sztuczki i utrzymanie samochodu na śniegu jazdy

wskazówki śnieg jazdy

Śnieg zapewnia większą przyczepność niż lód, ale powinniśmy podjąć takie same środki ostrożności: Circular delikatnie, Adres zakrętach przy niskich obrotach i nie robić zamieszania z kierownicą będzie naszym maksimum.

Wpływ opona zimowa jest bardzo podobna do błota. Opona musi przeniknąć miękką część znaleźć twardą powierzchnię poniżej. Ponieważ opony są szersze nasz pojazd, mniejsza powierzchnia styku z asfaltem i my, dlatego tym gorsza przyczepność. To nie powinien siadać opony ponieważ bieżnik wzrośnie, a tym samym nie przybić mu opony na śniegu, aby bawić się z asfaltem.

Jeśli mamy do wiele wycieczek obszarów ze śniegiem, najlepsze jest to, montowania opon zimowych takie same jak zalecane przez producenta do normalnego użytku. Struny są najlepszym lekarstwem na konkretnych sytuacjach, ale trzeba je znać. Oto jak to zrobić, najlepiej jest ćwiczyć w garażu to ciepłe, że mając umieścić je na drodze, to zrobić w jak najkrótszym czasie.

Jeśli istnieje opady śniegu, wskazany postępuj zgodnie z kolein, że inne samochody zrobili wcześniej. Kiedy masz dużo, to lepiej zrezygnować i przenieść je bez wchodzenia na śniegu. W tym przypadku, musimy zwrócić szczególną uwagę na podwoziu; jeśli śnieg gromadzi się, może to spowodować poważne uszkodzenie samochodu.

twarz była Nachylenie lub gradient Nevada jest żmudne zadanie. wzrosty -i tylko wtedy, gdy nie jesteśmy na otwartej drodze: rampy garażu, na przykład, Możemy spróbować wspiąć się z powrotem w dół, pod warunkiem, że model jest napęd na koła przednie. Masa spocznie na przedniej osi, zwiększając przyczepność. w upadki, Lepiej iść krótkie i przejść przez obszary śniegu, które nie zostały wydeptane marsze.

Co dziwne, w obszary z dużą ilością śniegu na drodze możemy również wygrać odłączając sterowanie Przyczepność. Jeśli tego nie zrobimy, system może „zwariować”: przyspieszenie utraty przyczepności występuje, tak że urządzenie stosuje się hamulec na koła tracą przyczepność. System jest przyspieszanie i hamowanie w tym samym czasie, co rozgrzewa hamulce i samochód nie osiągnie swój cel: awansować. to najlepiej, aby przyspieszyć bardzo sprawnie w wyższych biegach, drugi lub trzeci, aby wyjść z zastoju.

śnieg

I mgła?

Mgła powoduje również znaczna utrata widoczności i mokrym asfalcie. W obliczu tego środka pogodzie zwiększa odstęp bezpieczeństwa z samochodu jadącego z przodu i Umieścić światła przeciwmgielne. Pamiętaj, że z tyłu są bardzo irytujące dla innych kierowców: desconéctalas ponieważ nie są one potrzebne. W większości przypadków, zanurzył Są one wystarczające do usunięcia sekcję z mgły; długi tworzyć „efekt halo” (Światło odbija się i nie pozwala nam widzieć drogę) raczej niewygodne.

Utrzymanie samochodu w zimie, niezbędna

Samochód musi dbać i pieścić przez cały rok, ale zimno jest szczególnie szkodliwe dla mechaniki naszego samochodu. Najlepiej byłoby, gdyby pojazd nie wystygnie, więc przechowywać go w garażu lub w zadaszonym miejscu Jest to najlepszy wybór. Jeśli samochód śpi na otwartej przestrzeni, to jest prawdopodobne, że w godzinach porannych znajdziesz to pełne szron lub lód. I pozbyć się tego kłopotliwego problemu, zwłaszcza w przedniej szybie, nie wszystko: to, co trzeba zrobić.

elementy samochodu należy w większym stopniu uwzględniaćopony, muszą mieć głębokość bieżnika i odpowiednie ciśnienie, światła a inni lubią szczotki, poziomy lub bateria, cierpi bardziej niż jest to konieczne w niskich temperaturach. w tym wideo możemy powiedzieć, w jaki sposób należy dbać o tych pierwiastków w zimie i proponujemy różne wskazówki.

Możesz być także zainteresowany ...

5 Wskazówki dotyczące jazdy w deszczu

Jaka jest najlepsza opona zimowa?

Dlaczego cierpimy aquaplaning?