieczne stosowanie drogich i skomplikowanych systemów; Wszystko idzie zgodnie z zastosowaniem końcowym. Oczywiście, pewne hamulce węglowe są skuteczne i nie słaby, ale jeśli kiedykolwiek w swoim życiu masz zamiar toczyć obwód nie może dojść do ich potrzebują i jeśli je masz, najprawdopodobniej pochodzą mieć więcej wad niż zalety. To nie jest pierwszy raz rozmowy z techników z różnych marek, które oddają uczucie pewnego rodzaju "over-engineering", często spowodowane przez własnego marketingu marki, popytu ze strony użytkowników lub po prostu bazę przynajmniej taka sama lub większa niż przeciwnik. W rozmowie z inżynierem podwozia Forda, powiedziano nam, że miał bardzo jasne, że w dzisiejszych czasach samochód może uruchomić tylną pół-niezależne, nie będąc "żelazo"ale że Nie odważyli usunąć drogie, czasami ciężkie i nieporęczne wielowahaczowe konkurencji tylko dlatego, że niósł. W rzeczywistości, nawet najodważniejsi z VAG nie odważył się go usunąć całkowicie, bo samochody jak widać tutaj oferują dwa rodzaje tylnego zawieszenia w zależności od wersji mechanicznej.

Jeśli chodzi o porównanie między trzema zwartej grupie ... Nie mam zamiaru doradzać każdy, I nawet nie dostać się do docenić jego cenę lub czy są one dobre czy złe samochody. Celem tego testu jest sprawdzić, czy krok wstecz teoretyczny w technologii zawieszenia jest błąd lub sukces. W tym celu, równość mechaniczne, mierzymy standardowe funkcje, staramy najszybsze okrążenie na torze INTA, i robimy slalom. Po obejrzeniu dziwny wynik w obwodzie, zdecydowaliśmy się również zmierzyć ciśnienie turbo i upadki, konwergencji i zaawansowanie obu pociągów sprawdzić, czy wszystkie trzy były w ich serii wymiarach; Grupa B nie chcą psuć nam zakamuflowana pomiarów.

Audi A3

Chwila prawdy

Golf i A3 z tylne wielowahaczowe belki skrętnej Leon ... Trzy z ciałem pięciodrzwiowej, transmisja 2.0 TDI 150 KM i ręczne. Z tych trzech tylko jeden pozwala na odłączenie ESP jest A3, przy czym, gdy dzieje się szybko na obwodzie powinno być zaletą teoretyczny. Pozostałe dwa dozwolone tylko off kontrola trakcji. Najszybsze okrążenie z trzech zostawiła mnie nieco zakłopotany, ponieważ wynik jest z oczekiwaniami. Najpierw walcowane z A3, a następnie z Golfem i wreszcie z Leonem, a następnie powtórz z trzech. Metoda pomiaru jest iść tak szybko, jak to możliwe z każdego samochodu i jak najszybciej zatrzymać czas rozproszenie jest minimalne, zwykle pomiędzy drugim i trzecim etapie, a stamtąd opony może zakończyć się niepowodzeniem. ponownie w lodówce i do tyłu, aby pociągnąć kolejny zakręt i jeśli pogoda zgadza, mamy dane.

Muszę powiedzieć, że lubię wszystkie trzy samochody. Oni nie są moją idealny sport dla włączania obwodu ale bronić jak również każdy z jego rywali, albo Focus, Seria 1 lub klasy A. Podstawa MQB jest dobra, którego barwa jest lepiej zostawić go dla innego porównania produktów. Czuje się jak, Audi jest inna. Można wyłączyć ESP i na tym polega cały; Pozwala to, w takim układzie twisty, odtwarzać i bezwład, Przed każdym krzywej. Reszta, Leon i Golf są równe. W kierunku same uczucia i reakcje tylne. Audi powiedzieć, że jest bardziej dynamiczny niż w przypadku innych modeli opartych MQB, ale nie byłem w stanie dostrzec więcej niż odcień ESP. Golf robi dokładnie tak samo jak A3, ale z mniejszą ilością wrażeń i mniej ruchów ciała; ESP dba o niego. Jeśli było wyjąć bezpiecznik ESP Jestem przekonany, że nie będzie żadnej różnicy między A3 i Golf. Wynik, 3 wolniejszy, wystarczy, aby stracić F1 GP, ale nie istnieje w realnym życiu dziesiątych. W tle, A3 i Golf to ten sam samochód, z różnic cenowych i wykończenie, ale technicznie taka sama.

Volkswagen Golf

I przychodzi Lew i tylna belka skrętna. Pierwszą rzeczą jest to, że czuję więcej pracuje niż pozostałe dwa, a który nosi ten sam silnik. Prosto w wydajności został on nieco szybciej. Jego silnik ma podobną moc i turbo nie wydaje się być dotykane przez boską rękę Seat Sport. Tu nie chodzi o silnik; ostatnie wydarzenia są nieco krótsze ze względu na swój rozmiar opon, waży 50 kg mniej niż w Golfie i 89 kg mniej niż A3 nie będzie tam hasło? Behavioral Mam wrażenie, że nie było mało różni się od Golfa. Jeśli nie, ponieważ widziałem tył, mógłby przysiąc, wielowahaczowe. Zauważyłem pewne spowolnienie gdy jest "umieścić nos" w niektórych wolnych zakrętów, ale to taki drobny niuans, że może się zdarzyć przez różnicę w profilu lub obręczy względem Golf. Jedna z dwóch rzeczy, albo ja wyrosłem i straciłem "uczucie" lub jest dopracowany.

To było dwa dziesiąte szybciej niż A3 i 5 więcej niż w Golfie. Aby ustalić, czy kwestia silnika / waga podwozia lub, nic lepszego niż slalomie. Nie było jeszcze, że oskarżony różnicując niuanse lenistwo w przedniej León, ale poszli razy bardziej logiczne: pierwsze Audi bez ESP a następnie przywiązany dwa pozostałe. Konkluzja jest taka, że ​​możemy wyciągnąć Lew jest dobrze dostrojony. W Twisty Inta wygrywa masy, ale co ważniejsze, nie traci podwozie. Ten sam test powtarza się szorstka asfaltowych, wybojów lub w sytuacjach krytycznych, w którym wynik ten nie może być powtórzony; stąd cnoty Multilink Należy zauważyć, choć już nie odważył się przysięgać. Renault Mégane belka skrętna dynamicznie jest wielki wóz, i wersje sport wyraźny przykład tego, jak daleko można się dostać. Teraz, jeśli pozostawić wielowahaczowe wpływa na ostateczną cenę lub livability, wydaje się dobry pomysł, aby zrobić bez niego, bo stwierdziliśmy, że dobry asfalt nie powinien być o krok do tyłu.