Samochodów i przyczep: Top 5 Wskazówki dotyczące ubezpieczenia podróżnego

Samochodów i przyczep: Top 5 Wskazówki dotyczące ubezpieczenia podróżnego

Chociaż karawana jest opcją dla każdej porze roku, to jest teraz w lecie, gdy planujemy zrobić dłuższą podróż i cieszyć się te dni zasłużony odpoczynek. Karawana jest klasycznym, który jest teraz bardziej modne niż kiedykolwiek, a wielu kierowców wybrać go jako pierwszego wyboru, aby Twoje wycieczki do swobodnego przemieszczania oferowanych, w obliczu ograniczeń konwencjonalnej podróży. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z mobilnością, Arval, BNP Paribas, należące do grupy, oferuje te klucze do korzystających z wakacji z naszych porad karawany.

1 Masa przyczepie ma znaczenia

Do jazdy przyczepy nie zawsze nam służyć jazdy typ licencji B, bo z tym uprawnieniem możemy jechać tylko z przyczepy 750 kg niedowagą. Jeżeli suma wag pomiędzy samochodem a sama karawana jest mniej niż 4.250 kg, potrzebna jest karta B96. Jeśli między samochodu i przyczepy kempingowej sumie między 4250 kg i 7000 kg, wymagana jest licencja B + E. A jeśli masa samochodu i przyczepy kempingowej przekracza 7000 kg, wymagana licencja jest ciężarówka C + E. Dodatkowo przyczepa potrzebuje odpowiedniego ubezpieczenia. Jeżeli masa jest mniejsza niż 750 kg nie jest konieczne, ponieważ jest chroniony ubezpieczeniem pojazdu, ale jest cięższy, będzie wymagało zatrudnienia odpowiedniego ubezpieczenia.

2- Czy dopasować samochód do podjęcia karawanę?

Musimy sprawdzić i upewnić się, przed rozpoczęciem podróży, nasz samochód nadaje się do przenoszenia karawanę. Nie wszystkie samochody mogą zrobić, więc trzeba potwierdzenia specyfikacji technicznych pojazdu, i mogą wytrzymać ciężar do tyłu, bo inaczej, pojazd mógł doznać poważnych obrażeń. Zwykle masa przyczepy nie może przekraczać połowy masy samego samochodu.

3- Utrzymywanie optymalnego przyczepę

Zanim pojawi się dzieje z naszą karawaną, musimy przeprowadzić serię testów aby upewnić się, wszystko jest w porządku. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzić ciśnienie wszystkich kół. Jest również bardzo ważne, aby poziom dobrych wagi pomiędzy dwoma pojazdami, samochodzie i przyczepie kempingowej. Zaleca się aby nie przeciążać bagażnika samochód z tyłu nie tracić wysokość. Również w przyczepie musi spróbować, że środek ciężkości znajduje się tuż przed kołami tak niskie, jak to możliwe, ponieważ jeśli ośrodek jest zbyt wcześnie, nie można obracać.

4- Zmiany prędkości jeśli będziemy karawanę

Przy podejmowaniu autostradą, należy pamiętać, że prędkość prawny krążyć, kiedy można wziąć karawana jest inna, niż gdyby tylko krążyć z samochodu. na autostradach, ograniczenie prędkości dla pojazdu z przyczepą, mniejszej niż 750 kg 90 km / godzinę. Jeśli waży więcej niż 750 kg, limit wynosi 80 km / h. W konwencjonalnych dróg wszystko powinno prowadzić do maksymalnie 80 km / h, podczas gdy inne drogi poza miastem, limit wynosi 70 km / h. W mieście To musi dostosować się do maksymalnej prędkości 50 km / h lub 30 km / h, zgodnie z ustaleniami. W końcu, jeśli w obiegu drogi Nasza karawana nie możemy wydać około 25 km / h.

5- ostrożność podczas jazdy z przyczepie

Na drodze, podczas podróży samochodem z karawaną, musimy zawsze pamiętać, że bezpieczna odległość należy zwiększyć z pojazdu, ponieważ w przypadku konieczności dokonywania zatrzymania awaryjnego potrzeba więcej miejsca. Podczas wyprzedzania, trzeba mieć więcej metrów, a teraz samochód jest dłuższy i manewr będzie dłuższy.

Szczególną ostrożność w czasie nachylenie skierowane. Aby przesłać, to lepiej jest użyć krótkie samochodu silnik nie wchodzi obroty i marsze cierpi nadmiernie. Z pochodzenia, zawsze cichy i lekko wciśnięty hamulec.

oraz podczas parkowania, pamiętać, że wolny kemping nie jest dozwolone, więc trzeba będzie znaleźć kemping lub zatwierdzonych specjalnie dla obszarów nocnych.

Możesz być także zainteresowany:

Wiedzieć krajowej ustawy o przyczep i samochodów kempingowych

Najdroższe samochody i zwierzęta słynny