Ateca Seat, Hyundai Tucson i Nissan Qashqai: Który jest lepszy?

Ateca Seat, Hyundai Tucson i Nissan Qashqai: najlepsze zdjęciaAteca Seat, Hyundai Tucson i Nissan Qashqai: najlepsze zdjęciaAteca Seat, Hyundai Tucson i Nissan Qashqai: najlepsze zdjęciaAteca Seat, Hyundai Tucson i Nissan Qashqai: najlepsze zdjęcia

Prawie 10 lat życia handlowego ma Nissan Qashqai. Gdy przybył, nikt, absolutnie nikt, trzęsienie ziemi będzie generować w gusta klientów, a dowodem na to, że żaden producent miał wtedy przygotował podobny model wyobrazić. Jednak w ostatnich latach konkurenci nie padało wszędzie, gotowy do walki o koronę i sukcesów. Ostatni gość przybyć na tej imprezie jest Seat Ateca SUV nazywa się odgrywać wiodącą rolę w sporcie i teraz jest głównym celem. Ale są też inne modele, które są również bardzo dobrze połączone z ogółu społeczeństwa, jak Hyundai Tucson. Chcesz wiedzieć, co by wygrać w trójdrożny walka? w autopista.es masz.

Magiczna recepta na SUV

Tak, prawie dziesięć lat temu wyrwał całości "zjawisko społeczne„W sektorze motoryzacyjnym, ale pytanie brzmi: dlaczego nagle Nissan Qashqai stał idealny samochód dla wielu ludzi? Odpowiedź podana jest również Ateca Seat i Hyundai Tucson: Ponieważ wysoki jazdy (co wielu kierowców generować im większe bezpieczeństwo i kontrolę środowiska), wygodę, aby wejść lub wyjść z kabiny i pomieścić dzieci w rodzinie, dobry buta i wystarczająco dużo miejsca w kompaktowym rozmiarze, nie strzelać zużycie i, oczywiście, przystępnej cenie.

Ateca Seat, Hyundai Tucson i Nissan QashqaiOczywiście istnieją inne modele, które są stomped do tej kategorii, choć, co ciekawe, wiele z nich SUV Sukces akcji „genetyczny” nawzajem. Czy, na przykład, w przypadku Kia Sportage, opracowany wspólnie z Hyundai Tucson, z różnic konstrukcyjnych lub drobnych regulacji dostrojenia każdej marki, ale mają tę samą technologię i większość komponentów. Coś podobnego dzieje się z renault kadjar, innym SUV wykorzystuje wiele z bagażem jego „kuzyna” THE Nissan Qashqai, w ramach tego samego konsorcjum przemysłowego; natomiast istnieje podobna sytuacja między Tiguan oraz Ateca Seat, które również mają one dużo platformy technologicznej i, mimo osiągnięcia ostatecznego znaczenia ciała, w kwestiach związanych z postrzeganej jakości lub nawet w rezerwach w zakresie sprzętu siebie.

potężny obraz Hyundai Tucson

A mówiąc o wielkości, na przykład, widzimy, że hiszpańska marka zdecydowała się dość kompaktowy SUV, jak Ateca Seat dokładnie mierzy 4,36 m długo i prezenty wymiary niemal sięgają Qashqai. Wielkość obu jest w pewnej odległości od innych konkurentów wykazującego właśnie Hyundai Tucson, co jest 12 cm dłużej i inne o 6 cm wyższa niż one. Szczerze mówiąc, te wymiary nadać mu superior opakowanie Model Korei Południowej, która jest ceniona zwłaszcza gdy widzimy trzy SUV razem. Jest to mocniejsza zewnętrzny wizerunek, ale to wiąże się również przeciwwskazań, jak omówiono poniżej.

Ale zwróćmy się do Wewnątrz tych trzech SUV. Ateca Seat Jest bardzo atrakcyjny, Transmituje wysokiej jakości dla materiałów i starannością widoczne w aukcji, podkreślając duży centralny ekranu 8 cali największego systemu multimedialnego że siedzenie jest używany do tej pory jeden z jego modeli. Funkcjonalność jest jedną z jego zalet, pozycja jazdy, w której znajdziesz się swobodnie od razu. Hyundai Tucson również przyciąga wielu szczegółów i poziomu jakości, unapologetic spojrzenie na najbardziej prestiżowych rywalami w tej kategorii. Nissan Qashqai Jest to chyba najmniej zaskakujące, ale zdobył swoją reputację i ma bardzo atrakcyjny wizerunek ekskluzywna wersja Black Edition który towarzyszy nam podczas tego porównania.

Hyundai TucsonAteca siedziska: zaskakując przestronności

Pomimo różnicy w wielkości zewnętrznej przodu Hyundai Tucson, Ateca Seat oferta trzy centymetry mniej Rozstaw Hyundai i jeden mniej niż Nissan Qashqai, tak że mierząc przestrzeń dostępną dla pasażerów skaczących niespodziankę. Na początek, fotele Ateca są w najniższym położeniu, bliżej ziemi w dwóch rzędach niż jego rywale, dzięki czemu dochodzi do pliku więcej pionowy prześwit; aw tylnych siedzeń ma siedzibę również ciekawie największa wydrążona noga, większe niż 3 cm do 4 cm Qashqai i Tucson. W hiszpańskiej marki „mieliby pimped”. Ponadto, dane zebrane przez Centrum techniczne wskazują, że ma Ateca pnia 450 litrów, przeciwko 455 Qashqai i 470 Tucson, wszystko z wystarczającą pojemność, aby zapewnić rozwiązania dla rodziny.

