Test: Mercedes 220 CDI 4Matic GLA, najlepsza klasa A

Test: Mercedes 220 CDI 4Matic GLATest: Mercedes 220 CDI 4Matic GLATest: Mercedes 220 CDI 4Matic GLATest: Mercedes 220 CDI 4Matic GLA

Obok, Q3 lub Audi i BMW X1 odpowiednio zajmie "głowa": 159 i 154 cm w górę ziemia w porównaniu do 149 cm od powierzchni najmu, tak, na początku, można sobie wyobrazić, co pierwsza cecha tego nowego SUV od Mercedesa. To jest nawet niższa niż w niektórych innych kompaktowych użytku, takich jak Citroen C4 lub Opel Astra. może to nie jest czynnikiem decydującym dla SUV naprawdę, ale pojawiać się tak dlatego, że naprawdę kosztuje przyswoić GLA jako pojazd z jakiejś specjalizacji w dziedzinie, i nie tylko ze względu na niską linią dachu, ale także jej wysokość od ciała gruntu -Nie opcjonalnego zawieszenia, które można zamontować wersji 4MATIC 30 mm wysokości, również z większej elastyczności adjustments-.

Ale dajcie się toczyć na boisku, gdzie zdrowy rozsądek podpowiada, że ​​można wejść, a znajdziecie raj. SUV etykieta, amortyzujący jest prawdziwym darem krążyć już nie ma szerokie i łatwe stoki, ale również na drogach utwardzonych tempie "naloty"Pochłaniający występów, dziur i pęknięć ze sztywnym podwoziem rzadkością w wielu innych samochodów, który nie zawaha się umieścić w ostatniej SUV. brutalny jakość, tłumienie i filtrowanie. Przenieść do świata realnego teraz rygorystyczne miejski asfalt drogowy lub gdy jesteś zobowiązany żyć z tym ekskluzywnym GLA, również dodanie potencjał dla bardzo skuteczny napęd na wszystkie koła -Dostępne we wszystkich możliwych wersjach, a nie jak w klasie A-, a wynik może być ... najlepszy klasy A.

Mercedes GLA 220 CDI

And roll wydaje się mieć nieco bardziej kompaktowe opakowanie, które uzyskane. Chociaż myślę, że Mercedes przegapił okazję do zamiany w GLA "kompaktowy" doskonały, ponieważ w tej transformacji również wydaje się, że zniknął -nie niektóre mechaniczne wyrafinowanie powinny mieć dowolny, ale również dużo rozumu dynamiczne zachowanie. Dla tych pierwszych, musimy odwołać się do uczuć, niektóre środki, takie jak dźwięk i dużo, dużo wymiana poglądów. To był najbardziej niedocenianym samochód w aspekcie pisania, chociaż prawdą jest, że historycznie ten silnik nie umieszczać zbyt wiele ze strony użytkownika. Więcej hałasu niż pożądane, ale także mechaniczne i aerodynamiczne walcowanie że nie uda im się zamknąć krąg że deska dobro nie zasługują GLA do pakowania, projektowania wnętrz i jakości materiałów.

I nawet w zmianie, prawdopodobnie pilna potrzeba znalezienia powiązań między miękkiego biegu czuję jakiś poślizg i mechanicznych wolniej niż Pamiętam, że w drugiej klasie A, jednocześnie zapewniając łatwość użytkowania i jest bezpośrednim uczestnikiem rzeczywistego świadczenia samochód. Ponieważ po raz kolejny, pozory mylą i choć pewne jest, że sam miernik hałasu potwierdza wartości wyższej niż -4 dB zamiast konkurencji, na przykład Audi Q3 równoważnie, nasze Centrum Techniczne potwierdza także Przyspieszenie i zdolność odzyskiwania szybki jak błyskawica, dużo lepiej niż można poczuć na pokładzie.

W zachowaniu śmiało, że posiadają sportowy klasy A ustępuje prowadzić pozornie większe i cięższe niż jest w rzeczywistości, podczas gdy w rzeczywistości najmniej waży jego rodzaju samochodu: prawie 1900 kilogramów ruchów jeden Evoque 150 KM AWD, nie mniej niż 230 kg ponad GLA

