10 kroków do sprzedania samochód

10 kroków do sprzedania samochód

Kiedy zdecydowaliśmy się umieścić nasze cochetenemos na sprzedaż różne opcje, aby to zrobić: sprzedawać dealerów lub firm specjalizujących się w samochodach, będąc najszybszym i proste opcje, lub zdecydować się na przenieść do określonego. Jeśli ta ostatnia była nasza decyzja, należy wykonać wstępną analizę rynku, aby ustawić odpowiednią cenę i rozważyć, czy jest to najlepszy czas i opracowania strategii do doprowadzenia sprzedaży do sukcesu. Jakie są najlepsze kroki? Ręcznie GT Motive, dajemy Ci kilka wskazówek na to zadanie i osiągnąć najlepszą cenę.

Badać rynek kupna i sprzedaży

Pierwszym punktem jest to, aby zastanowić się, jakie inne opcje vehículoscon podobny do naszego na rynku kupna i sprzedaży w celu konkurowania z nimi. Musimy podjąć odpowiednią cenę, podkreślając atuty naszych elementów cochey dodając, że pozwalają nam wyróżnić się w sektorze, w którym konkurencja jest bardzo duża.

Pomyśl kupującego

Trzeba przeanalizować życzenia i preferencje kupującego. Musimy również wziąć pod uwagę segment populacji, do której jest on przeznaczony naszego samochodu (nie to samo sprzedać luksusowy samochód niż vehículofamiliar wymienialnej siedzenia siedem).

Ogólnie rzecz biorąc, kupujący cenią takie zagadnienia, jak: stan opon, gdy car.This oi mantenimientosal dni, oprócz typowych elementów podstawionym zużycia.

W ten sposób, znając zapotrzebowanie, będziemy wiedzieli, co należy podkreślić naszą vehículoo prawidłowy, by wzbudzić zainteresowanie.

Ustaw cenę sprzedaży

Kiedy znamy rynek i warunki naszego samochodu, możemy ustalić cenę proporcjonalny i sprawiedliwy. Do tego mamy kilka możliwości:

-Wyszukiwarka magazynów i stron, które mają tabele cen samochodów używanych.

-Rozważyć zastosowanie do cen innych sprzedawców podobnych samochodów. W autopista.es można uzyskać informacje.

-Przejdź do rzeczoznawcy.

Generowanie chęć i zainteresowanie naszym pojeździe

Możemy ogłosić nasz samochód nie tylko tworzenie reklamy przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców, ale także inne elementy, które będą sprzyjać Wybór naszego pojazdu: gwarancje i pewność siebie, nastawienie i ulepszenia pojazdów ...

Pomyśl kupującego

Trzeba przeanalizować życzenia i preferencje kupującego. Musimy również wziąć pod uwagę segment populacji, który jest przeznaczony dla naszego samochodu (nie to samo sprzedać luksusowy samochód niż vehículofamiliar wymienialnej siedzenia siedem).

Ogólnie rzecz biorąc, kupujący cenią takie kwestie, jak: stan opon, samochód jest oi mantenimientosal dni, oprócz typowych elementów podstawionym zużycia.

W ten sposób, znając zapotrzebowanie, będziemy wiedzieli, co należy podkreślić naszą vehículoo prawidłowy, by wzbudzić zainteresowanie.

Tuning i ulepszenia

Centralny zrobić dobre wrażenie i mają większą gwarancję sukcesu jest zapewnienie, że nasz samochód jest w doskonałym stanie, wskazane jest, aby zabrać go do garażu w celu oceny i prawidłowego averíasy / lub wgnieceń. Jeżeli koszt usunięcia tych wad nie zrekompensować, można dokonać korekty ceny lub rabat na kupującego. W żadnym momencie nie powinno przesłaniać lub ukrycia vehículopues wad, oprócz nie jest działanie etyczne, prawo stanowi, że sprzedawca odpowiada za wady ukryte, które mogą prezentować cochehasta sześć miesięcy od daty sprzedaży.

dobre czyste

Co do czyszczenia, to jest klucz, ponieważ będzie to wzmocnienie kupującemu poczucie opieki:

-Na zewnątrz pojazdu: Jest bardzo ważne, aby przeprowadzić gruntowne czyszczenie, czystek towarzyszyć w dalszym ciągu pokazywać cochecuando żądamy go.

