Jak wyrejestrować pojazd

Jak wyrejestrować pojazd

W czasach kryzysu, Istnieje wiele właściciele samochodów, którzy zdecydują się disenroll, głównie ze względów ekonomicznych, które nie pozwalają na odpowiednią konserwację. Inni, ponieważ zmiany miejsca zamieszkania do innego kraju; lub z tego prostego powodu, że nasz samochód jest zbyt stary i ma achatarrarlo. I bardziej drastyczne, ponieważ ukradli.

Jeśli jesteś zainteresowany wyrejestrować samochód, lub jeśli zastanawialiście się, co zrobić, aby przeprowadzić ten proces, należy wiedzieć, że istnieją dwa sposobyPierwszy Dandolo niska tymczasowo; a po drugie, zainteresowanie wyrejestrowanie.

Peleryna

głównym przyczyny przez które właściciel pojazdu postanawia disenroll są następujące: niedotrzymania podział wydatków, przeprowadzka za granicę czasowo, Skradziony pojazd się nie jest w stanie przyjąć podstawowe utrzymanie, albo za to, że dostarczone zakupu.

Jeśli zdecydujesz się czasowo wyrejestrować pojazd, należy wiedzieć, że Nie możesz zostawić zaparkowany na ulicy i oczywiście, Nie można przenosić z niego. Samochód musi być obowiązkowo zaparkowany w garażu, publicznych lub prywatnych.

złomowanie

Innym szczegółem, który będzie z pewnością zainteresowany, aby wiedzieć, że w ten sposób, nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku drogowego lub polisę ubezpieczeniową. Ponadto, To nie będzie konieczne, aby przechodzić w tym okresie ITV (Vehicle Inspection), chociaż w chwili disenroll musi zdać odpowiednie kontrole. Później, gdy daję z wysoki Ponownie, jest warunkiem przechodzą przegląd oficjalny.

¿gdzie Możesz zrezygnować tymczasowo mój pojazd? Procedury te powinny być wykonywane w zwierzchnictwo Ruch w prowincji gdzie właściciel zamieszkuje lub w którym jest zarejestrowany samochód. Aby to zrobić, należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy w odpowiednim urzędowym formularzu, w towarzystwie dowód osobisty i prawo jazdy w przypadku osoby fizycznej, i dokumenty pojazdu (Certyfikat rejestracyjny i karta ITV).

W przypadku kradzież, Należy również przedstawić odpowiednia skarga, są zwolnione z płacenia odpowiadający stawka Tak trzeba zapłacić resztę: 8.10 euro.

porzucony samochód

Jeśli masz ochotę zostawić swój pojazd na ulicy, to nie byłby dobry pomysł dla Ciebie. Pozostawić bez odprowadzane niesie grzywnę wynoszącą od 600 euro i 600.000 euro. Nie poddawaj się, że nigdy nie będzie ... a twój portfel będzie dziękuję.

wyrejestrowanie

Jeśli chcesz wyrejestrować samochód i stałe go pozbyć, Istnieje kilka alternatywy masz do dyspozycji: autoryzowane scrapyards -Centers dozwolonej obróbce (C.A.T.), w którym pojazd do odkażania wymagane przez prawo odbywa się; własny DGT (DGT); lub firmy kim oni są dedykowane do zakończenia wszystkich formalności za darmo, jako „DESGUACES Madrycie” lub „Dardebajaelcoche.com”, na przykład.

pojazd można bezpośrednio doprowadzić do tych autoryzowanych, lub ubiegać się o Transfer za pomocą dźwigu. Niezbędne formalności, jak widzieliśmy wcześniej z tymczasowego niskiego wymagane specyficzna dokumentacja: Kserokopia dowodu osobistego, prawa jazdy i dokumentów samochodu i podpisania aplikacji dostarczającej niskiego CAT.

W zamian, otrzymasz certyfikat zniszczenia i wyrejestrowywania dokumentów pojazdu w rejestrze. Będzie to pierwszy dokument, który właściciel musi złożyć do firmy ubezpieczeniowej, aby anulować ubezpieczenia oraz urzędów miejskich, aby zrobić to samo z podatku.