rowerzysta obowiązki droga

rowerzysta obowiązki droga

Nowe Prawo o ruchu obejmuje szereg Zmiany i nowe przepisy dotyczące przewozu rowerów zarówno miasta i jazdy autostradą. Wszystko to przyjdzie w życie pod koniec 2013 lub na początku 2014 roku.

Najważniejsze cechy nowej ustawy o ruchu

1 - wiedzą, gdzie powinien krążyć w każdej chwili:

ilekroć tam ścieżka rowerowa musimy używać go bez żadnych wątpliwości, ale, jeżeli to niemożliwe, musimy mieć na uwadze pewne pojęcia. Na drogach miejskich To musi być Circular dołączone do prawej strony wszystko podjazd możesz, tak że ani zagrożone lub utrudniać być rozwijane. w obszary międzymiastowe regulują tę samą zasadę, ale Ilekroć berm będzie musiał użyć. Do jazdy na rowerze przez dwujezdniowej Konieczne będzie mają więcej niż 14 lat i jazdy na poboczu. Niektóre z tych sekcji zakazać rowerzystów uruchomione na nich, co jest w porządku od 200 euro w przypadku naruszenia tej zasady. powinny znaleźć przez chodnik dla pieszych, musimy wysiąść z roweru, jeśli nie jest to możliwe, aby utrzymać bezpieczną odległość co najmniej jednego metra.

2 - Obowiązkowe oświetlenie:

Ilekroć rower krążyć zgodnie z harmonogramem noc, w zachodem a wschodem słońca, i po inwazji Drogi miejskie i międzymiastowe w słabym świetle lub w tunelach Konieczne będzie podjąć odpowiednie oświetlenie. Jest to białe światło pozycyjne z przodu i jednego koloru czerwonego z tyłu towarzyszy catadioptric tym samym kolorze -Nigdy trójkątny kształt. Będzie to również konieczne Zastosowanie kamizelkę odblaskową. Intencją jest uwidocznić zarówno rowerzysta i jego rower 150 metrów. pociąga za sobą niezgodność 80 euro kary -dla brak lampy- i 200 euro reflectante - nie nosić kamizelkę.

3 - kadłub:

To będzie obowiązkowe nosić zatwierdzony kask Podczas jazdy przez dróg międzymiastowych. dzieci poniżej siedmiu lat lub mniej pasażerów w siedzibie będą musieli nosić w każdym przypadku. jedyny wyjątek do dostosowania tego będzie bezpieczeństwo w obszarach wznoszących rampy, gdy ciepło jest ekstremalne lub medycznych akredytacja wyłączająca jeźdźca taką odpowiedzialność. Kary za takie naruszenie jest karane 200 euro.

4 - Ile można wskoczyć na rower?

rower tylko pozwala on rowerzysta sam go przesłanego, ale go Dopuszcza się przewozić pasażera na dziecko do siedmiu lat, dopóki odpowiedzialny za rower jest z wiekiem.

5 - nie telefon komórkowy lub słuchawki:

Zastosowanie tych urządzeń jest karane 200 euro grzywny.

6 - manewry jako

Zawodnik jest zobowiązany do wyprzedzeniem swoje ruchy na drodze. Jeśli chcesz Należy skręcić w prawo przedłużyć prawą rękę z dłonią skierowaną w dół, podczas skrętu w lewo będzie musiał złożyć w górę prawą rękę. Można również użyć lewe ramię i, w miarę możliwości, być powiadamiany o gwałtownego hamowania machając ręką w górę iw dół ruchami.

7 - Może być napędzany równolegle:

Tak długo jak nie blokować innych pojazdów.

8 - Ograniczenia prędkości:

Rowerzyści powinni Ograniczenia prędkości szacunek dla każdej ścieżki, nie przekraczających 45 km / h, ograniczenie prędkości dla rowerów.

9 - Zero alkohol rower:

Jak w samochodzie, przejdź na pokonywaniu rowerem 0,25 mg / l alkoholu w wydychanym powietrzu i 0,5 g / l alkoholu we krwi Podobnie jak w elementach samochodowych grzywny w wysokości do 500 euro. Okrągły pod wpływem substancje psychotropowe także jest poważnego uchybienia.

10 - Rowerzyści nie straci punktów jazdy:

Zasada ta kończy się utratą punktów dla rowerzystów -bardzo kontrowersyjna aż do teraz. To dlatego, jazda rowerem nie wymaga żadnej specjalnej licencji, więc nie można stosować takich sankcji.