-Wnętrze pojazdu: Wskazane jest, aby usunąć naklejki reklamowe, papier puste, etc. Zassać jest również klucz, można nawet korzystać z wyspecjalizowanej firmy muszą dbać o szczegóły, takie jak czyszczenia lub wymiany dywanów, tac i dowolnym gnieździe. Wreszcie, ważne jest, aby wyczyścić bagażnik i eliminuje nieprzyjemne zapachy jak tabaki za pomocą odświeżacza powietrza i dobrą wentylację.

Zaufanie i gwarancje

Przyszły nabywca będzie chciał mieć jak najwięcej informacji, jak to możliwe i będzie zadawać pytania na które trzeba jasno i szczerze odpowiedzieć, unikając oszustwo. Do promowania zaufania, bezpieczeństwa i przejrzystości będą bardzo przydatne, aby pokazać rachunki poprawek i ulepszeń, a także księgowości, nakazując je chronologicznie stanowią one dowód, że samochód został pod opieką i że przestrzegają terminów nadaje się do kontroli konserwacji.

Jeśli ITV były zbliżone do dojrzałości, wskazane jest, aby zdać przed sprzedażą, będzie to stanowić dodatkową gwarancję.

ogłoszenie

Zdjęcia, starają się mieć dobrą jakość, a nie wprowadzać w błąd. Minimalna będzie zawierać 6 podstawowych zdjęcia: przód, tył, bok, silnik, wnętrze, a także akcesoria i dodatki nie są w standardzie.
W odniesieniu do danych i cech, aby wyróżniać się w reklamie, oferujemy jasne i istotne informacje, unikając dwuznaczności. Najważniejszą będzie przebieg i wiek. Inne ważne elementy dla kupującego są: rejestracja pojazdu, marka i model, wypadki cocheno cierpiał, stan ciała i podwozia, stan silnika, stan tapicerki, rodzaj paliwa oraz zużycie, liczba właścicieli, którzy mieli samochód, akcesoria bezpieczeństwa i komfortu, być na bieżąco mantenimientosy zdały ITV i oczywiście cenę.

formalności

Na stronie internetowej DGT procedurę i niezbędnej dokumentacji oraz wymagań dotyczących sprzedaży pojazdu szczegółowo.
Istotne jest, aby zdały ITV, należy pamiętać o wszystkich płatności jak podatek i zapłacić wszelkie grzywny i kary przed sprzedażą.

Jeżeli sprzedał samochód, należy pamiętać, aby dokonać zmiany własności pojazdu w sekretariacie Dyrekcji Generalnej ruchu.

I nie zapomnij ...

-Nigdy nie podawać pojazdu bez konieczności w Twoich rękach pierwotna umowa kupna (Jeśli prywatny) lub faktury (jeśli dostawy do zakupu) oraz kserokopię dowodu osobistego w Hiszpanii nabywcy (DNI / zielonej karty, jeśli są osoby, lub CIF, czy są one przedsiębiorstwom). Jeśli jest to sprzedaż, musi zawierać VAT na fakturze. To ważne, aby wskazać w umowie godzina i minuta jest, gdy dostawa pojazdu: Pamiętaj, że grzywny stałych radarów i za brak przeszły ITV będą przychodzić co nie występuje w Rejestrze Pojazdów zmieniających własności.

-Informuje nabywca w ciągu 15 dni wysłać kopia dowodu rejestracyjnego stwierdzające, że pojazd jest już w swojej nazwie. Jeśli nie otrzymali tego dokumentu w terminie 15 dni, idź do Wydziału Ruchu komunikować się, że sprzedał pojazd.

Możesz być także zainteresowany

Przenoszenie samochodu

Zmiana w nazwie samochodu