Dziesięć porad dotyczących wynajmu samochodu

Dziesięć porad dotyczących wynajmu samochoduDziesięć porad dotyczących wynajmu samochoduDziesięć porad dotyczących wynajmu samochoduDziesięć porad dotyczących wynajmu samochodu

1. Gdzie jest lepiej wynająć samochód?

Istnieją dwa rodzaje spółek: międzynarodowe korporacje, Avis, Europcar, Hertz lub budżet; i lokalnym, którzy mają swoje biura na lotniskach, dworcach kolejowych i portów. Zdarza się, że ci pierwsi mają promocje i zniżki, jeśli dokonać rezerwacji lub czas są klientem. Tymczasem lokalne przedsiębiorstwa często mają bardzo konkurencyjne ceny.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, skorzystać komparatory internet, jak www.rastreator.com lub www.rentalcars.com.

2. Od jakiego wieku lub co minimalny wiek jazdy można wynająć?

Minimalne wymagania dla wynajmu pojazdu jest roczek mięsa. Ponadto w wiele firm wymaga sterowników za 23 lub 25 lat. Jest również wspólne dla niektórych kategorii pojazdów takich jak deportivos- wymagany jest wyższy wiek.

3. Jeśli masz zamiar jechać więcej niż jedną osobę, powinien komunikować?

Tak, dzierżawy jest ważna tylko dla osoby zadeklarowanej jako kierowca, więc jeśli masz zamiar dzielić czynszu należy powiadomić i uiścić opłatę.

4. Jaki rodzaj ubezpieczenia jest wliczone w cenę wynajmu?

Tylko częściowe ubezpieczenie kolizji (CDW) i kradzieży (TP). W razie wypadku, gospodyni odbędzie się pewną kwotę i będzie trzeba zapłacić resztę. Nasza rada jest taka, że Jeśli chcesz uniknąć problemów i można sobie na to pozwolić, najlepsze ubezpieczenie dla dodatkowego zasiłku dziennego: Jedyną wadą jest to, że nie jest tani, nawet podwoić cenę wynajmu.

5. gospodyni jest zobowiązany dać mi samochód konkretnej marki i modelu?

Pojazdy są pogrupowane według kategorii i rezerwacja i dostawa model nie musi odpowiadać. Wystarczy spojrzeć na -size należącego do tego samego typu, paliwa i urządzenia dla; Jeśli tak nie jest, wynajem nie może dać samochód niższej kategorii, do której uzgodniony, zawsze powinien być lepszy.

6. Czy muszę zwrócić samochód z taką samą ilością paliwa, z jaką uwolnił mnie?

Tak, chociaż niektóre firmy pozwalają na powrót każdego poziomu paliwa płacąc suplement za usługę plus koszt litra tankowania. Pierwsza opcja wyjdzie taniej.

7. Samochód ma zadrapania na ciele, gdy podniósł, muszę dać pewną rolę, aby określić tę sytuację?

Tak, spółka jest zobowiązana dostarczyć dokument przedstawiający wszystkie możliwe wady pojazdu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

8. Czy mogę udać się do innego kraju z samochodem?

Upewnij się, że z góry możliwe jest dokonanie przeglądu najmu.

9. W jaki sposób działać, jeśli samochód się zepsuje?

Niezwłocznie powiadomi firmę. pomoc w podróży jest wliczone w cenę wynajmu i jest skuteczny przez 24 godziny.

10. Miałem problem zwrotu pojazdu, jak i do kogo mam się skarżyć?

Spróbuj rozwiązać ten incydent przedstawiciel wypożyczalni w tym samym biurze. Jeśli nie jest to możliwe, rejestruje skargę na formularzu reklamacyjnym. Następnie można przejść do transportu lądowego Arbitration Boards (Jatt) za pośrednictwem Urzędu Miejskiego Informacji Konsumentów.