Opel Insignia 1.4 T benzyna i olej napędowy Opel Insignia 1.6 CDTI: Co wybrać?

Opel Insignia, co jest lepsze, benzyna czy diesel?Opel Insignia, co jest lepsze, benzyna czy diesel?Opel Insignia, co jest lepsze, benzyna czy diesel?Opel Insignia, co jest lepsze, benzyna czy diesel?

¿Gazowy lub olej napędowy? Jest to typowe pytanie, które często nie reagują prawidłowo, zwłaszcza jeśli, tak jak w przypadku Opel Insignia Posiada dwie wersje tak podobne korzyści. Powinowactwo osobiste, sympatie i antypatie naszego środowiska nierzadko przyczyną uprzedzeń, które prowadzą do żadnej wielkiej wiedzy o produkcie działamy na co słyszymy. Tak, to często zdarza się, że Zwolennicy aspektów benzynowych powiększony takie jak zdolność do laptopów aż takich silników, delikatnością w eksploatacji znacznie mniej wibracji lub brzmieć mniej wpływem zaworów claqueteos, szczególnie zimno. Są również jego niskie koszty konserwacji dzięki mniej skomplikowanych przekrojach mniej szkodliwych emisji o zmniejszonej uwolnienia tlenków azotu i cząstek lub niższy koszt produkcji niż w niższych dawkach również powoduje montowanych samochodów. Nawet przy użyciu bardziej przyjemny w obsłudze paliwa podczas tankowanias.

Logicznie rzecz biorąc, az drugiej strony, wśród maniaków diesel generalnie zgadzam się z prawdziwą pasją Jego czczą Zużycie jest niższa i logicznie pojedynczy zbiornik będzie trwać dłużej, aby zatankować, które emitują mniej CO2 do atmosfery, lub mając turbo, większy nacisk na niskich obrotach. jest również ceniony wśród tych rzekomych zwolenników trwałość maszyny.

Silniki Opel Insignia

Prawda jest taka, że ​​do tej pory, Nie ma doskonały silnik, który spełnia najlepiej od siebie, ale jako prawdziwe, jak to, że zbiegu dwóch jest coraz bardziej oczywiste. Występuje zatem silniki benzynowe dieselización pod względem nacisku i przy niskich obrotach gasolinización od Diesel, które stają się coraz bardziej wyrafinowane i wiele już przekraczać 5,000 rpm, więc kończy się to konieczne, aby szukać z prawdziwej opieki, co przynosi każdy silnik mieć pewność, aby dobrze wybrać.

Opel Insignia Diesel i benzynaDzieje się tak z dwóch silników twarzy Opel Insignia tutaj. Każdy reprezentuje najnowocześniejszych szkół, począwszy od jego charakteru prawdziwie downsizing, zmniejszenie silnik turbo i wsparcie. To jest najlepsza nazwa, gdzie było to konieczne, aby zobaczyć wcześniej silników o pojemności skokowej dwóch litrów, aby zbliżyć się do uprawnień KM 150, wystarczy już 1.6-litrowy jako Diesel 1.6 CDTI wersja; lub 1,4, na przykład 1,4 Turbo.

Teraz już wiemy, że praktycznie wszystko każdy Diesel jak Opel Insignia To jest droższe w momencie zakupu i będzie zużywać mniej ... tańszego paliwa, dzięki czemu wizyty u dostawcy będą mniej uciążliwe. Kluczem jest tu kiedy będziemy oszczędzać kiedy będziemy amortyzować różnicę w cenie. W tym przypadku różnica 854 euro obejmie ponad 44.000 km pod względem zużycia pod uwagę wyłącznie aktualną różnicę 10 centów za litr paliwa. Mamy oblicza się mnożąc średni wydatek otrzymany przez naszego Centrum Technicznego dla aktualnej ceny paliwa odpowiadającego mu odjęte między nimi do obliczyć różnicę pieniędzy co 100 km. To właśnie pod 2 € / 100 km, a jeśli dzielimy różnicy w cenie zakupu byłaby 44,233 km ... że nie są wystarczającym dowodem, aby zlać wybory. Więc trzeba porysować trochę głębiej i znaleźć najlepsze powody, które sprawiają, jednej wersji do drugiej.

Różnice w zużyciu Opel Insignia benzynowych i wysokoprężnych

Ta różnica w zużyciu, co ciekawe, nie osiąga swoje największe szczyty w mieście, gdzie uruchamia i zatrzymuje kolejnymi karać cięższy samochód, ale droga, gdzie wyższy moment obrotowy pozwoli utrzymać najdłużej dłużej, co pozwala na Nasze pomiary oszczędności ponad 1,3 l / 100 km poruszających się z prędkością blisko prawne.