Mercedes GLA 220 CDI

Podsterowności, gwiazda

To prawda, że ​​mówimy o bardzo wysokim poziomem wymagań, tak jak my nie osiągnęli swoich rówieśników, których turystyka SUV że naprawdę zachowują się i po prostu poświęcić, niż wydajność, łatwość za kierownicą. W GLA, przednia jest to, że będzie on opuścić jasne, jakie granice wozu, albo dlatego, że Zarząd ma dodatkowy stopień filtracji na klasy A, albo przez nadmierną podsterowność, że nie koniecznie towarzyszący określonej jazdę. Dodaj do tego wszystkiego rozkład masy na oś przednią obsługuje ponad 60 procent całkowitych kilogramów, a wynik jest, aby przejść jazdy uczucie przód pociągu jest zawsze uruchomiony "z powrotem", Zmuszając do zmiany odnośników hamowania, skręcania i naturalne przyspieszenie w każdym samochodzie. Lepiej im więcej uda się awansować i zdefiniowanie tych trzech faz i, o ile to możliwe, zawsze umiarkowane przyspieszenie od momentu rozpoczęcia insynuować kolej, bo jeśli nie odwrotnie i idziesz do krzywej przy pełnym zatrzymaniem, pokochasz lekko czuć "popychany" krzywa zewnątrz.

Nie przejmuj się, może to być nieco bardziej opisowy sposób powiedzenia, że GLA nie jest dynamiczny i wymaga dokładniejszej i wyprzedzających jazdy Q3 Audi, dobre odniesienie dla skuteczności w tej kategorii, ale GLA wcale nie jest niebezpieczny, ponieważ samochód przez aktywne i pasywne zadowalający obejmuje miecze. Nawiasem mówiąc, trzymam w mojej prezentacji notatki jak zmienna może być chwyt w zależności od marki opony zamontować, więc jeśli masz zamiar kupić go polecam unikanie Yokohama cdrive 2, który dał nam jakąś inną quebradero z głowy, kiedy toczyć z nimi na wodzie.

zwalnianie mechaniczne. Nie mam na myśli ich siedmiu przekładni rozwoju zapewni lokomotywę, która nie jest do końca prawdą, ale przez jego wysokiej wydajności i mocy przy niskich i średnich prędkościach obrotowych, GLA ruchy i posiada wiele dobrego ostatnie dwie relacje nawet w niesprzyjających warunkach, czy załadowane lub kreślenia. Chociaż istnieje wiele efektywności samego silnika, który został pokazano dom w innych większych modeli, jej mniej niż 6 litrów średnio w rzeczywistych wycieczki po mieście i autostradzie mogą potwierdzić teorię Mercedes: jeden dzień wszystko SUV będzie dobrze , lżejsze, niższe i aerodynamiczny, ponieważ docelowy nie jest jeden, który również osiągnąć najwyższą możliwą wydajność.

Mercedes GLA 220 CDI

Objętość przestrzeni versus

2000 euro premii na wypraski z którego wynika nie dzieje, co pozwala na łączenie obowiązków rodzinnych i rekreacyjnych gwarancji: bo to jest Klasa B się lepiej, jeśli nie chcesz zostawić ślad BMW X1 lub jeśli nie chcemy zrezygnować formacie SUV prawie 400 litrów bagażnika. Ale wewnątrz pająka centymetrów wzrostu i okazjonalne wybrzeże -a litr objętości pnia -Do 13 centymetrów że GLA jest, być może, co Mercedes dążyła: być najlepszą alternatywą do klasy A.

Przyspieszenie: To nie wygląda na to, kiedy cię nie ma, ale dane jasno, że GLA nie jest dokładnie powolny.

ZMIANA: Więcej sprzęgła poślizgowe i wolniej niż zwykle, w porównaniu do innych modeli w domu z wykorzystaniem tej zmiany.

hamulcowego: Jest trochę ciała upadek i dlatego tylnej osi zapewnia również wielkie opóźnienie. Wspaniałe figury.

ZUŻYCIE: Mercedes trzyma w zanadrzu, bo to sprawia, że ​​ich samochody spędzają bardzo mało nawet z tego "wielki" pojemność silnika i moc.

wyprzedzanie: Sama zmiana i obfite moment szybko rozwiązać te ćwiczenia, ale jak przyspieszenie, pozornego braku stempla.

WAGA I OBECNOŚCI mniej "arkusz" inne podobne, zwłaszcza wysokość, nie kumuluje kilogramów GLA na marne. O 6 cm wyższa niż A, ale bez większych nowości, jeśli chodzi o wymiarach wewnętrznych.

Moc i moment obrotowy. Znacznie przemieszczenie, siłę i elastyczność, ale trochę pojemność rozciągnięte. Bardzo wyrafinowany samochód, ale nie silnik.

LOUDNESS Jest to prawdopodobnie gdzie większość słabości tego bloku turbodiesel manifeście.

BOOT 45 litrów dodatkowy bagażnik szacunek do zagęszczania wywodzi, ale nadal mała, jeśli chcesz funkcjonalną alternatywę dla konwencjonalnych kompaktowych.