VW Golf 1.6 TDI 115 KM, przetestować Golf Diesel mniej wydajne

Przetestowaliśmy VW Golf 1.6 TDI 115 KMPrzetestowaliśmy VW Golf 1.6 TDI 115 KMPrzetestowaliśmy VW Golf 1.6 TDI 115 KMPrzetestowaliśmy VW Golf 1.6 TDI 115 KM

Pojawienie się zupełnie nowy lub odnowiony Volkswagen Golf to zawsze wydarzenie oczekiwane przez charakterze odniesienia. W tym przypadku, zbyt; choć Wersja 1.6 TDI Stracił dynamicznie trochę ziemi.

Aktualizacja Volkswagen Golf Znajduje to odzwierciedlenie w różnych punktach: pojawienie się nowego silnika TSI swoistą 1.5; gigantyczne kroki podjęte w kierunku autonomicznej jazdy w kompaktowym samochodzie, z DSG, która uzyskać w dżemie połączenie inteligentnego systemu kontroli prędkości (ACC) i koryguje odchylenia od szynie,; lub większy ekran dotykowy, 12,3"Gotowy do uznania gesty użytkowników, co czyni zbędnym dotknąć w niektórych przypadkach.

SPACEVolkswagen Golf 1.6 TDI 115 Advance 5p
szerokość przód142 cm
Rozstaw kół tylnych135 cm
wysokość z przodu91/98 cm
wysokość tył96 cm
na nogi75 cm
tułów305 litrów

Jednak niektóre z tych zmian, które wyznaczają Golf 2017 Są one również obecne w Podstawowe wersje zakresie. To co się dzieje w Golf 1.6 TDI 115 KM z wykańczania Advance -Na dół Edition; powyżej, Sport- gdzie oprócz nowych zderzaki, płetwy lub diod LED, ma już awaryjny układ hamulcowy z funkcją rozpoznawania pieszych, na przykład. z tym Pojazdy zawiadomienie w martwym punkcie, że od zmiana pasa i kontrola ACC adaptive cruise i inteligentny, więcej aparat wielofunkcyjny i alarmowania w odwrocie, ustawić opcjonalny pakiet, który kosztuje 1,130 euro.

w Reflektory VW Golf 2017, Teraz stoją na oświetlenie LED, zastępując reflektory ksenonowe. Korzyścią jest nałożony nie tylko od jakości światła, również szybsze niż reakcja wyładowczej. Ta opcja diody (1,260 euro) na asystenta belka wiąże: Wybierz pomiędzy krótkie lub długie w zależności od warunków ruchu drogowego lub.

VW Golf 1.6 TDI 115 CV wnętrzVolkswagen Golf 1.6 TDI 115 KM: inside

dostęp Wewnątrz Golf Wiadomo, jak to zrobić w domu, gdzie wszystko jest miejsce, gdzie można się spodziewać i wszystko działa z rygoru, z którym jest oczekiwany, aby to zrobić. nie może przekazać swoje surowość ciepła ani entuzjazm wśród innych samochodów, ale nikt nie może zaprzeczyć, postrzeganej jakości. Nawet z akcentami technologicznych. Tak z ekran 8" Skład Media System multimedialny z których wszystkie cecha standardowo Golf. Nie ma możliwości osiągnięcia większego ekranu 12,3"Ale teraz obsługuje kontrolę telefonu, źródła dźwięku, uczestnicy jazdy daje dodatkowe informacje do informacji komputer pokładowy, etc. Również uznaje choć bez pro-aktywność największych w, na przykład, nawigacja pomiędzy stacjami radiowymi przybliżoną rękę, rozszerzając wielkość lub informacji z niektórych menu.

Z drugiej strony, poziom Advance nie zawierają ekran LCD kolorowy dziedziczona oprzyrządowania Passat obsługującego taką konfigurację absolutną: zastosowania znanego ekranu analogowego. Informacje są zakończone z obfitej liście danych oferowanych przez komputer, choć, co ciekawe, wśród nich jest chwilowa prędkość które mają Golf 1.0 TSI o.

WYSTĘPYVolkswagen Golf 1.6 TDI 115 Advance 5p
ACEL. 0-1000 metry31.7 s
Wyprzedzania 80-120 km / h 48,5 s
Frenada 120-0 km / h55 m
Głośność 100 kilometrów na godzinę66.1 dBA
Głośność 120 kilometrów na godzinę69,3 dB
wagi1,320 kg

Volkswagen Golf 1.6 TDI 115 CV osiągi silnika

z 1.6 TDI, już 115 KM, rozpocząć szereg diesel VW Golf. Silnik nadal jak zwykle: więcej niż poprawne ich wykonanie. Przyspieszenia i -Best związek zużycia względem jego poprzednika w wrażliwy (w zakresie od 0 do 1000, m jest złożony 0,7 sekund); inni gorzej, prawie niedostrzegalne (0,1 l / 100 km) - są średnie Compact Power / przybliżona cena, ale nic dziwnego. Na przykład Opel Astra 1.6 CDTI przebiega znacznie więcej i wydawać mniej; i tyle na temat Hyundai i30, również 136 KM z 1.6 CRDI. Nawet BlueHDI Peugeot 308 1,6 120 KM jest jaśniejsza w który przyspieszenia i bilans zużycia golf na podstawie naszych pomiarów.

Więc gdy odzyskane są niezadowalające. Proste wyjaśnienie: twarz rozpowszechnionych i manualnych skrzyń biegów sześć marsze miał ten wersje silnikowe Golf BlueMotion lub bierze Audi A3 z 110 wersja HP, Powyżej znajduje się pięć prędkości włącza z także Rozwój tak długo mety piątej. Powoduje szczelinę pomiędzy pośrednimi przekładniami zębatymi, Drugi i trzeci, który wymaga od nas, aby rozciągnąć dużo jednego do not stay „wisiał”, kiedy przeniósł się do drugiej. Poza tym, to co się stanie, jeśli właśnie wskaźnik chwila zalecana zmiana, co sugeruje, aż do trzeciej po drugie dotrzeć 2,000 rpm: uzyskany efekt jest to, że byliśmy w dół, przy silniku pracującym 1200 okrążeń , punkt, w którym naprawdę dobrze rozpocząć ten obszar silnika, który jest na około 1600 obr./min.

ZUŻYCIEVolkswagen Golf 1.6 TDI 115 Advance 5p
zużycie miasto6,1 l / 100 km
zużycie Highway5,4 l / 100 km
Średnie zużycie paliwa5,7 l / 100 km

sportowe zawieszenie jest standardem na wyższy poziom, sport, ale w awansować, -the wiodącym standardem Pilotowane tłumienia DCC, To nie jest dostępny jako opcja tutaj- postrzegane jako mniej szorstka i podane zapisać nieprawidłowości pasażerów niż zwykle. Czuje się, jakby to było, że z BlueMotion, wersje energooszczędne które nie są już w zasięgu są i mieli twardsze i krótsze sprężyny, między innymi. W zamian za komfort, a nie jest to drobny szczegół, co znaleźliśmy w tym Golf TDI Jest to znakomita równowaga i książka właściwości jezdne, jak szlachta ich reakcji. Nawet hamulce dobrze, dotyku, równowagi ...