5 Wskazówki dotyczące jazdy w deszczu

5 Wskazówki dotyczące jazdy w deszczu

Dane odzwierciedlają to: deszcz niekorzystne zjawiska pogodowe, które powodują więcej wypadków. Aby uniknąć zaśmiecania statystyki wypadków jest bardzo ważne dla wydajności za kierownicą. Z deszczem możemy zmienić nasze jazdy, zmniejszenie widoczności i staje się bardzo śliska podłoga. Powinna ona być prowadzona ze zdrowym rozsądkiem i śledzić, jak daleko, jak to możliwe, Podstawowe zasady:

1. Zmniejszyć prędkość i zwiększa odstęp bezpieczeństwa

Uniknąć tak zwanego „efektu sprayu” (deszcz i brudną sprayu, który jedzie do szyby). Ponadto, w przypadku nagłego hamowania, będziesz miał mniej miejsca, aby zatrzymać swój samochód bezpiecznie. Zaleca się, aby zwiększyć odległość dwa razy co my normalnie rozdzielone. Zdolność hamowania samochodu nawet z mokrych ABS- jest bardzo różne w porównaniu do suchej drodze.

2. Unikaj gwałtownych ruchów lub nagłego hamowania

Pomyśl o pojazdach i niech za rajd i Formuły 1. Gładka jazda jest o wiele bezpieczniejsze i skuteczny. Ponadto inni użytkownicy dróg lepiej postrzegają swoje ruchy i uniknąć kolizji. W tym samym czasie, delikatnie stosować wszystkie elementy sterowania -direction sterujący sprzęgła i przyspieszenia, hamulca.

3. oczu białą farbą

Unikać wchodzenia na białej farby używane do oznaczenia przejść dla pieszych lub ogranicza szyn. Mimo poprawy jakości, uchwyt jest poniżej chodnika. Oko zwłaszcza przejść dla pieszych, ponieważ mają dużą powierzchnię, a jej malowane przyczepność znacznie spada

4. zawsze widoczny

Ułatwienie światła na nich zobaczyć. Jeśli jest intensywny deszcz, włączyć tylne światła przeciwmgielne. Strzeż wyprzedzania. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo „wolną rękę” i zwrócić uwagę na samochodach ciężarowych i autobusach, generując „woda obłok”.

5. aquaplaning, że niebezpieczeństwo

aquaplaningkałuże uwagę i kałuże wody, może powodować "Aquaplaning": Efekt produkowane kiedy opony nie są w stanie usunąć wodę tam na podjeździe i powoduje, że samochód, aby ślizgać cienkiej warstwy wody znajdującej się pomiędzy oponami i drogi. Co robić, gdy to się dzieje? Jest to złota zasada: Rwydobyć szybkość, kiedy pojawi się kałuża, Czy nie Frenes! Delikatnie zdjąć przepustnicę i przytrzymać kierownicę mocno. Nie próbuj zmienić trajektorię i aż poczujesz, że samochód odzyskał kontakt z podłożem, nie należy przerywać. Wskazane jest, aby śledzić samochód, który poprzedza nas, ponieważ jest mniej wody w tym obszarze.

Oprócz zachowaniu za kierownicą, to jest bardzo ważne, że Twój samochód jest przygotowany na deszcz. Czytaj dalej i będę ujawniać, jakie przedmioty trzeba obserwować ze szczególną uwagą.

opony

punkt styku pomiędzy naszym samochodem i drogi, stąd znaczenie ich kondycji i prawidłowej konserwacji. Jego przyczepność jest zmniejszona, gdy wilgotność, śnieg, deszcz czy lód uczynić ich wygląd, więc musi być w idealnym stanie. Rysunek musi mieć głębokość co najmniej 1,6 do 2 mm tak, że odprowadzanie wody z jezdni jest optymalna.

Należy również sprawdzić ciśnienieJeśli jest to błędne, przyczepność opon będzie zagrożona, zwłaszcza jeśli droga jest mokra. Zbyt niskie ciśnienie zamyka kanały odpływowe. Musimy także sprawdzić ustawienie kół mieć lepszą kierunkowość pojazdu.

Amortyzatory

deszczSą one niezbędne do samochodu w celu utrzymania stabilności. Niektóre zużyte amortyzatory negatywnie wpływa na stabilność pojazdu, zwiększenie drogi hamowania i spowodować trudniej utrzymać trajektorię pożądane. Wszystkie te czynniki są spotęgowane, gdy nawierzchnia jest mokra.

hamulce

Dobry stan tego elementu jest istotne, ponieważ Ljak odległościach wzrost hamowania na mokrej drodze. Muszą one być w dobrym stanie (płyt, pastylek do ssania, poziom cieczy).

oświetlenie

Z mgły, deszczu i śniegu, widzieć i być widzianym jest niezbędna nie zagrażają naszemu bezpieczeństwu i że wśród innych użytkowników. Tak więc, musimy Sprawdzić regulację reflektorów i starzenie się lamp oraz optyki. Wycieraczki muszą być w dobrym stanie i obejmują cały obszar widzenia na przedniej szybie.