Ciepła, dżemy … Jak uniknąć przegrzania silnika?

Ciepła, dżemy ... Jak uniknąć przegrzania silnika?

Wraz z nadejściem lata, wchodzimy do porze roku najbardziej podatne na silniki ogrzewania pojazdów. Istnieje wielu kierowców, którzy zastanawiają się, dlaczego tak się dzieje, a przede wszystkim, co zrobić, gdy to się dzieje.

Nie tylko ludzie cierpią na wysokie temperatury. Intensywne ciepło może być prawdziwy ból głowy, jeśli chodzi o samochody, jak to ma wszelkie szanse, aby stał się bardziej poważny problem ... zwłaszcza gdy pojazd i cenić kilka lat. W większości przypadków, zapobieganie jest najlepszym sposobem, aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji.

Dlatego są one nigdy się kilka porad dotyczących jak reagować, gdy wskaźnik temperatury silnika -located na panelu electrónico- powiedział, że jest powyżej normy, to znaczy, przekraczającej 90 stopni. Tylko wtedy można uzyskać sterownik do reagowania w czasie, aby uniknąć zdenerwowany z powodu ogrzewania; Po tym, chłodzenia silników samochodowych -W ogromnej większości odbywa się za pomocą układu, który jest nie tylko składa się z wody, także przeciwutleniacze i przeciw zamarzaniu. A jeśli jest zbyt późno, a wskaźnik temperatury jest włączona, biorą pod uwagę tych porad.

Zatrzymać pojazd

Jeśli temperatura silnika jest wyzwalany, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zatrzymać samochód, wyłączyć go i pobyt w ten sposób na chwilę. Jeśli po ocieplenie ustępuje, nadszedł czas, aby zadzwonić do usług wsparcia.

płyn przeciw zamarzaniu

Po pozostawieniu aż silnik ostygnie, należy otworzyć pokrywę zbiornika, który przechowuje płyn chłodzący i ostrożnie sprawdzić poziom płynu chłodzącego líquitod; jeśli jest poniżej znaku musi go zastąpić. Działanie to nie powinno odbywać się przy ciepłym silniku może spowodować poważne oparzenia.

Czy jest jakiś przeciek?

Na niedawno przeglądowi ciecz chłodząca nie jest bardziej sprawdzić dno zbiornika ponieważ może to wskazywać na nieszczelność. Należy zwrócić uwagę, aby każda ze stron i sprawdzić, zwłaszcza stawów.

Skręć w chłodnicy

Zrób to samo z grzejnik ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia przez kamień, na przykład. Sprawdź punkty połączenia z silnikiem.

Problem pompa

Przeciek może być, nawet w samej pompie. Jeżeli płyn jest ciemno to dlatego, że korozja System, stąd potrzeba odnowienia specyficzny obieg cieczy tolerują wysokich temperatur.

Dodatkowa wskazówka

W uzupełnieniu do tych wskazówek, należy przestrzegać pewnych zaleceń, aby uniknąć kryzysu. I do kontrolowania chłodziwa, zaleca się, aby przetestować, aby sprawdzić Termostat skuteczność zarówno wentylator pozostawiając jałowego silnika, odpowietrzyć instalację co trzy lata, sprawdź pokrywę zbiornika i dostosować stawów. Gdy nie ma odwrotu, to najlepiej, aby wyłączyć silnik i ostudzić przed sprawdzeniem zbiornik wyrównawczy. Jeśli poziom jest niski, należy dostosować wodą lub konkretnej cieczy (jeśli szybciej schłodzić silnik lodówce tylko radiator).

Możesz być także zainteresowany

- Chcesz nowy samochód? Przed docenia swój samochód za darmo

- Co temperatura może osiągnąć silnik samochodu?

- Jak usmażyć jajko na silniku samochodu? (Wideo)