Zmęczenie za kierownicą

Zmęczenie za kierownicą

Walka zmęczenie powinno być jednym z naszych priorytetów kiedy za kierownicą. To pozwoli nam cieszyć się przyjemną i komfortową jazdę, a także oszczędzić nam niepotrzebnego ryzyka. Ale co to zmęczenie? Jak mogę tego uniknąć? Ciche, w niniejszym raporcie będziemy rozwiązywać wszelkie wątpliwości masz o tej złej jazdy.

Ten objaw, jednym z głównych czynników ryzyka w jeździe, To powoduje wyraźny spadek wydajności ze względu na kierowcę wysiłku fizyczny (Zmęczenie) i psychiczny (Zmniejszona odbioru i stężenie).

trudne do zidentyfikowania objawy zmęczenia

- Ogólne uczucie zmęczenia i sztywność mięśni co przekłada się na małe skurcze, swędzenie oczu i suche.- Czuć się nieswojo w pozycji jazdyKtóre wymagają ciągłych ruchów i zmiany pozycji na siedzeniu.- Powolna reakcja na bodźce: Nerwowego i szybkość reakcji zaczyna spadać, ale może stracić 75 procent (odpowiednik nietrzeźwości).- nieporozumienie, zarówno odległości i prędkości: Jazda przez dłuższy czas, poczucie prędkości jest stracone i mają tendencję do przeliczyć dystanse, sporządzony i przeszkód napotkanych na drodze-Utrata uwagi i koncentracji: Selektywna uwaga maleje i ma tendencję do szału, postawę, która pociąga za sobą wysokie zagrożenie na drogach.Czynniki, które mogą wpływać na wystąpienie zmęczenia może być związane z dyrygent (Brak odpoczynku, odwodnienie, jedzenie źle, picia alkoholu lub leków, które powodują senność), z pojazd (Kąt Stuffy nadmierny szum silnika, nadmierne ogrzewanie) lub warunki zewnętrzne (Niekorzystne warunki atmosferyczne, korki monotonia drogi).

No reszta jest główną przyczyną zmęczenia. Jechać przez cztery godziny jest obniżenie o 75 procent w czasie reakcji kierowca, jak opisano badanie przez wyścig na „jazdę i zmęczenia”. Osiem z dziesięciu kierowców powiedzieć w tym dochodzeniu, że przynajmniej raz w życiu, nie czuł senny jazdy. Jak już wspomniano powyżej, Początek snu jest punktem kulminacyjnym zmęczenia. Może to spowodować, że możemy spocząć do sześciu minut, podczas gdy jedziemy nie wiedząc.

odwodnieniezmniejszaćWarunki fizyczneNie należy czekać, aby czuć się spragniony do uwodnieniajedzeniestan zwiększa senność

ponadto, picia alkoholu, narkotyków lub niektórych leków zmniejsza reaktywność i promuje powolną reakcję na bodźce. Pijany lub odurzony jazdy jest już karalne nawet więzienia. Jednakże, jeśli jesteś medicándote i zauważa, że ​​wpływa to reakcję, nie za kierownicą.

Warunki wnętrzu naszego samochodu są tak samo ważne jak stan fizyczny kierowcy. Słaba postawa siedzenia lub natleniona wnętrze pojazdu Mogą one wpływać na stan fizyczny lub nastroju. W zimie temperatura ogrzewania przyspiesza zbyt zmęczona. Natomiast latem klimatyzacji wyschnięcia zanim nasze drogi oddechowe i może sprawić nam ból głowy.

warunki zewnętrzneulewaznacznie wyższe stężenie

Innym częstym wrogowie kierowcy jest efekt znany jakoszosa hipnoza”. Zjawisko to występuje, gdy kierowca podróżuje nie zdając sobie sprawy, co robisz bo normalnie „myśli o czymś innym”. Ten problem może wystąpić w każdym rodzaju drogi, mimo że występuje częściej u autostrad ze względu na jego monotonnym charakterze.

reszta: Jest to najlepszy sposób, aby uniknąć utraty koncentracji. Przed jazdą trzeba odpowiedniego snu w nocy, co najmniej siedem godzin. Kiedy już rozpoczął podróż, zaleca się maksymalną przysłonę co dwie godziny lub 200 kilometrów, a nawet wcześniej, jeśli zauważymy którykolwiek z objawów wymienionych powyżej.

20 i 30 minut

Według badania na zmęczenie jazdy przez rasę, połowa kierowców nie wystarczy a 10 procent nigdy nie odpoczywa lub sprawia, że ​​w ciągu czterech godzin.

pić regularnie: Jak już wspomniano, napój pomaga nam zachować spokój w samochodzie. Pić wodę lub napoje podczas jazdy jest to absolutnie konieczne. Należy pamiętać, że klimatyzacja pomogą odprowadzania ciepła, ale nie zapobiega odwodnieniu.

Weźmy lekkie posiłki: Przed lub podczas podróży nie powinny brać ciężkie żywności (o wysokiej zawartości tłuszczu) lub w dużych ilościach. Sałatki, owoce lub pasta może być najlepsze opcje.

Utrzymać wnętrze ładny

Nie brać środki uspokajające lub pobudzające podczas jazdy: Alkohol, narkotyki i nadmierne używki mogą być bardzo niebezpieczne. Na przykład, kawa w zbyt wiele niż budził nas może sprawić nam niepokój i znacząco wpływa na nasz układ nerwowy.

Odprężenie prędzej czy niekorzystnych warunków atmosferycznych: Jazda w ulewnym deszczu lub śniegu, ale droga jest możliwe, że jest to znacznie większy wysiłek niż w normalnych warunkach. Z tego powodu zaleca się, aby dokonać zatrzymania przed dwie godziny 200 kilometrów podróży.

Prowadzi do odpowiedniej i stałej prędkości: Jechać szybciej oznacza również, wzrost stężenia. Pamiętaj, że wszystko, co wygrałeś na drodze stracisz na przystanku: będziesz bardziej zmęczony i trzeba zainwestować więcej czasu, kiedy przestać.