Dudas: Wygasa benzyny? A Diesel? Czy stracą właściwości z upływem czasu?

Dudas: Wygasa benzyny? A Diesel? Czy stracą właściwości z upływem czasu?

Ciekawy zapytanie odpowiemy dziś dzięki pytanie zadane nam Isabel Pérez. Być może zbyt kiedy już podniesiony, a jeśli nie, to na pewno teraz też mieć wątpliwości. To jest pytanie "Coraz więcej silników benzynowych, które są przystosowane do korzystania z gazu lub bezpośrednio je kupić za pracę priorytetowej z propanem lub metanu. nawet Istnieje plug-in hybrid że przenieść większość czasu z energii elektrycznej. to może być stwarzać problemy dla kierowców, szczególnie w tych modelach (metan), gdzie nie jest możliwe, aby wybrać rodzaj paliwa wykorzystywanego w Jeżeli caducase benzyny. naprawdę rozkłada się w czasie? I Diesel? Co spowalnia lub przyspiesza degradację? Ile musi się wydarzyć, aby uczynić je bezużytecznym?”. A to pochodzi następny jest nasza odpowiedź.

Nasze ekspertyzy techniczne odpowiedzi

Aby odpowiedzieć na te pytania Użyliśmy Mobilność naukowców w obszarze Repsol Technology Center. „Proces Degradacja paliwa -Mamy powiedzieć-to Utlenianie węglowodorów generowanie nierozpuszczalnych związków i gumy, które można dać problemów przechowywania, transportu i końcowego zastosowania paliwo. czynniki, które wpłynąć Najważniejszym sposobem na tej degradacji są skład paliwa, czas, Obecność tlenu, padania światła, poddanie paliwa do wysokie temperatury i Obecność metali które działają jako katalizatory reakcji utleniania ".

„Dlatego -añaden- The Czas trwania paliwa zależy od wielu czynników, zarówno związane z właścicielem natura diesel (Pochodzenie, skład, biopaliwa, etc.), a czynniki zewnętrzne (światło padania, wysoka temperatura, obecność metali, lub obecność wody). Nasze doświadczenie wskazuje, że 3-6 miesięcy okresy przekraczające może spowodować destabilizację benzyn i diesli, zmieniając ich właściwości fizykochemicznych i wytwarzające odpady co może prowadzić do problemów. "

Jednak prawdą jest również, że Nowe formuły „zapewnić ochronę paliwa dłuższe okresy do 12 miesięcy, zabezpieczenia układu paliwa i wtrysku paliwa silnika spalinowego i optymalizacji”. To dlatego, że składniki antyrdzewne i włączenie demulgatorami. Nawet oleje napędowe, w przypadku Repsol, mają stabilizujące dezaktywator metalu wzór.

Że jest” wyłączny patent Repsol, neutralizacji rozpuszczonych metali w paliwie. Ponadto zawierają one sformułowane przeciwutleniacz naturalny hamowania utleniania oleju napędowego i komponent dyspergujący Zapobiega nierozpuszczalnych cząstek osadzonych. Połączenie tych elementów przedłuża oleje gazowe i utrzymując jego trwałość uzyskuje się, że układy zasilania i pojazd mechaniczny wtrysk są czystsze, z większa ochrona i niższe koszty utrzymania”.

Możesz być także zainteresowany:

Pytania: Czy należy unikać umieszczania hamulca ręcznego w samochodzie po fotografowaniu szybko?

Wątpliwe: Diesel, Normal lub premii? Jak to wpływa?

Pytania: Czy można rozbić turbo pójść tabeli stóp?