Seat TDI Ateca 150 4Drive, z AWD, pod maską nosi znajomy silnik 2,0 litrów mające liczne modele grupa Volkswagen. Pokrywa się z przesunięciem CRDi Hyundai Tucson, choć zapowiada moc 136 KM w porównaniu z 150 KM SUV hiszpańskim. Nissan Qashqai w zakresie porównywalna wersja jest dci 130 KM, z silnikiem 1,6 litra podpisany przez Renault. W każdym razie, Tucson, który reklamuje większy moment obrotowy i mniej rutyny: 38,1 mkg tylko z 1500 obr./min. Poziom gładkości operacji tylko drobne niuanse je rozdzielić, ale nie decydujący w wyborze jednego lub drugiego.

Ateca siedziska: Szybki i oszczędny

Wraz z siłą ich silników, Waga jest kolejnym kluczowym czynnikiem w swojej zwinności. Tak więc, na naszej skali Seat Ateca zdobył 33 kilo mniej niż Nissan Qashqai i „215 kilogramów mniej !! Hyundai Tucson, ciężarem, który oczywiście ma swoje konsekwencje i znajduje odzwierciedlenie w pomiarach wydajności. Tak więc, na przykład, widzimy, że przyspieszenie 0 do 100 kilometrów na godzinę Ateca TDI siedziska 150 jest nakładana z absolutną jasności (odwraca 9 sekund dokładne) i odległość w drugiej połowie Hyundai Tucson CRDi 136 oraz dwóch Qashqai dCi 130. A jeśli przeanalizujemy wyprzedzania przebieg odniesienia, 4th, przechodząc 80 do 120 km / h Ateca Siedzisko jest bardzo szybki, zatrudniających nieco więcej niż 7 sekund w tym odzysku, Hyundai Tucson 8.3 sekundy i 8,8 sekundy za Nissan Qashqai, również dobre zapisy zabezpieczające dać przechodząc innych pojazdów.

Ateca SeatZ 5. biegu rzeczy są znacznie równe; natomiast w 6. Seat Ateca jest znacznie wolniej niż jego dwóch rywali dla niej długi końcowy rozwój, odciążyć bardzo koncentruje się na mechanicznych rejsów obsługiwanych przez tocznych ekspresowych. To z kolei pomaga osiągnąć wielki Rzeczywista średnie zużycie 5,8 litrów, podobny do Nissan Qashqai (5,9 l / 100 km), który jest również bardzo jasne w tej sekcji, a prawie litr odległości Hyundai Tucson (6,7 l / 100 km), oskarżając różnica w wielkości / waga-i powiedzieliśmy, że będzie i contraindicaciones- Zatrzymaj braku systemu&początek zmniejszenie wydatków miasta.

Ateca siedziska dla zachowania; Hyundai Tucson na komfort

Ponadto, siedzenie utrzymana w Ateca że dobre strojenie podwozia Przewagą następny w swoich modelach, tak że kończy się jedno przewożące Najbardziej dynamiczny odczucia sterownik do wydajności lub zachowania w uzwojenie obszary, z szybszym i przyjemnego w dotyku kierunku jak te obecne w tych wersjach Nissan Qashqai i Hyundai Tucson.

Zawiesinę zauważyć Ateca nieco twardsze podczas jazdy po wyboistych odcinkach, przy lepszej absorpcji nieprawidłowości w jego rywale, z Hyundai Tucson SUV przy którym osiąga się najwyższy poziom komfortu. Oczywiście, te samochody odpowiedzieć na filozofii użytku rodzinnego iw tym sensie są trzy bardzo ładne podróżować, przez sposób ich funkcjonowania w ekspresowych i komfort pasażerów postrzegają po zgromadzeniu kilometrów, ale byłoby umieścić punkt powyżej jakość jazdy od Tucson testowane. Nie jesteśmy do specjalistów zjeżdżają z asfaltu, ale ich systemy 4x4 zapewnić im wielki kredyt dla ścieżek lub ścieżki przesuwając trochę trudności z ograniczeniami niski prześwit ciała a także zamontowana zazwyczaj opon standardowych. Hyundai Tucson dodany w jego wyposażenia użytecznego Descent Control do użycia "off road".

Nissan QashqaiNissan Qashqai: bardzo konkurencyjne ceny

Co do relacji cena / dożycie, podjęliśmy jako odniesienie najbardziej podstawowe wersje silniki turbodiesel konne porównaniu (od 130 do 150 KM) i z kalkulatorem w ręku jest bardzo jasne, że Nissan Qashqai zbyt mocno w tej sekcji, około 1200 euro na wyjeździe z Ateca i ponad 4000 w porównaniu do Tucson.

Ale wszystko ma swoje wyjaśnienie, jak SUV Hyundaia To jest standardowo wyposażony w znacznie bogatszego wyposażenia, który integruje liczne pomoce jazdy, dodatkowe elementy komfortu, a nawet przeglądarkę w Nissan Qashqai będzie musiał dopłacić lub udać się do ich najbardziej kompletnych wykończeń do rozporządzania, tym N Connecta lub Tekna. To samo dotyczy, choć w mniejszym stopniu, w Ateca Seat, który ma również poziom pełniejsze xcellence. Wojna handlowa jest bardzo intensywny w tej kategorii, więc trzeba uważnie przestudiować obdarowanie przez nas usług naprawdę chodzić i patrzeć w ASO szczegółowo każdy budżet.

Możesz być także zainteresowany:

Ateca Seat X-Perience: bardziej ryzykowny Ateca

Sprawa TDI Ateca: wszystkie klucze

SUV Porównanie: Q2 Audi, Mercedes i Mini Countryman GLA

Najlepsze sedan i środki SUV przybyć w 2016 i 2017 roku

Jakie są awarie samochodów kompaktowych SUV-ów i najlepiej sprzedających?