Zaoszczędzić! 11 porad, aby wydawać mniej na paliwo

Porady wydać mniej na paliwoPorady wydać mniej na paliwoPorady wydać mniej na paliwoPorady wydać mniej na paliwo

1. Wybór odpowiedniego samochodu

Jeśli jesteś zaniepokojony panorama podniesiony z Diesel, Może jesteś Planujesz Zmień samochód termin krótki średni. Best Buy czele: the Prawidłowa wielkość i silnik, Są one kluczowe znaczenie dla tych, którzy nie chce wydać zbyt dużo paliwa. Z różnych samochodów na rynku, na pewno nie jest jeden, lub więcej, które spełniają wszystkie wymagania, w tym konsumpcji dostosowaną do swoich możliwości. Większość z nich spożywać coś mniej niż ich odpowiedniki dziesięć lat temu. Nie ufaj ślepo konsumpcji ogłaszając. Który mierzymy w Autopista.es są bardziej nadaje się do pokojowego wykorzystania, ale możliwe. koła O, kolejny ważny rozdział, bo zbyt ciężki i duży samochód spędza więcej dziąsła i na ogół bardziej kosztowne.

2. Działanie Przewodzenie

Jeżeli samochód określa limit minimalnej konsumpcji, jak podczas jazdy można przełączać się między 30 a 50 procent swoich wydatków paliwo. To nie dzieje się powoli, ale Przewidujemy, odwracając się i myśleć, koncentratu ołowiu i stosuje się zdrowym rozsądkiem. Nie dostać tył autobusu miejskiego, wybierz wiersz z mniejszymi samochodami zbliżał się do czerwonego światła; droga, nie wystaje zarówno ciężarówkę że jesteś wyprzedzania nie można po prostu wyrzucić, ani przewidzieć, kiedy zakaz, podnieść światło stóp krzywej aby uniknąć konieczności zatrzymywania i ponownego przyspieszenia zbyt dużo, atomowym trochę prędkości na podjeździe do odzyskania na zejście ... Na autostradzie, gdy ruch jest bardzo gęsty, lewy pas "wojska" przyspieszenia i hamowania, jak ciężki wydaje się być wyczyszczone, czasami fałszywe, niepotrzebnie podniesienie konsumpcji. Tutaj, przejdź podążając ścieżką autobusu z jasnej wizji i stale tempo jest zwykle dobra rada, jak również ze względów aerodynamicznych. Toll wybrać wiersz z oczu -except "Traffic Jam"Zawsze jest jakiś niewiele koledzy unikając 4 lub 5 minut czeka go plony ponad 20 kilometrów na godzinę szybciej. Pit-stopów w Formule Jeden kiedy opuści show tempo-samochodu, który jest wart zegarek jechać bardzo szybko.

3. Telepeaje

trochę transites toll, fakt nie całkowicie zatrzymać po prostu tworzących. Częściowo dlatego off kabinie najbardziej przyspiesza jakby to był wyścig ... ale głównie dla bezpośrednich zniżek na wysokości transzy.

4. Za pomocą przeglądarki

Przeglądarka służy nie tylko wiedzieć, gdzie one są i gdzie stałe fotoradary są często mobilne. Jeśli jest to Twoja zwykła trasa już wiesz, ale Większość nowoczesnych przeglądarek, z wolnym również wiedzieć, gdzie zacięcie -a jeśli nie, własną Smartphone- i dostać się korek jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich nerwów ... i do konsumpcji.

paliwo

5. Jakość paliwa

aditivado jest kluczem Dodatkowe właściwości paliwowe nadanie. To substancje chemiczne, które kosztują pieniądze i wyjaśnić cen paliw White Label. Najlepsze paliw nie tylko nie obiecuję niszczy silnik w środku, ale ich dodatki Można czyścić osady i zwały uszkodzenia silnika. Niektórzy lubią mieć ilościowo że BP, najlepiej przebadanych Depozyt może rozprzestrzeniać się do 56 km więcej po użyciu ich ACTIVE Technologia paliwa.

6. balast zapomniane

Ładunek w bagażniku do rozwiązania że gromadzą się one po latach i nigdy nie używany Jest to zmarnowane pieniądze. Gorzej podróży z barów na stałe zainstalowany bagażnik dachowy, czasami lenistwo, inni na wszelki wypadek jeśli aukcja przyniesie box dachowy w tym wątku "ponieważ w ten weekend i go zdjąć", Poza naszymi granicami jest znacznie bardziej powszechne, aby zobaczyć samochody z haka: prawo samochód wielkość na dzień nabycia do dnia podczas wakacji wynająć przyczepę do ładowania worków.

7. Nie należy nadużywać klimatyzacji

Nie zawsze można uniknąć jego wykorzystania, jak klimatyzacja łagodzi dyskomfort, zmęczenie i odejmuje zapewnia prawdziwe bezpieczeństwo. Ale to musi być stosowane z głową jeśli chcesz odjąć od pół litra i pół litra na sto kilometrów. W lecie, hartowane z opuszczonymi szybami, przed podłączeniem, park w cieniu, umieścić ekrany na okna i nie wybrać zbyt niskiej temperatury są dobre rady. Aby uniknąć kondensacji zimą klimatyzacją jest ostateczne, ale kto unika stojący w torbie lub skarpety higroskopijny (i antybakteryjne) Żwirek wchłonąć nośnik wilgoci.

8. Dobre Oil

W większości nowoczesnych samochodów, oleje wydają "kosztowny" Mogą one być tanie, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Nie tylko włącza silnik łatwiej i wymagające mniej paliwa. Bardziej zaawansowane oleje pomaga stworzyć mniej cząsteczek, co zmniejsza liczbę cykli samooczyszczające z filtrów cząstek stałych. Cykle te stanowią około dwudziestu minut pracy z dodatkowym wtryskiem paliwa, który wyzwala zużycie w tym czasie. Najlepsze oleje również zostawić mniej resztek popiołu w filtrze po czyszczeniu, która wydłuża przed konieczności wymiany.

Ciśnienie 9. opon

o napompowane opony (Ile zakład, że jeden z twoich nie ma zalecanego ciśnienia?) Są one nie tylko mniej bezpieczne, ale rOzan więcej i zwiększyć zużycie. Ponadto, koszt niektórych opon może być bardzo wysoki, a zło napompowane nieregularne i przedwczesne sobie sposób: ínflalos dobrze i uczynić je ostatni.

10. Programy Lojalnościowe

Wiele firm dostarczające paliwo mieć karty lojalnościowe wprowadzenie Programy ciekawostki lub nawet rabaty bezpośredni. Jest to najprostszy sposób, aby zaoszczędzić bezpośredni udział procentowy w kosztach paliwa. Ujmując to łatwe i nie wypełnić portfel kart, istnieje jako aplikacji dla telefonu.

11. Dobrze utrzymany

Pewnie doświadczył sytuacji, że klimatyzacja nie działa dobrze schłodzić i wieje trochę. Poprosić o zmianę gazu i, niespodzianka, jest to filtr przeciwpyłkowy, który jest zatkany i nie pozwala powietrze. Zostałaś marnowania paliwa i zły czas dla "wtyczka" brud. Z silnika jest równy, brudny filtr powietrza sprawia, że ​​przejście silnika tak źle -na swój własny sposób i trzeba nadepnąć na spacer i spędzić więcej podobnie.