Jednak ta kalkulacja nie jest kompletna ani absolutna, ponieważ nie bierze pod uwagę koszt podatków identyczne w tym przypadku zarówno komunalnych być poniżej 11,99 fiscales- koni, nie ma różnic w cenie ubezpieczenia, możliwe niesprawności i konserwacji, jeden z aspektów, w których łańcuch podział daje korzyść średniej benzyna okresie. Powodem nie jest im w tym, jak te dane mogą się znacznie różnić w zależności od stylu jazdy, wycieczki robić i czym jesteśmy nieostrożni warsztat konserwacji ... jak zdecydujemy.

Opel Insignia benzyny i oleju napędowegoGdy Opel Insignia lepiej benzyna

W uzupełnieniu do sumy kilometrów możemy zrobić w ciągu roku, typologia z nich będzie mieć również znaczenie, ponieważ nie tylko zużycie miejski jest bliżej w tym drogi, ale najnowsze silniki turbodiesel generacji mogą być bardziej skłonni do zaoferowania kłopoty jeśli większość naszych wycieczek są krótkie. Powód? Składniki do oczyszczania gazów spalinowych nie osiągnęły optymalną temperaturę przed zakończeniem nasza droga tak, że może powodować problemy ze względu na nagromadzenie odpadów nie syntetyzowane zawory EGR, filtr cząstek stałych, a nawet katalizator SCR wyłączeniem olejem napędowym, co wymaga użycia AdBlue, dodatek, który rozkłada się tlenki azotu i obserwować swoje wydatki. Stąd, jeśli nasze zwykłe trasy pozostają w dwóch figur, benzyna iść wydawać się bardziej odpowiednie niż Diesel.

Wręcz przeciwnie by było, gdyby nasze drogi miały być kilkaset kilometrów. Stąd, nie tylko będziemy mieli ścieki działa w najlepszy sposób, ale będziemy mieć dodatkową oszczędność niższym zużyciu, a także mogą korzystać z najlepszej pary dostawy -Guarantee bezpieczeństwa poprzez zapewnienie lepszych prędkości odzyskanych bez redukcji i aby utrzymać najwyższy bieg podczas większości czasu w naszej podró.

Komfort i bezpieczeństwo Opel Insignia

Wewnętrzna dźwięk będzie jednak trudno poczynić znaczne różnice, co najmniej raz od aerodynamiki tonie silnik wysokoprężny mruczenie insygnia, około 90 km / h. W każdym razie, musimy rozpoznać, jak w benzynie jest łatwiejszy do prowadzenia rozmowy pomiędzy pasażerami fotele przednie i tylne ze względu na różnice częstotliwości drgań akustycznych. Ale jest też bardziej odporne na hamulce, jeżeli następstwo hamowania awaryjnego poszukiwania kropkę, nawet jeśli jedno hamowanie tak być, że może się zdarzyć, jeśli osiągnięcie nagłej retencję różnice są rejestrowane mniej niż 2,5 m; mniej niż pół hamowania samochodu od 140 km / h nie powinno się zbytnio obawiać.

Opel Insignia Diesel i benzynaNie ma również istotnych różnic co do sposobu zauważymy zawieszenie, z dobrym poczuciem komfortu i zachowania się w długim krzywych autostrady, gdzie uczucie opanowanie jest pełny przez cały czas i wyświetla wyrafinowany charakter. Chociaż, jak można sobie wyobrazić, że nie jest to najbardziej odpowiedni samochód do jego wielkości i wagi dla szybkiej jazdy krzywe jako obszary górskie przełęcze.

Trudniejsze do oceny subiektywne odczucia są. Takie jak właściwości jezdne, różne pojemności ciągnąć rozwój zmian krążących na niskich obrotach czy kosmicznych wizyt na stacji benzynowej mają więcej do czynienia z indywidualnymi preferencjami, że obiektywne czynniki, takie jak dynamiczne zdolności lub wyposażenia Our dwa projekty identyczny do tego ostatniego należeć do tego samego końca handlowej. Podsumowując wynika, że Jeśli ścieżki kilkuset kilometrów nie nasza specjalność i jedziemy miasto chcielibyśmy postawić przez Opel Insignia 1.4 natomiast jeśli będziemy robić wycieczki intercity kilkuset kilometrów, chcielibyśmy by Diesel dla jego najlepszego wykorzystania i jak to jest w stanie łatwiej uzyskać prędkość w sposób wyprzedzania dzięki lepszej momentem.

Możesz być także zainteresowany

- Wszystkie nowe ceny samochodów

- Porównać do trzech samochodów na raz

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo