Porównanie: Audi Q5 Hybrid vs Lexus NX 300h i Volvo V60 Plug-in Hybrid

Porównanie: Audi Q5 Hybrid Lexus NX 300h & & V60 Plug-in HybridPorównanie: Audi Q5 Hybrid Lexus NX 300h & & V60 Plug-in HybridPorównanie: Audi Q5 Hybrid Lexus NX 300h & & V60 Plug-in HybridPorównanie: Audi Q5 Hybrid Lexus NX 300h & & V60 Plug-in Hybrid

Daleki od konkretnych modeli jako pierwszy mieszańce, dzisiaj to kolejna wersja wielu zakresach. Dla jego historii i doświadczeń, Toyota / Lexus Stało średnia przedmiotu. ponieważ jego pierwszy Prius (1997) Toyota ma on "patent" pojazd hybrydowy, połączenie części silnik benzynowy inny elektryczny. Z silnikiem elektrycznym zdolnym oddanie sam porusza samochód; w zasadzie poruszać w mieście na niskich obrotach do kilkuset metrów i wsparcie silnik cieplny przyśpieszenie, mieszańce doświadczony japoński producent Zyskali ich wiarygodność dostać zużycie benzyny równoważne najlepszy modele z silnikami wysokoprężnymi porównywalne.

Audi Q5 Hybridz Drugi silnik elektryczny połączone z tylną osią, Lexus Odwrócił mieszańce modele z Specyficzne właściwości 4x4 i użył go do zaproponowania że pierwszy SUV hybrydowego 400h RX. Jest to konfiguracja, która prezentuje Nowy NX 300h (Jest też 4x2 z jednym silnikiem elektrycznym), który łączy 2,5 silnik benzynowy 155 KM, z dwa elektryczne: Potężny przód 143 KM bardzo partycypacyjny sam lub wspierający silnika spalinowego (połączone maksymalnej mocy 197 KM) i jeden Tylna 68 KM z bardzo konkretnych wejść: the rozpoczęcie marszu, niski silne przyspieszenie lub utrata zdolności motorycznych przednia oś.

O pojemności Napęd elektryczny tylko do 1,5 km i do 60 km / h łatwo użytkowej, NX 300h sprawia, że ​​jego efektywność energetyczna prawdziwy wyczyn, zwłaszcza w mieście, biorąc pod uwagę także projekcję doskonałej pojazdów podobnej wielkości i pojemności.

przepis Audi w Q5 Hybrid Karnety dołączyć kompaktowy (i niezbyt mocny) silnik elektryczny automatyczna skrzynia biegów (zamiast konwerter momentu obrotowego), które bez zmian konstrukcyjnych w odniesieniu do Q5 quattro, hybrydowy nie więcej z ma stały na wszystkie koła. Q5 stosowany jako jeden silnik główny 2.0 TFSI benzyna 211 KM, wsparcie odbioru 54 CV elektryczne (moc maksyma łączny 245 KM).

V60 Plug-in HybridJak w Lexus, Posiada również wystarczającą zdolność do prowadzenia pojazdów elektrycznych sam Q5 na 3 km i do 60 km / h, ale nigdzie w jej pobliżu tak proste, ani prawdopodobne dostać jak w japońskim modelu. Nawiązując Lexus w Q5 czuć się bardzo mały udział do silnika elektrycznego: Tylko czasami po uruchomieniu bardzo delikatnie marsz na poparcie manewrów parkingowych lub gdy przyspieszy bardzo silna.

W tym względzie, Q5 Hybrid wóz bardziej konwencjonalny a nawet cały podejście nie wydaje się być, tak jak w Lexus, dostosować wszystko priorytet niski pobór mocy. Silniki i skrzynie biegów mówić o bardzo różnych filozofii. Audi Q5 Hybrid jest dużo samochodów więcej temperamentu i Sporty motorowe Lexus, i wydaje się, że hybrydyzacja z Plus power bez wypalania zużycie, a nie zmniejszenia udziału silnik benzynowy z elektryczny w celu zmniejszenia zużycia paliwa. Wystarczy po prostu porównać to, co dzieje się nawzajem i co konsumować (miasto pół Lexus NX w Audi Q5), aby sprawdzić, jak różne ich podejścia.

Lexus NX 300h wnętrze ostatni przedstawić swoje poświadczenia został volvo. I niespodzianki z ideą hybrydowy to ma. Po mniej przekonujące propozycja PSA, volvo Był również wybrany Silnik wysokoprężny jako źródła napędu, jeśli ktoś sam jasny i skuteczny blok 5 pojemności 2,5 215 CV Praca z konwencjonalne automatyczne. na oś tylna umieszcza 70 KM silnik elektryczny. Pojedynczo lub w połączeniu (Volvo nie podaje łączną moc, która nie jest to równoznaczne z dodawania maksimum obu silników, a nie pasuje do ich maksymalnej w tym samym miejscu) bardzo uczestniczącej w dynamice samochodu, jak również udzielania V60 AWD, możemy wymusić (kluczem AWD) Aby stały w górę 150 kilometrów na godzinę. Ale to, co odróżnia V60 jego rywali jest jego potężny akumulator (10 razy większą pojemność niż audi), który również można załadować w sposób Wylot 220 V domowego i przejść w górę 50 km (Teoretycznie) w trybie wyłącznie elektrycznym i do 125 km / h.

W ten sposób, Volvo wprowadza nas do Świat elektryczne, konkretnie kto to jest po prostu codziennie z zasięg około 30 km i ma przystąpienie wtyczka oraz między 3,5 i 7,5 godziny (W zależności od linii kablowej), aby wyjść z domu z pełną baterią.

w rzeczywistości

Jako alternatywy mechaniczne i mające na celu zmniejszenie wydatków paliw kopalnych i emisji szkodliwych spalin, volvo Jest to nie tylko model zużywają mniej w trybie hybrydowym, jego poziom także wydajność jest bardzo wysoka. A także wykorzystuje swój napęd elektryczny w celu zwiększenia dynamiki skoku na śliskich powierzchniach.

jako samochód elektryczny To jest na innym poziomie, a także hybrydowy Jest sam model może przechowywać więcej energii kinetycznej hamowania i zwalniania i retornarte znowu więcej metrów Zakres elektryczny, Oprócz wykorzystania zasobów wyższe prędkości obiegowy poza miastem. ciężki waga V60 Jest to bardziej problem teoretyczny. Zamiast tego, jest wątpliwa mały bagażnik Pozostaje użyć hojny bateria.

Wnętrze Lexus jest mniej lub nie klimatyzowane i chociaż NX nie mają zdolności czysto elektrycznym V60, jako hybrydowy wiele razy jeśli to robi. Przy niewielkim zaangażowaniu na swojej części, Lexus NX On jest w stanie staczają wielokrotnie elektrycznej w mieście i dżemy drogowe. Ponadto, jego połączenie mechaniczne jest wysoce rafinowany, przez miękkość, hałasu i liniowość jego zmiana typu CVT, że tak, silnych przyspieszeń symuluje poślizg Operacja zamgławiania najmilszym ogólnie tak daleko.

otumaniony Audi Q5 w którym bardzo niewiele czujesz swój pobór mocy, a jeśli idziesz przez swoich grafik, sprawdź silnik cieplny jest odłączony tylko w opóźnień lub stałego. Już samochodu z mniejszym stosunkiem mocy i zastanawiam się, czy tak mało warta twojego wysokie inwestycje. Jeżeli jesteś zaangażowana w sprawę, istnieją wersje TDI bardziej wydajne i jeśli to, co chcesz, jest to wersja stymulantem silnik benzynowy 225 KM TFSI Quattro jest tak szybki, nie zużywa dużo więcej i kosztuje mniej niż € 15,000.

cenę hybrydowy Lexus zaczynając nie wydaje. Albo dlatego, że polityka handlowa lub marka ma wiele lat zarabianie tej technologii, NX 300h ma zalety hybrydy i nie widzę wadę nie jest osobliwy i zmiana, podobnie jak wszystkie hybrydy, wiedzieć, co się dzieje okres użytkowania baterii.

Wideo: zatem przetestować one autostrady